Symbole pożarły rzeczywistość

Okładka książki Symbole pożarły rzeczywistość Bronisław Łagowski
Okładka książki Symbole pożarły rzeczywistość
Bronisław Łagowski Wydawnictwo: Universitas Seria: Biblioteka Kuźnicy publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Biblioteka Kuźnicy
Universitas
2021-04-30
2011-01-01
Polityka Historia

Bogaty język oraz różnorodność tematów podnoszonych przez autora w formie krótkich artykułów z lat 2006-2010. Niestety, wiele postawianych tam tez okazało się błędnych i to bardzo. Dziś widzimy jak mocno autor mylił się w swym pojmowaniu polityki wschodniej. Wpływa to znacząco na merytorykę tej książki, szczególnie czytając ją teraz.

Świat dookoła już jest inny niż ten opisywany w felietonach, a jednak warto gruntownie zapoznać się z tym co prezentuje Bronisław Łagowski. To jest w-ogóle ciekawe doświadczenie, poznawanie poglądów odbiegających od polskiej normy. Przewietrza to mózg, wprowadza orzeźwiającą atmosferę która wręcz nalega aby dać coś od siebie i... pomyśleć. Oczywiście wiemy a nawet jesteśmy pewni swoich poglądów "na wszystko" , dlatego raz w ciągu dnia należy sięgnąć po taki felieton. Realizm w polityce jest naszym kraju mało popularny. "Wojny Peloponezkiej" Tukidydesa tylko w pigułce możemy ledwie liznąć tylko w uniwersytecie i to nie każdym. To skąd mamy wiedzieć w-ogóle że istnieje ktoś taki jak Łagowski. Nawet jeśli mieszkamy w Krakowie ! O historii, o tym czym jest dla nas mit, uczucia i metafory, i dlaczego działacze solidarności powinni dalej malować kominy. Chwilami możemy nawet się uśmiechnąć. Tylko że dzisiaj wszystko dookoła się zmienia i jeszcze wojna tuż obok. Ciekaw jestem co profesor powiedziałby o konflikcie na wschodzie i zbrojeniach bo o tym sporo nawet w tych właśnie felietonach. Tylko moim zdaniem tutaj Łagowski przestrzelił i to bardzo, no ale cóż... przecież prorokiem nie jest. Nawet krakowski profesor może się mylić. Za oknem piękny majowy poranek a polak, w moim oczywiście wydaniu, głowi się nad obrzydliwym światem... i dlatego gorąco polecam.

• Symbole
  • Mam (papierowe)
  • Domowa biblioteka
  • 1.Myśl polityczna
  • Chcę przeczytać (mam)
  • Polityka

Dodaj cytat z książki Symbole pożarły rzeczywistość