Przeczucie

Okładka książki Przeczucie Ludka Skrzydlewska
Okładka książki Przeczucie
Ludka Skrzydlewska Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red kryminał, sensacja, thriller
Editio Red
Przeczucie
Editio
2021-09-21
2021-09-21
literatura polska

Książkę czytałam w 2021 roku i nie wiem jak to się stało, ale nie wrzuciłam tu opinii 😳🤔

Nadrabiam to niedopatrzenie 🤭

"Przeczucie" Ludka Skrzydlewska
9/10

Roxanne Sherwood, nowojorska dziennikarka śledcza trafiając na pewien temat, narażając się tym samym wielu osobom, zostaje celem płatnego zabójcy. Po nieudanym zamachu na jej życie zostaje wystana do matego miasteczka W Luizjanie, i tam pod fatszywym nazwiskiem Roxanne zmuszona jest zamieszkać z agentem FBI. Wesley Blake nie jest zadowolony z faktu, że został
oddelegowany do ochrony dziennikarki, ale w końcu to tylko 3 miesiące, co takiego może się stac,
Sprawy zaczynają się jednak komplikować, gdy Roxi zatrudnia się w miejscowej gazecie i przypadkiem trafia na pewne podejrzane zaginięcia. Okazuję się, że spokojne miasteczko, z małą ilością przestępstw nie jest takie idealne jak mogłoby sie wydawa., Co takiego skrywają mieszkańcy Belleville? I co z tym wspólnego ma voodoo?

No muszę przyznać, że autorka kolejny raz sprawiła, że jestem pod wrażeniem jej pomysłowości. Stworzyła nietuzinkowy thriller, który cały czas trzyma w napięciu. Jak widać nie muszą walać się na każdym kroku trupy, krew nie musi lać się strumieniami, aby czytelnik czuł dreszczyk emocji podczas czytania. Idealnie wykreowany klimat miasteczka, które tylko z pozoru jest bez skazy. Ta nuta tajemniczości nie odpuszcza nawet na moment. Ja przynajmniej tak miałam, cały czas zastanawiałam się o co tu tak naprawde chodzi. Motyw z religią voodoo był tu strzałem w 10tke, no ale w końcu akcja dzieje się w Luizjanie, więc doskonale się to wszystko zgrało.

Oprócz mrocznego, dusznego klimatu mamy tu też wątek romantyczny, ale ale, zapewniam. że absolutnie nie zdominował on fabuły, a dodał tylko dodatkowego smaczku.
Niczego mi tu nie brakowato (no może poza perspektywą Wesa, brakowało mi jego myślenia, ale rozumiem, że zamysł byłnaby książka była napisana oczami Roxi)

Akcja rozkręca sie w odpowiednim tempie, nie jest za szybko, ale też nie miałam momentów w których miałabym się nudzić. Ludka dozowała informacje tak jak należy. Czytając nurtowało mnie wiele pytan, ale na odpowiedzi do wielu z nich musiałam uzbroić sie w cierpliwość.
Nie wiem, ile czasu autorka poświęciła na research, ale widać że nie był zrobiony po łebkach, wiele newsów, opisy były zgodne z faktem (wiem bo pozwoliłam sobie sprawdzić podczas lektury to i owo. Polecam i powiem jeszcze, że "Przeczucie" jak dla mnie to gotowy materiat na film. Ludka co myślisz o tym, jakby to byto zobaczyć Roxi i Wesa na ekranie🤔

Polecam!

Nadrabiam to niedopatrzenie 🤭

"Przeczucie" Ludka Skrzydlewska
9/10

Mało akcji, przedłużające się dialogi, gdzie w kółko jest powtarzane to samo. Lubię książki tej Autorki, ale ta mi się nie podoba.

Akcja rozkręca się wolno, ale finał! O panie! Jazda bez trzymanki :) mimo zakończenia główna relacja bohaterów przewidywalna, ale chyba lubimy jak kolejne samotne serca znajdują swoje drugie połówki.

Nastawiłam się na coś lepszego. Niestety mocno przeciętna książka.
Główni bohaterowie w żaden sposób nie podbili mojego serca. Zabrakło mi jakiegokolwiek budowania relacji i stopniowania uczuć.
Wątek kryminalny niestety też mnie nie porwał. Końcówkę czytałam już szybko, aby tylko skończyć.

Nastawiłam się na coś lepszego. Niestety mocno przeciętna książka.

Nadrabiania Skrzydlewskiej ciąg dalszy! „Przeczucie” to powieść, której byłam bardzo ciekawa, zwłaszcza ze względu na Luizjanę w tle ;) Wiadomo, że Ludka umie w romansowe thrillery, więc nie mogłam się doczekać lektury.

Roxie przyjeżdża do Belleville, gdzie przez najbliższe kilka miesięcy ma się ukrywać pod okiem agenta FBI – jest bowiem świadkiem w ważnym procesie. Agent okazuje się jednak upierdliwy i uparty, a samo Belleville wita dziewczynę zagadkami, które aż się proszą o rozwiązaniem. Roxie wpada na trop tajemniczych zaginięć młodych ludzi...

Myślę, że powieść tę warto analizować w dwóch płaszczyznach – jako thriller i jako romans. Jako thriller podobała mi się bardzo – była ciekawa, trzymała w napięciu, a tło wydarzeń okazało się fascynujące! Mamy tu kult voodoo, specyficzny klimat Luizjany i małego miasteczka pośród bagien. Aż w głowie grała mi w pewnym momencie czołówka z „Czystej krwi” 🙃 Bardzo lubię tę klimaty, Nowy Orlean itd. Do samego końca nie byłam pewna, jak ta historia się skończy – a zakończyła się całkiem satysfakcjonująco 😁 Jako thriller – super!

Jako romans... No mniej. Nie mam pojęcia, kiedy nagle pojawiły się tak gorące uczucia między głównymi bohaterami, zabrakło mi tu jakiegoś sensownego rozwoju relacji. Była chemia, OK, i nagle wielka miłość. Tym razem to do mnie nie przemówiło.

Podsumowując, nie jest to na pewno najlepsza powieść autorki, ale też nie uważam, żebym zmarnowała z nią czas, bo bawiłam się nieźle (i mam teraz ochotę na więcej Luizjany i Nowego Orleanu!). Jeśli macie ochotę na klimatyczny thriller z gorącymi scenami, „Przeczucie” będzie w sam raz.

Pochłonęłam ją w 2 dni. Wciągająca akcją, dobrze się czyta. Połączenie thrillera z romansem -super pomysł ;).

Fajnie napisana :) Romans a w tle ,sensacja z wątkiem kryminalnym.

Fajnie napisana :) Romans a w tle ,sensacja z wątkiem kryminalnym.

Autorka tej powieści jest moja nowa, ulubiona.
Przy tej książce czas płynie poza Tobą. Szczególnie, na ostatnie 50 stron!

Autorka tej powieści jest moja nowa, ulubiona.
Przy tej książce czas płynie poza Tobą. Szczególnie, na ostatnie 50 stron!

Super❤ Ta książka ma wszystko co powinna mieć odprężająca lektura. Zagadka kryminalna wraz z romansem, to dla mnie esensja.
Uwielbiam styl pisania Pani Ludki, lekki, nic nie uwiera, po prostu płynę z prądem ❤

Spotkanie z pozycją Ludki Skrzydlewskiej "Przeczucie" było moim pierwszym jeśli chodzi o jej twórczość. Jest to dość niebanalny romans połączony z thrillerem i to połączenie to strzał w dziesiątkę!
Roxanne Sherwood jest dziennikarką śledczą. Podczas dochodzenia trafia jednak na nieodpowiednich ludzi i ktoś próbuje się jej pozbyć. Dzięki temu zdarzeniu wyjeżdża do miasteczka Belleville, z agentem FBI Wesleyem Blakem, który ma na celu ją ochraniać do procesu.
Belleville na co dzień spokojne miasteczko, gdzie wskaźnik przestępczości jest prawie równy 0, skrywa jednak mroczne tajemnice. Kobieta szybko jednak odkrywa, że coś jest nie tak, a w swoje prywatne dochodzenie wciąga również Wesleya.
Relacja pomiędzy Roxie a Wesleyem nie należy do najłatwiejszych, rozwija się powoli, ale to nam ukazuje, jak dojrzewają uczucia tej dwójki do siebie. Wszystko dzieje się stopniowo i nie jest cukierkowo. Na początku nie dawałam tej dwójce szansy, bo Roxie ze swoją upartością Wes ze swoją gburowatością tworzyliby niezłą mieszankę wybuchową, jednak sytuacja związana z rytuałami i wierzeniami zbliżyła tych dwójkę do siebie.
Jak na pierwsze spotkanie z tą autorką uważam je za udane. Książka ma swój klimat i tajemniczość
Jak sama Roxie przyznała - mamy XXI wiek i czy jest w obecnych czasach również miejsce na magię i wierzenia?

• Romans