Symbole pożarły rzeczywistość

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bilioteka "Kuźnicy"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
97883-242-1342-9
Andrzej

Oddajemy czytelnikowi już drugi w "Bibliotece Kuźnicy” tom rozważań Bronisława Łagowskiego. Były pisane w okresie od żałoby po śmierci papieża do katastrofy smoleńskiej. Autor rozprawia się z poglądami na wydarzenia, jakie zachodziły w tym okresie i wcześniej, przeciwstawia się fałszywej polityce historycznej, a przede wszystkim dąży do odnowienia tradycji realizmu politycznego w Polsce. Posługuje się nieraz pojęciami filozofii polityki, stroniąc jednak od teoretycznego żargonu.

Angst | 2017-02-14
Mateusz | 2016-01-31