Za winy ojca

Okładka książki Za winy ojca Katarzyna Grabowska
Okładka książki Za winy ojca
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Gorszy syn (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Gorszy syn (tom 3)
Za winy ojca
Wydawnictwa Videograf S.A.
2021-07-13
2021-07-13
romans erotyk mafia sensacja literatura kobieca love story

Przy okazji tej serii poraz pierwszy mialam do czynienia z piórem autorki. Bardzo mi się spodobał styl pisania, język i wyczucie Pani Katarzyny, piszę inteligentnie, ale lekko i w nieskaplikowany sposób przez co, po tresci się sunie.
Z seriami dość często jest tak, że początkowe tytuły podobają się bardziej, a sam koniec okazuje się spadkiem formy autora, ale nie tym razem! Poprzeczka, którą Pani Grabowska ustawiła na początku w żadnym z trzech tomów nie byla nawet zagrożona. Jestem pełna podziwu jak dopracowanych i niezapomnianych bohaterów autorka nam stworzyła. W jak wiele miejsc i sytuacji nas zabrała, z iloma trudami i zrządzeniami losu musieliśmy się mierzyć śledząc losy bohaterów w całym cyklu. Historia jest przemyślana i dopieszczona w każdym calu.
"Za winy ojca" to bardzo brutalna, momentami chwytająca za serce, emocjonalnie wyczerpującą powieść. Pełna zwrotów akcji, nie pozwalająca się nudzić. W tej części dzieje się naprawdę dużo, spotykamy się z bardzo trudnymi tematami; seksbiznes, handel ludźmi, gwałt, wszendobylska intryga, manipulacja, naiwność oraz przemoc i fizyczna i psychiczna. Wielowątkowa fabuła sprowadzała mnie ku myślom/obawom czy powieść się skończy na tomie trzecim, muszę przyznać, ostatnia część była bardzo dobrym zwienczeneniem historii rodziny Sokołow. Cieszę się ogromnie, że każdy wątek historii został domknięty.
Gorąco polecam trylogię, autorka w doskonały sposob łączy ze sobą tak wiele gatunków, że spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie. Z przyjemnością sięgnę po inne jej powieści i dodaję do ulubionych.

2000

W tej części autorka dalej trzyma poziom z poprzednich części tak, że nie można się nudzić
Większa część, dotycząy Kseni, która dalej knuje swoje intrygi a odrzucona przez Kiryła stara się swoje zapotrzebowanie na brutalny seks wyładować na swoim mężu a jemu się to bardzo podoba, mimo że gdzieś w głębi serca wciąż tęskni za Olgą.
A ta zostaje sprzedana do burdelu i tu odurzona narkotykami obsługuje kolejnych klientów. Pomoc przychodzi niespodziewanie od dziewczyny z którą przyjechała do tego piekła.
Jest też i mały wątek sensacyjny, gdy detektyw we Francji zaczyna węszyć wokół sprawy śmierci matki Igora, podejrzanego o jej zamordowanie.
Bardzo fajna intryga, która powoli odkrywała prawdziwą twarz Kseni.
Jak dla mnie tylko zakończenie jest zbyt szybkie i mało rozwinięte.
Cały cykl oceniam jako bardzo dobry, chociaż początkowo taki się nie wydawał, to potem wyobraźnia autorki zrobiła swoje , emocje wzięły górę i czytałam z wielką przyjemnością,

A ta zostaje sprzedana do burdelu i tu...

„Życie to chwila, która zbyt szybko przemija. Warto więc czerpać z niego pełnymi garściami i nie żałować niczego"

Igor nadal boryka się z amnezją, ale po wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce ostatecznie wraca do żony, Kseni. Pod fałszywą tożsamością jako Igor i Oksana Michaiłow próbują odzyskać synka Maksima, którego ma przetrzymywać Leonid. Ksenia ma podły charakter. Jest wręcz potworem, który wprawnie manipuluje Igorem, miesza w życiu Sokołowa i rujnuje życie Olgi. Bezwzględna, pozbawiona skrupułów dąży do realizacji swojej zemsty. Czy jej się to uda?

„Pamiętaj, życie zawsze boli. Tak już stworzony jest ten świat. Rodzimy się w bólu i w bólu umieramy. Gdy czujemy ból, wiemy, że żyjemy. Gdy przestajemy go odczuwać, nie ma nas"

Ostatni tom to rollercoaster emocji. Ksenia to bezwzględny potwór, który nie cofnie się przed niczym. To co zrobiła Oldze, czy Maksimowi było niesłychanie okrutne. Tak bardzo było mi żal Olgi, ciężko czytało się to przez co ta biedna dziewczyna musiała przechodzić. Przez miłość do Igora jej życie stało się istnym piekłem na ziemi. Igor za to przeżywał katusze, nie mogąc być z jedyną kobietą, którą kiedykolwiek kochał. Zmanipulowany przez Ksenię podejmuje decyzje, które trwale się na nim odbiją i które sprawią, że mężczyzna przejdzie przemianę. Igor staje pewniejszy siebie, bardziej męski i władczy. Zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem, wręcz miałam nadzieję, że takie będzie.

„Tylko słabi ludzie pozwalają sobie na uczucia, twardzi podporządkowują życie określonym celom”

Z czystym sumieniem mogę napisać,
że cały cykl jest rewelacyjny.
Nie było czasu na nudę, bo ciągle coś się działo. Intrygi, kłamstwa i miłość, wszystko to w rodzinie i otoczeniu Sokołowów.

Z czystym sumieniem mogę napisać,
że cały cykl jest rewelacyjny.

2049

Książka „Za winy ojca” Katarzyny Grabowskiej zabiera nas do trzeciego tomu cyklu „Gorszy syn”.
Historia Igora, który został zmanipulowany przez swoją żonę Ksenię oraz ojca Leonida do własnych celów. Jego ratunkiem było ustąpienie amnezji. A co się stało z Olgą? Została sprzedana, jednak ratunek przyszedł ze strony najmniej oczekiwanej.
Cała historia z potencjałem, jednak w treści książek była kilka absurdów i nierealnych sytuacji. Nie będę ich zdradzała, aby nie spojlerować. Zastanawiają mnie tak wysokie oceny🤔

Cała historia z potencjałem, jednak w...

Igor, w dalszym ciagu nie pamieta kim jest. Kiedy poznaje Olge wie, ze to Dziewczyna z ktora chce spedzici reszte zycia. Kiedy wydaje sie, ze nic nie przysloni szczesliwych dni, na horyzoncie pojawia sie Ksenia - kobieta o wygladzie aniola, ale duszy czarnej jak smola. Kobieta, ktora zyje zemsta, bez skrypulow realizujaca swoje plany. Poznasz czym jest zemsta, pozadanie, strach i co czlowiek jest w stanie poswiecic w imie prawdziwej milosci. Dowiedz sie jaka Igor zaplaci cene za winy ojca. Ta historia zaleje Ciebie fala roznych emocji. Goraco polecam!!!

Dotarłam do końca serii i powiem szczerze czuje ulgę ze to już koniec. Niestety moje nadzieje ze będzie lepsza od poprzedniczek zostały zawiedzione. Jedyny plus to poruszony temat handlu ludźmi, seksbiznes i kobiety które ponoć siedza w tym biznesie dlatego bo chcą. Ta cześć była brutalna, wstrząsająca i przygnębiająca. Pokazanie jaka wartość ma człowiek w tym świecie to smutna konstatacja. Poza tym bohaterowie- jedni są niezmienni jak Ksenia czy Sokołow, inni zaś czyli Igor i ta jego „przemiana” - no ja tego nie kupuję- na początku serii totalna ciapa by na końcu stać się kimś takim jak ojciec , którego nienawidził i nie akceptował jego postępowania. Pomijam już całkowicie te jego przemianę względem Kseni. Nie , nie i jeszcze raz nie takim dziwnym rozwiązaniom. Nie polecę serii, uważam ze czas który poświęcimy na przeczytanie tego „dzieła” możemy przeznaczyć na inną lekturę, która nie będzie nam się odbijała czkawką. Jednak dla niektórych seria ta będzie ciekawa ale dla każdego coś innego. Ja nie jestem fanką i nie zmieni się to.

Cóż, choć nie stałem się fanem (po "Bez przeszłości") K. Grabowskiej, to wysłuchałem ostatniej części tego cyklu.
Autorka trzyma poziom, czyli wszystko dość naiwne i bez finezji. Trochę za dużo mało wyszukanych scen erotycznych, ale rozumiem - wielu czytelników tego oczekuje, od takich książek.

Cykl: Gorszy syn (tom 3)
ostatnia część , zdecydowanie są ciekawsze książki do przeczytania.
Całość oceniam jako przeciętne.

Cykl: Gorszy syn (tom 3)
ostatnia część , zdecydowanie są ciekawsze książki do przeczytania.
Całość oceniam jako przeciętne.

Jak na 3 cześć trylogii muszę przyznać, ze nie była wymęczona i naciągana.
Ciekawa fabuła.

Jak na 3 cześć trylogii muszę przyznać, ze nie była wymęczona i naciągana.
Ciekawa fabuła.

• Przeczytane 2021