W twoją stronę

Okładka książki W twoją stronę Karolina Winiarska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki W twoją stronę
Karolina Winiarska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: W twoją stronę (tom 1) literatura obyczajowa, romans
W twoją stronę (tom 1)
Jaguar
2021-06-09
2021-06-09
miłość relacje rodzinne siostry problemy powieść obyczajowa

Wyróżniona opinia i

W twoją stronę

przeczytanych książek 1829 napisanych opinii 991

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Z jednej strony ciekawa historia, z drugiej zagmatwana. Czasami ciężko było mi się połapać kto z kim i dlaczego. Denerwował mnie brak rozdziałów, często myśli były urwane, musiałam wracać do poprzednich stron żeby pamiętać kto jest kto. Podobał mi się wątek historyczny babci Michaliny, emigrację jej "rodziców" i opis II wojny światowej. Ogólnie nie była to najgorsza pozycja, jednak nie sięgnę po drugą część.

"W twoją stronę" to głęboko wzruszająca saga rodzinna, której tło stanowi jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości - II wojna światowa. To opowieść, która przenika serce czytelnika, ukazując jak siła rodziny i miłość mogą pomóc przetrwać nawet najcięższe próby losu.

Przewodnią postacią powieści jest charyzmatyczna seniorka rodu, która swoją mądrością, spokojem i ciepłem staje się opoką dla młodszych pokoleń. Jej opowieści o przeszłości, pełne dramatów, ale także nadziei i miłości, są fundamentem dla rodziny, której losy śledzimy na kartach tej książki.

To wzruszająca opowieść o nierozerwalnych więziach łączących dwie siostry, które mimo różnic charakterów i losowych zawirowań życiowych, zawsze potrafią znaleźć drogę do siebie. Autorka z niebywałą precyzją ukazuje subtelności i skomplikowane relacje rodzeństwa, jednocześnie wprowadzając nas w świat, w którym rodzina staje się najważniejszym oparciem.

Szukałam książki, która poprawi mi humor w długie zimowe wieczory i znalazłam … historie, która potrafi wciągnąć bez reszty. „W Twoją stronę” to książka w której ukazano historie czterech kobiet: dwóch sióstr Łucji i Felicji, matki sióstr Elżbiety i babci Michaliny. Podobnie jak w prawdziwym życiu nic nie może być proste tak i na kartach powieści jawią się nam zawikłane losy bohaterek. Każda z nich dźwiga na swoich barkach trudne doświadczenia i problemy. Dla osób, które szukają w pełni cukierkowych opowieści z cyklu żyli długo i szczęśliwie muszę powiedzieć to nie tego typu historia. Lecz… warto sięgnąć po tą pozycję ponieważ dostarczy Wam chwil radości, wzruszeń, zadumy i … 😊 Same sprawdźcie 😊 Lektura skłania do refleksji i pokazuje że „Przyjaciele mogą zawieść. Faceci mogą cię opuścić, ale siostra jest siostrą do końca życia”. Właśnie ten cytat Matthews Carole jest dla mnie podsumowaniem książki Karoliny Winiarskiej.

Słaba fabuła, tajemnic więcej niż relacji między bohaterami, wpleciony wątek sprzed 100 lat, odległa matka o ciepła babcia, do której lękają się jechać dorosłe wnuczki.
Normalnie nie ogarniam!

Normalnie nie ogarniam!

Opowieść o dwóch siostrach Felicji i Łucji. Felicja pracuje w firmie marketingowej. Po kłótni z szefem jest przekonana, że straciła pracę. Jej ukochany zmarł sześć lat temu, jednak dotychczas nie może się pozbierać i zapełnić powstałej pustki w swym życiu.
Nie dzieje się dobrze także w małżeństwie jej siostry Łucji. Męczy ją rola idealnej żony i matki, przez co z mężem oddalają się od siebie. Gdy okazuje się, że ich babcia Michalina chce sprzedać dom Felicja z Łucją i matką jadą w bieszczady do Rudawki Rymanowskiej.
Ksiażka jest bardzo, bardzo przeciętna. Mnie zupełnie nie wciagnęła, lecz wymęczyła na maksa. Według mnie ksiażka jest niezbyt przemyślana. Ta opowieść na pewno nie zagości w mojej pamięci na dłużej i szybko o niej zapomnę.
Książkę oceniam na 4 pkt.

"Dwie siostry i jedna wspólną historia, która udowadnia, że życie, choć trudne, bywa także zaskakująco łaskawe.
Łucję i Felicję dzięki wszystko - łączą więzy krwi. Obie kobiety pewnego dnia stają na rozstaju dróg, a w ich życiu nic nie układa się tak jak powinno. Jedna straciła wielką miłość, małżeństwo drugiej się sypie.
Niespodziewany, wspólny wyjazd w rodzinne strony zmusza siostry do konfrontacji ze sobą i przeszłością.
Czy Łucji i Felicji uda się odbudować utraconą więź? Czy urok podkarpackiej wsi pomoże kobietom rozwiązać piętrzące się problemy?"

Książkę otrzymałam w ramach booktoure z @annkuczyta
Byłam jej bardzo ciekawa, zbierała dobre recenzje.
Na początku trzeba zaznaczyć, że "W Twoja stronę" wydaje się być takim zwykłym romansidłem. Ale nie jest! To książka o uczuciach, rozterkach, problemach i utraconych szansach. Nie powiem, że porwała mnie od pierwszej strony, bo w sumie to nie porwała 🙈 Ale czyta się względnie lekko i szybko.
Zakończenie bardzo denerwujące, ponieważ... nic z niego nie wynika 🙈
Zakończenie ZMUSZA czytelnika do sięgnięcia po drugą część 😁
Także wybaczcie - idę czytać dalej 😉

Niespodziewany, wspólny wyjazd w rodzinne strony...

„Każdy ma tajemnice. Każdy ma czarne wspomnienia. I każdy ma wybór.”

Dwie siostry, Felicja i Łucja, zawsze mogły liczyć tylko na siebie, matka wolała zajmować się swoją karierą. To na barkach starszej o dziesięć lat Łucji spoczywał ciężar dbania o młodszą siostrę. Kochają się, ale nie potrafią dogadać. Za dużo między nimi zranionych uczuć, niedopowiedzeń i pretensji. Wkrótce po długiej nieobecności mają odwiedzić babcię Michalinę. Może w tym miejscu, przy kochającej i mądrej babci uda im się w końcu ze sobą porozmawiać?

Tak trudno czasami zdobyć się na szczerość… Wielowątkowa akcja powieści toczy się swoim rytmem, fabuła ciekawie poprowadzona, niesie ogromną dawkę przeróżnych emocji. Pamiętnik pradziadków, ich niepokojące, trudne losy, podnosi walory powieści. Teraźniejszość idealnie współgra z przeszłością. Pani Dorota z łatwością, wnikliwością i szczyptą dobrego humoru ukazuje wewnętrzne rozterki, zmagania, porywy serca i bunty naszych bohaterów. A ci bardzo ciekawie, naturalnie ukazani, to ludzie jakich mijamy w naszej codzienności. Felicja i Łucja, siostry – kochają się, ale zdecydowanie nie lubią się. Są zupełnie różne, inaczej patrzą na życie, czegoś innego od niego oczekują, grupy mur wzajemnych pretensji skutecznie je od siebie odgradza. Poczułam do nich sporą sympatię, potrafiłam zrozumieć i miałam ogromną nadzieję, że w końcu szczerze porozmawiają. Moje serce skradła babcia Michalina, mądrość, prostota i dobro biją od tej kobiety.

Rewelacyjnie napisana powieść obyczajowa, pomimo poruszanych trudnych problemów przez książkę się płynie, a ciekawość co jeszcze zgotuje los naszym bohaterom wzrasta w miarę czytania. Życie gna do przodu, ciągłe zmiany, nowe możliwości, nowe znajomości. Nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli, a niewyjaśnione sprawy i żale z przeszłości, mają negatywny wpływ na teraźniejszość. Poczucie winy, smutek, rozczarowanie, samotność. Walka ze sobą, swoimi słabościami, miłość, która wpędzie codzienności gdzieś się zapodziała, niby razem, a jednak osobno. Zdrada. Czy jest szansa, aby to naprawić? Popełnione błędy, konsekwencje nietrafionych decyzji, szukanie swojego miejsca w życiu.

Wciągająca, ciepła, mądra życiowo, magiczna opowieść. Zmusza do refleksji, daje do myślenia, czasami wystarczy zwykła, szczera, wyjaśniająca rozmowa, a iskierka nadziei błyśnie. Wartości rodzinne, szukanie swojego miejsca w życiu, różne odcienie miłości. Było to moje pierwsze spotkanie z Autorką, jestem pewna, że nie ostatnie. Bardzo, bardzo polecam.

„Każdy ma tajemnice. Każdy ma czarne wspomnienia. I każdy ma wybór.”

"W Twoją stronę" to historia dwóch sióstr Łucji i Felicji, ich matki jaki i również babci Michaliny. Powieść pełna emocji i tajemnic. Bohaterowie jak w życiu codziennym, popełniają błędy jak i dokonują złych decyzji. Jest to książka o relacjach rodzinnych ,o poszukiwaniu szczęścia , miłości ale i o trudnych wyborach z jakimi trzeba się uporać. Pokazuje nam ,że życie bywa również ciężkie.

Jak dla mnie jest to książka warta polecenia, po którą warto sięgnąć.
Z przyjemnością polecam.

"Są takie dni, które choć zaczynają się zupełnie zwyczajnie, mają wyjątkowe znaczenie. Niespodziewanie, niemal niezauważalnie rozdzielają etapy naszego życia. Ni stąd, ni zowąd wywracają wszystko do góry nogam."

@karolinawiniarska.autor

Jeśli macie ochotę oderwać się od rzeczywistości i wejść w świat szaleństwa, komplikacji, tajemniczych wątków przeszłości i błędów, na których warto się uczyć, to ta książka jest zdecydowanie dla was. Fajnie napisana powieść obyczajowa, która czaruje nas swoją magiczną mocą. Losy sióstr Łucji i Felicji szukających swojego szczęścia w życiu. Łucja ma rodzinę, wspaniałego męża i stabilizację, po wcześniejszych komplikacjach życiowych, ale czegoś zaczyna jej brakować. Felicja natomiast wciąż szuka swojej miłości, która dawno temu ją opuściła, nic nie jest w stanie jej zastąpić, a pogoń za przeszłością jest pogonią za duchem. Jak potoczą się koleje ich losu, kiedy u jednej wszystko zaczyna wracać na swoje tory, to u drugiej wszystko psuje się lawinowo. Najlepiej zagłębić się w lekturę, poznać bliżej bohaterki i spróbować wejść w ich skórę. Dopiero później można oceniać czy postępowały właściwie czy nie.

Pierwsze moje spotkanie z autorką i już wiem, że nie ostanie. Książka ciekawa, zaskakująca, przeplatająca teraźniejszość z przeszłością. Łącząca kilka histori w jedną wspólną. Babcia Michalina jest tutaj łącznikiem między wszystkim co dobre, złe, nieznane, nowe a także mające swój początek w przeszłości, która teraz odbija swoje piętno. Zmuszone powracają w rodzinne strony. U babci mogą złapać oddech i zastanowić się nad własnym życiem. Nad niespełnionymi marzeniami, nad popełnionymi błędami, nad konsekwencjami działań, które mogą wszystko zmienić, niekoniecznie na lepsze. Zostawione przez matkę musiały radzić sobie. Wytyczały nowe ścieżki, goniły wyimaginowane ideały, szukały spokoju i własnego miejsca, zapominały o tym, że gubiły w tym szaleństwie samych siebie. Emocjonalna i szalona, ciekawa i zagmatwana jak życie, nieprzewidywalna i tajemnicza, bo taka książka powinna być. Nie ma tutaj zawirowań miłosnych i szaleństwa namiętnych chwil. Jest masa wartości życiowych, zagubienia, problemów, prawdy.

@karolinawiniarska.autor

• Egzemplarz recenzencki