Mój do zapomnienia

Okładka książki Mój do zapomnienia Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki Mój do zapomnienia
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Dogs of Hell (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Dogs of Hell (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-12-13
2021-12-13

Jedna z niewielu ksiazek, przy ktorych czytaniu pytalam sie wielokrotnie "k**** o co tu chodzi", 3.976 postaci, ktore sie mieszaly i przemieszczaly bez skladu i ladu po kartkach ksiazki. Przy stronie 80 przestalam starac sie zapamietywac kto, jest kto - bo szkoda mi bylo energii na to. Raz nazwa klubu po polsku raz po angielsku, Tak samo z ksywka Calvina - raz Dog raz Pies. Odnioslam wrazenie, ze ktos przetlumaczyl translatorem ksiazke z polskiego na angielski a potem ponownie na polski, przy czym podczas ponownego tlumaczenia na polski zabraklo w kilku momentach pradu i wyrwalo zdania pomiedzy akcjami. Z calym szacunkiem do autorki, napisala jak umiala, ale przepraszam czy wydawnictwo czyta pozycje przed wydaniem? niektore zdania byla tak niegramatycznie poskladane, ze choc nie jestem polonistka bolaly mnie oczy.
Pisze te recenzje bedac na stronie 300 i zastanawiam sie czy doczytac do konca, bo cala fabula jest jakas taka niekoniecznie spojna za to duzo opsow pomieszczen i przemyslen glownych bohaterow. I choc wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje - ja tej ksiazki nie polecam.

Dobrze się ją czyta. Każdy lubi historie, w której spełniają się marzenia głównej bohaterki o skrywanej miłości 🙂

Fajna historia .

Fajna historia .

fabuła gang motocyklowy i perypetie córki jednego z jego członków, ale mało wciagajaca i miejscami nudna

Niestety nie dobrnęłam do końca. Już od początku miałam problem, żeby odnaleźć się w zależnościach między bohaterami. Kilka razy sprawdzałam, czy nie jest to jakaś kolejna część serii, bo wiele razy nie miałam pojęcia o co tam chodzi.
Raził mnie też styl autorki, jakby książka została przetłumaczona na polski przez amatora, czyli stylistycznie niedopracowana. (To też sprawdziłam, ale niestety to książka pisana w języku polskim). Po następnie części na pewno nie sięgnę.

❤️Opinia❤️

Tytuł: Mój do zapomnienia
Seria: Dogs of Hel
Autor: @ewelina_maria_mantycka
Wydawnictwo: @waspos
📖

Calvin „Dog” Bard, wybierając klub ponad wszystko, dopiął swego – został Prezydentem młodszej gwardii Dogs of Hell.
Stary szef Krupierów zapadł się pod ziemię, a jego dziedzictwo – królestwo mafii, hazardu i pieniędzy, które zasilały ten klub, miało zostać przejęte. Cienka linia pokoju zawarta między Dogs off Hell a Savage Croupiers wisiała na włosku.
Rose Anne Eliot wraca do miasta po pięciu latach nieobecności. Calvin nie pamiętał córki jednego z mechaników w Hell Ride.
Zgadzając się na ochronę jej syna – syna krwi – Calvin nie spodziewał się tego, że jego decyzja zmieni wszystko, a kobieta, która urodziła mu syna, sprawi, iż jego marzenia znajdą się w zasięgu jego rąk.
Jak zareaguje Calvin, gdy dowie się, że został ojcem?
Czy Rose Anne będzie potrafiła przestrzegać zasad klubu?
Czy Calvin znów skrzywdzi ją tak jak przed laty?

❤️Moja opinia❤️

Rose Anne poznajemy w momencie, gdy jest nastolatką. Wychowywana przez ojca Lucky’go, który jest mechanikiem w warsztacie klubu Dogs off Hell, dorastała wśród członków gangu motocyklowego.
W nastoletnich latach życia ma ona grupkę przyjaciół i chłopaka Marchala, którego momentami się boi, jednak od dawna podkochuje się w starszym od niej członku grupy Dogs of Hell – Calvinie „Dogu” Bard.
Jedna decyzja podjęta pod wpływem chwili prowadzi do tego, że Rose Anne wyjeżdża do Atlanty, ale gdy pięć lat później jej ojciec trafia do szpitala, postanawia wrócić, żeby się nim opiekować. Jak się jednak okazuje, nie wraca sama.

Calvin „Dog” Bard to członek grupy Dogs of Hell, który całe swoje serce poświęca klubowi. Ma już swoją „starą”, która delikatnie mówiąc, jest jędzą.
Po upływie pięciu lat dowiadujemy się, że został on Prezydentem młodszej gwardii Dogs of Hell, ale jak się okazuje, w głębi serca pragnie on czegoś innego.

„Mój do zapomnienia” to pierwszy tom serii Dogs of Hell autorstwa @ewelina_maria_mantycka .
Historia Rose Anne i Cala to powieść tocząca się w szybkim tempie – jest szybko, mocno, a momentami nawet brutalnie jak przystało na MC.
Jest akcja, jest moc, sensacja, brutalność no i przede wszystkim motocykle i ostre, wulgarne ale i gorące sceny… ja właśnie tak wyobrażam sobie kluby motocyklowe i tych niegrzecznych mężczyzn, którzy mimo braku więzów krwi traktują się jak rodzina i są gotowi oddać życie za brata z klubu.
Początek był trochę ciężki. Duża ilość bohaterów, przez co czasem można było się pogubić, ale uratował to fakt, że każdy z nich miał swój charakter, dzięki któremu później już łatwiej można było ich rozróżniać.
Historia opowiadana jest z perspektywy obojga głównych bohaterów, co ja osobiście uwielbiam.
Tutaj nie znajdziecie gangu motocyklowego bez gangu. Nie zabraknie narad w „kościele”, akcji , w których możemy uczestniczyć razem z głównym bohaterem, rozkazów wydawanych przez Prezydenta starszej gwardii, który był również szefem Cala, oraz wyjazdów członków Doogs of Hell na tych ich piekielnych maszynach.
„Mój do zapomnienia” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale czy ostatnie?
Z pewnością sięgnę po kolejny tom „Dogs off Hell”, a Was zachęcam do sięgnięcia po historię Rosse Anne i Cala i wyrobienie sobie swojego zdania.

❤️Moja ocena❤️
⭐4/5

❤️Cytaty❤️

🍷Dostrzegłam spadającą gwiazdę, jej łuna, tak piękna i cudowna, sunęła się tylko rozbłyskiem i upadła. To sekunda, jedno uderzenie serca, jedno marzenie. Chciałabym… Chciałabym, aby Calvin Bard mnie kochał. Aby mnie chronił przed Marshallem i tym, co złe. Aby…
Ale gwiazda już znikała, abym nie miała tylu marzeń, więc zamknęłam mocno powieki.

🍷Mogłam fantazjować przed snem, a marzenia zawsze były czymś, czego nikt nie mógł mi odebrać.

🍷Ciągle czułam się wytrącona z równowagi. Jaka kobieta byłaby w stanie skupić się na czymkolwiek, stojąc przed takim ciałem?

🍷Musiałam uciekać… Musiałam pożegnać się z marzeniami i dorosnąć. Znałam zasady i wiedziałam, co się stanie.

🍷Gapiłem się na drzwi, którymi właśnie wyszła Rose Anne, starając się zrozumieć, co to za uczucie, z którego nie mogę się otrząsnąć. (...) Kr*wa. Co mi było?

🍷Sprawy zostały załatwione, wyznałam, co ukrywałam, i teraz mogłam przestać oszukiwać ludzi, na których mi zależało.

🍷Oboje próbowaliśmy zmierzyć się z demonami przeszłości, rzeczami, które wolelibyśmy wymazać. Nie będzie to łatwe dla żadnego z nas.

🍷Nie powinienem był się wkurzać, że z kimś rozmawiała, jednak faktem było, że chciałem podejść do niej i pokazać wszystkim, do kogo należała.

🍷Po dotknięciu jej ciała przyciśniętego do mojego napięcie, które odczuwałem, zaczęło opadać z moich ramion.

🍷Poczułem piekący ból w piersi. Już wiedziałem, dlaczego tak bardzo strach rozdzierał ludzi, ja musiałem się z nim zmierzyć. Nie wiem kto mi ją zabrał... ale go dorwę i zabiję.

🍷Cholera, była tak piękna jak mój anioł. Stała obok mnie, a ja nie mogłem oderwać od niej spojrzenia.

#mójdozapomnienia #dogsofhell #ewelinamariamantycka #instabook #instagramczyta #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #czytamzlegimi #czytamlegalnie #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Mój do zapomnienia
Seria: Dogs of Hel
Autor: @ewelina_maria_mantycka
Wydawnictwo: @waspos
📖

Rose Anne Elliot jest córką Lucky’ego – jednego z mechaników Hell Ride. Dlatego dziewczyna od małego wychowywała się w środowisku biker’ów. W nastoletnich latach kochała się w jednym z motocyklistów Calvin „Dog” Bard. Pięć lat temu spadająca gwiazda spełniła życzenie dziewczyny. Otrzymała upragnioną chwilę z ukochanym, która skończyła się złamanym sercem, ucieczką jak najdalej od Dogs of Hell, ale i cudownym darem od losu.

Teraz Rose Anne wraca by zająć się schorowanym ojcem. Dziewczyna nie wraca jednak sama, a ze swoim synkiem Nathanem. Najgorsze w powrocie w rodzinne strony jest możliwość konfrontacji z Calem. I choć wie, że musi mu powiedzieć o tym, że mają razem syna, Rose Anne boi się jak on i klub przyjmą tą informację.

Calvin Dog Brad obecnie jest Prezydentem klubu. I choć jego rodzice nie mają nic wspólnego z klubem, on wybrał go ponad swoją rodzinę. Informacja o tym, że ma syna niesamowicie go szokuje i nie przyjmuje jej do wiadomości, gdyż nie pamięta by w ogóle doszło do czegoś między nim, a Rose Anne. Jednak dokumenty potwierdzają jego ojcostwo, więc teraz priorytetem jest zapewnienie Rose Anne i Nathanowi bezpieczeństwa i ochrony.

Jak potoczą się losy tej dwójki? Czy jest dla nich szansa?

Bardzo lubię książki o klubach motocyklowych. I choć już na początku trochę pogubiłam się w nazbyt rozbudowanych opisach z wymianą mnóstwa osób, to ogólnie książkę czytało się szybko. Fajna, wciągająca fabuła z dobrze wykreowanymi bohaterami. Nie jest nudno, dużo się dzieje. Rose Anne bardzo opiekuńcza, Cal bad boy motocyklista, który wbrew pozorom również potrafi być opiekuńczy dla osób na których mu zależy. W sam raz na jedno popołudnie.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale w przyszłości pewnie sięgnę po kolejne książki.

Książka ogólnie przyjemna w czytaniu, ale mi osobiście czegoś brakowało w tej historii. Odkładałam ją kilka razy podczas czytania.
Na dany moment nie wiem czy sięgnę po następną część. Ale to tylko dlatego, że nie wciągnęła mnie.. 😉

Całkiem przyjemna powieść. W sumie było wszystko, miłość, seks, alkohol, mafia. Może troszkę lepiej bym opisała relacje między głównymi bohaterami.

Rose Anna wychowywała się wśród gangu motocyklowego Dogs of Hell. Miała grupkę przyjaciół i chłopaka Marshalla, którego momentami się bała. Skrycie kochała się jednak w straszym członku gangu Calvinie.
Pewnej nocy oddała mu siebie w całości po czym wyjechała do Atlanty.
Po kilku latach wraca, ale nie sama.
Wraz z przeuroczym synkiem Nathem odwraca świat Calvina Barda o 180 stopni.
Okazuje się, że prezydent młodszej gwardii Dogs od Hell, nie pamięta upojnej nocy z Rose Anną, jednak dokumenty nie pozostawiają wątpliwości czyim dzieckiem jest Nath.
Międzyczasie Psy walczą o terytorium z Krupierami, a była stara Calvina nie może pogodzić się ze stratą ukochanego.
Czy Rose Anna odnajdzie się na nowo w brutalnym świecie motocyklistów? Czy po upływie kilku lat nadal uczucia do Calvina są tak silne, aby stworzyli szczęśliwą rodzinę?

"Mój do zapomnienia" to historia z moim jednym z ulubionych motywów. Niegrzeczni mężczyźni, gang motocyklowy, a w tym wszystkim walka o miłość i szczęście. Książka ogólnie patrząc na fabułę jest bardzo dobra. Główni bohaterowie wykreowani odpowiednio do atmosfery. Nie brakuje wątków erotycznych oraz niebezpiecznych, co pozwala na odczucie pełnej palety emocji.
Kiedy do akcji wkracza psychiatryczna Vi bardzo ciężko odłożyć książkę. Bardzo dobre zagranie autorki, aby przyciągnąć czytelnika.
Jednyny minus w mojej opinii to trochę chaotycznie opisane zasady gangu oraz relacje wewnętrzne i z wrogimi społecznościami. Momentami gubiłam się kto jest kim, z kim i po co. Mimo wszystko ten szczegół nie wpływa mocno na ogólny zarys fabuły.
Książkę polecam przede wszystkim osobą lubiącym gatunek romans/erotyk, a tymczasem biorę się za II część, którą miałam przyjemność objąć patronatem medialnym.

Pewnej nocy oddała mu siebie w całości po czym wyjechała do Atlanty.
Po kilku latach wraca, ale nie sama.
Wraz z przeuroczym synkiem Nathem odwraca świat Calvina Barda o 180...

• Przeczytane 2021
  • Romans