Darling in the FranXX tom 2

Okładka książki Darling in the FranXX tom 2 CODE:003, Kentaro Yabuki
Okładka książki Darling in the FranXX tom 2
CODE:003Kentaro Yabuki Wydawnictwo: Waneko Cykl: Darling in the FranXX (tom 2) komiksy
komiksy
Darling in the FranXX (tom 2)
Waneko
2021-06-15
2021-06-15
9788382420166
Joanna Makarewicz
Przygodowe Romans Wojskowe/Wojenne Obcy Policja/oddziały specjalne Przyszłość Mechy Trójkąt romantyczny 18+

Darling in the Franxx to adaptacja anime o tym samym tytule. Serial został ciepło przyjęty przez widzów i recenzentów, ale sporo osób miało zarzuty co do jego zakończenia. Dlatego adaptacja jest okazją do poprawienia historii i rozbudowy pewnych elementów. Manga ma 8 tomów i w Polsce wydaje ją Waneko. Warto już na wstępie zaznaczyć, że jest to seria przeznaczona dla czytelników od 18 roku życia. Jest tak głównie przez elementy erotyczne, których w Darling in the Franxx nie brakuje.

2027

Trochę większy nacisk na fabułę zostaje położony w tomiku drugim. Nie brakuje tutaj oczywiście scen ecchi czy mocnej akcji, ale obok tego mamy również okazję poznać pewne drobne szczegóły przeszłości przedstawionych w tomie pierwszym postaci. To właśnie bohaterowie są mocną zaletą tytułu i napędzają oni ciekawość czytelnika do sprawdzenia kolejnych rozdziałów. Każde z dzieci skrywa swoje problemy i niezbyt przyjemną przeszłość, będąc jedynie mało znaczącym „numerem”. Zaczynają się pojawiać tutaj również pewne różnice w stosunku do anime, które powinny zachęcić do sprawdzenia mangi nawet kogoś, kto miał przyjemność zobaczyć serialową adaptację.

Cala recenzja na:

Jednak za dużo cycków ;_;

Taką mam po prostu konkluzję po tym tomie, może ich być z lekka za dużo.

Historia tak jak myślałam nadal pędzi ale to też sprawia, że dobrze i szybko się ją czyta. Dla mnie to częściowo plus, więc nie narzekam.

Mam nadzieję, że kolejne tomiki utrzymają tempo.

Jednak za dużo cycków ;_;

Taką mam po prostu konkluzję po tym tomie, może ich być z lekka za dużo.

Mam nadzieję, że kolejne tomiki utrzymają tempo.

2084

Anime bylo o wiele lepsze. Fabula w mandze wydaje sie byc ostro splycona. Glowny bohater tak od razu stal sie pewny siebie i w ogole nie musial do tego stopniowo dochodzic! Jak na razie malo co jest zmienione, a w tym tomie zmienili akurat najlepsza scene ;p Mam mieszane uczucia co do kontynuacji. No i ta niepotrzebna nagosc..... tez troche to psuje klimat calosci.

,,Darling in the Franxx’’ to tytuł który stanowi prawdziwą mieszankę gatunkową, mamy tutaj komedio-dramat, sporo akcji, walki z udziałem mechów, a także romans i nieco ecchi, a wszystko to zamknięte w otoczce science fiction. Czy taki szalony mix gatunkowy mógł się udać? Zapewniamy, że tak i zachęcamy do zapoznania się z dwoma pierwszymi tomami serii autorstwa Kentaro Yabuki i Code:OOO.

W przyszłości życie na Ziemi możliwe jest wyłącznie w specjalnych miastach zwanych Plantacjami, a ludzkość zmuszona jest do nieustannej Waki z gigantycznymi bestiami zwanymi Kyoryu. Do tego zadania wyznaczane są pary pilotów, składające się z dzieci-pasożytów – chłopca i dziewczyny – które wspólnie są w stanie operować potężnymi mechami bojowymi – Franxxami. Jednak nie każde dziecko ma w sobie predyspozycje do pilotowania Franxxa, w przypadku gdy partnerzy nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej synchronizacji, stają się niezdolni do walki i najzwyczajniej zbędni. Taki los zdaje się spotkał Hiro, jednak niespodziewanie jego ścieżki krzyżują się z Zero Two – dziewczyną będącą hybrydą człowieka i Kyoryu, zwaną również Zabójczynią Partnerów. I wszystko wskazuje na to, że ich spotkanie nie tylko odmieni losy chłopaka, ale także doprowadzi do wielu kluczowych zmian w obecnym układzie sił.

,,Darling in the Franxx’’ to pozycja która może sprawiać bardzo mylne pierwsze wrażenie, występuje w niej bowiem sporo elementów, które w pierwszym odruchu chciałoby się po prostu nazwać dziwnymi i które mogą część czytelników odrzucić. Mamy tutaj chociażby wspomniane pasożyty – dzielące się na męskie pręciki i żeńskie słupki, czyli określenia jakie używane są na pilota i pilotkę maszyn bojowych – tytułowych Franxxów. Także sam sposób pilotowania mechów jest dość dwuznaczny, poczynając od pozy w jakiej są one pilotowanie, poprzez dokonywanie połączenia między pilotami. Dla miłośników ecchi i wszelkiego rodzaju elementów erotycznych w mangach z pewnością będą to plusy, całą resztę chcę jednak zapewnić, że ,,Darling In the Franxx’’ to coś więcej niż tylko lekka erotyka i sceny w których bohaterki pokazują światu swoje nagie ciała.

Bo ,,Darling In the Franxx’’ naprawdę broni się zarówno historią, jak i bohaterami. Jeżeli chodzi o to pierwsze to tytuł z pozoru może wydawać się lekką, pełną akcji i walk przy udziale mechów historią, jednak nie dajcie się temu zwieźć. Przyjdą także cięższe momenty, nie zabraknie dram i trudnych wyborów o równie poważnych konsekwencjach. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Co się zaś tyczy samych bohaterów, to rzecz jasna na czoło wychodzi główna para – Hiro i Zero Two. Ten pierwszy jest dość klasycznych przedstawicielem głównego bohatera, który rozwija się pod wpływem spotkania odpowiedniej dziewczyny. Tyle, że (i chwała mu za to),nie jest to ten irytujący typ jak chociażby główny bohater serii ,,Mirai Nikki. Pamiętnik przyszłości’’ który bez swojej partnerki nie mógł praktycznie nic zdziałać i który przez większość serii mocno mnie irytował. Hiro owszem zaczyna jako ten bezradny i zagubiony, szybko jednak bierze się w garść i co ważniejsze później konsekwentnie trzyma się swoich postanowień i realizuje zamierzone cele. Co tu dużo mówić, choć z początku się nie spodziewałam zyskał on moją sympatię. Co się zaś tyczy Zero Two – jest to przykład silnej kobiecej postaci, mocno ekstrawaganckiej, mającej swoją mroczną stronę, z którą bynajmniej nie próbuje się kryć, ale także szybko zaskarbiającą sobie sympatię czytelnika. I choć bardzo lubię główną parę, muszę też dodać, że seria ta cieszy się także ciekawymi postaciami pobocznymi, których wątki zostaną rozwinięte wraz z rozwojem całej historii i które również potrafią miło zaskoczyć.

Ciąg dalszy recenzji dostępny na stronie:

GDYBY EVANGELION BYŁ EROTYKIEM

Gdyby „Neon Genesis Evangelion” zamiast być opowieścią filozoficzną, został erotykiem, nazywałby się „Darling in the Franxx”. Nic dodać, nic ująć. Kto więc ma ochotę na niezobowiązującą akcję z pretekstową fabułą, która ma służyć jedynie ukazaniu kolejnych scen nagości, będzie zadowolony. a cała reszta? Cóż, chyba nikt nie spodziewał się, że to będzie opowieść dla nich, prawda?

Hiro jest coraz bliżej zostania pełnoprawnym pasożytem. Wszystko dzięki temu, ze on i Zero Two zdołali pilotować Franxxa. Dowódca Ichigo jest jednak pełen wątpliwości. A jakby tego było mało, na bohaterów czeka pierwsza prawdziwa walka…

GDYBY EVANGELION BYŁ EROTYKIEM

Jako fanka anime kolejny tom mangi strasznie mnie rozczarował. Hiro od razu zachowuje się jak pewny siebie bohater, gdzie w anime tę pewność siebie powoli zyskiwał, a jedna chyba z najbardziej uroczych chwil w anime została zniszczona po całości. Pomimo użytych tych samych słów, sytuacja całkowicie zniszczyła piękną scenę, która ze sobą niosła. Nie wiem, czy dam szansę trzeciemu tomowi mangi. Choć całym sercem uwielbiam historię, jaką skrywa anime, to manga na ten moment nie zachęcałaby mnie do obejrzenia go, gdybym to na mangę trafiła najpierw, a nie na anime jak to miało miejsce w moim przypadku. Z jednej strony jestem ciekawa jak bardzo fabuła i momenty zostały zmienione, z drugiej strony bardzo się boję, że tylko niepotrzebnie rozczaruje.

Okropny malegaze, fabuła pełna kliszy i naiwności, a mimo wszystko zerowe oczekiwania i kilka interesujących motywów wystarczy, by dalej żywić się tym komiksowym fastfoodem w przerwach od bardziej wymagających tytułów.

Soft-porno dalej drażni, ale historia jest szybka i wciągająca, nie mam zamiaru udawać, że mi się nie podoba i nie interesuje mnie co dalej.

• Manga
  • Komiksy