Las pachnący pożądaniem

Las pachnący pożądaniem
Wydawnictwo Magnolia
2021-05-31
2021-05-31
erotyk powieść romans różnica wieku

🪡𝙊𝙥𝙞𝙣𝙞𝙖

Właśnie skończyłam Laspachnący pożądaniem. Książkę, którą kupiłam na niezapomnianych targach w Warszawie. Tam też poznałam autorkę tejże powieści i śmiało mogę powiedzieć, że właśnie takiej historii spodziewałam się po Izie.
Wystarczy że chwilę pobędziesz w jej towarzystwie, a nigdy o niej nie zapomnisz .

Historia trochę szalona, ale i prawdziwa autentyczna jak jej autorka.

Daniel to leśniczy, który pod wpływem pewnych wydarzeń podejmuje decyzje o pozostaniu samotnym wilkiem. Doświadczony 33 letni mężczyzna, wiedzie spokojne życie w Traszce, mając za sąsiadów sympatyczne małżeństwo Anne i Borysa (uwielbiam tę dwójkę).

Poukładany świat Daniela zaczyna się chwiać, gdy wpada w niego z pełnym impetem 18 letnia siostrzenica wspomnianego małżeństwa. Budzą się głęboko schowane uczucia, pożądanie, chęć bliskości.

Różnica wieku, tragiczne zdarzenia, ciężka przeszłość, niemiłe wspomnienia, pożądanie, miłość, to wszystko w pięknej oprawie zachwycającej natury. Właśnie to serwuje nam autorka w swoje książce.

Ja jestem zachwycona nie tylko historią przedstawioną miedzy okładkami, ale i jej bohaterami.
Tych ludzi nie można nie darzyć sympatią.
No może poza specyficzną sklepową Bożenką, która w pierwszej połowie potrafi napsuć krwi, potem i ona dołącza do grona tych pozytywnych.
Tu też trzeba przyznać, że był to świetny pomysł, by umieścić taką postać w książce. Nadało to bardzo groteskowego charakteru powieści. Daniela uwielbiam 💙
Kilka słów również muszę poświęcić postaci drugoplanowej, która wzbudziła moje szczególne zainteresowanie. Mowa tu o prokuratorze Wawro. Już pierwsza scena z jego udziałem sprawiła, że tupię nóżkami by poznać jego historię.

Muszę też przyznać, że podczas lektury odczuwałam gamę emocji. To bardzo ważne w mojej opinii i zawsze podnosi końcową ocenę.

A jak już jesteśmy przy końcówkach, to Iza wymyśliła rewelacyjne zakończenie pierwszego tomu, które po prostu wymiata. Po czymś takim trzeba od razu brać do ręki kontynuację. Także, Wawro przybywam.

To była cudowna przygoda droga autorko 💙

🪡𝙊𝙥𝙞𝙣𝙞𝙖

Historia trochę szalona, ale i prawdziwa autentyczna jak...

Jestem na nie. Emocje mi się nie udzieliły.

Jestem na nie. Emocje mi się nie udzieliły.

Ta książka to prawdziwe arcydzieło. Pełna namiętności i pożądania. Bardzo pięknie napisana. Momentami popłakałam się aż ze wzruszenia. Dzięki autorce książka dostarczy emocji za 15 różnych książek. To prawdziwa bomba emocjonalna. Książka pełna życiowej prawdy, miłości, namiętności a także odrzucenia najbliższych.
Zakończenie książki sztos!!! Nie spodziewałabym się tego nigdy.

Nie podobała mi się tu postawa matki Karoliny. Przecież to w rodzicach dziecko powinno mieć największe wsparci Zaufanie to podstawa, więc wraz z rozmową powinno być na pierwszym miejscu. A jest inaczej matka całkowicie ją odtrąca, nie wspiera dziewczyny. Kieruje się przesłaniem: A co powiedzą inni.
Natomiast dzięki ciotce Karoliny, która kocha ją bardzo dziewczyna znów będzie miała możliwość uwierzyć w siebie.
Karolina to niespełna osiemnastoletnia dziewczyna, która została nieźle poszkodowana przez życie. Została poniżona, a później odtrącona przez wszystkich. Przez to, będąc u ciotki postanawia skończyć ze swoim życiem. Ale ratuje ją od tego Daniel. Mężczyzna daje wsparcie dziewczynie i bezpieczeństwo. Dzięki temu Karolina zaczyna czuć miłość i szczęście, choć wcześniej jej tego brakowało.
Leśniczy Daniel to dojrzały mężczyzna, który traci swoją żonę w wypadku. Bardzo kocha las. Młoda i niewinna dziewczyna zmieni jego życie. Jego intencje z czasem zmienią się w coś głębszego. Czy uda im się stworzyć związek ? Czy 15 lat różnicy okaże się zbyt dużą przeszkodą ?

Zapamiętałam postać Bożenki. Rozbawiła w książce do łez. Ale sobie kobitka planowała małżeństwo z Danielkiem hahhaa.. Mimo iż nie przemyślała swoich zachowań całej sytuacji później miala problemy.
Bardzo mocną, trzymającą się zasad osobą, jest prokurator Wawro- nie ma on żadnych zahamowań. Ma on swój mocny charakter.

Autorka napisała ją niezwykłym piórem. Ten humor w książce, pikantne gorące momenty... Niespodziewane zwroty akcji

Zakończenie książki sztos!!! Nie spodziewałabym się tego...

" Poznaj zapach leśnej namiętności "...
Dzisiaj poznacie historię prawie osiemnastoletniej Karoliny Potockiej, którą rodzice postanawiają ulokować u Cioci Ani na wsi, po tym, jak zaufali plotce. Typowi ludzie, dla ktorych ważniejsze jest, co ludzie powiedzą niż dobro własnego dziecka. Karolinie los stawia na drodze leśniczego, Daniela Wilczyńskiego, dużo starszego od niej przystojniaka, który też sporo przeszedł w życiu. Jednak mimo głosu rozsądku jego serce podąża w stronę Karoliny. Tak zaczyna się ich wspólną historia pełna miłości, namiętności, ale i również problemów. Przecież nie może być za słodko 😉. Ich losy przeplatają się z losami Karoliny wujostwa a do tego wszystkiego dochodzi Bożenka, bardzo barwna postać, szalona, szczera i rozwrzeszczana oraz prokurator Wawro, pewny siebie, egoistyczny przystojniak myślący tylko o jednym 😉 i mamy istny KOGEL-MOGEL.
Sięgnęłam po "Las... ", bo dostałam się do recenzji drugiej części i chciałam nadrobić. To moja pierwsza lektura autorki i muszę przyznać, że nie będzie ostatnią, ponieważ bardzo pasował mi styl pisania Izy, czytało się bardzo przyjemnie i z wypiekami na twarzy a wykreowani bohaterowie powodowali uśmiech na twarzy 😆.

" Poznaj zapach leśnej namiętności "...

W tej książce autentyczne były tylko drzewa.
Od strony 47 jest równia pochyła. Niektóre akapity czytałam po dwa razy bo nie mogłam uwierzyć, w to co czytam. Absurd gonił absurd. Odradzam.

W tej książce autentyczne były tylko drzewa.

ą serię zaczęłam wyjątkowo w odwrotnej kolejności i najpierw przeczytałam "Dom pachnący Tobą", a dopiero sięgnęłam po pierwszą część "Las pachnący pożądaniem". Nie miało to jednak wpływu na odbiór powieści, jednak fabuła i bohaterowie na tyle mi się spodobali, że chciałam poznać ich wcześniejszą historię również.

Karolina to młoda dziewczyna, za parę tygodni skończy 18 lat. Rodzice wysyłają ją jednak do ciotki Anny na wieś na całe wakacje, aby plotki w ich rodzinnym mieście nieco ostygły. Wstydzą się bowiem tego co zrobiła ich córka. Karolina niestety tą historię widzi nieco inaczej, czuję się przede wszystkim ofiarą i nie rozumie zachowania rodziców, którzy powinni ją wspierać, a nie oskarżać. U cioci bardzo szybko poznaje sąsiada Daniela, który jest leśnikiem. Ich pierwsze spotkanie nie należy do łatwych, ale i jest bardzo ważne dla ich dalszej relacji. Ona bowiem nie umiejąc sobie poradzić ze wstydem, odtrąceniem, samotnością birze sznur i idzie z nim do lasu. Całe szczęście on zjawia się w odpowiednim momencie, w odpowiednim miejscu. Tylko czy uda mu się odmienić myślenie dziewczyny i zapewnić ją o tym, że jednak warto żyć?

Szczerze powiedziawszy nie lubię okładek z gołymi klatami facetów, moim zdaniem wiele wartościowych książek traci na tym. Pierwsze bowiem skojarzenie, to tandetny erotyk... Ale nie tym razem. Tu naprawdę jestem zaskoczona jak wszystko jest całkiem fajnie wyważone. Mamy całą paletę emocji i uczuć, raz łzy się same cisną do oczu, a raz śmiejemy się od ucha do ucha. Wszystko opowiedziane jest naprawdę ze smakiem i wyczuciem.

Poza tym naprawdę daje do myślenia. Moje myśli często błądziły w temacie roli rodzica w życiu dziecka. Często zapominamy, że prawie 18-letni człowiek, to jeszcze człowiek zagubiony, niedoświadczony, niepewny i potrzebujący wsparcia. Poza tym każdy rodzic powinien stać za swoim dzieckiem albo przynajmniej je wysłuchać. Jest to trudne, bo czasem rodzice też ponoszą konsekwencje tego co spotkało ich dzieci, ale mimo tego powinni być podporą dla swoich pociech. Bo one mają tylko ich.

Książka wciąga, ciężko się od niej oderwać. Ja przeczytałam "na jeden raz". Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Karolina to młoda dziewczyna, za parę tygodni skończy 18...

Oficjalnie ogłaszam kolejne tegoroczne odkrycie i uważam rok 2022 pod patronatem Izy Maciejewskiej za otwarty. Z reguły unikam książek z gołą klatą na okładce, z idealnym facetem prężącym muskuły, ale odcięli mnie od świata i zamknęli na cztery spusty, więc z nudów zaczęłam przeglądać moje ulubione Legimi. Nazwisko autorki już wcześniej rzuciło mi się na źrenice i jak zobaczyłam, że książki pani Izy są dostępne to wiedziona ciekawością, sięgnęłam po las pachnący pożądaniem, Rzuciłam okiem i przepadłam na 610 długich minut, bo idąc za ciosem przeczytałam i drugą część, o której napiszę Wam w najbliższych dniach. Pani Iza uratowała mnie od nudy na kwarantannie i sprawiła, że:
1. nie umarłam z nudów i dziękowałam za Covid
2. rok 2022 zyskał patrona
3. moja lista do przeczytania wzbogaciła się o nowe pozycje
4. autorka trafiła na moją listę ulubionych.
Jestem w szoku i przyznam szczerze, że spodziewałam się kiczowatej opowiastki, w której to ona i on od pierwszej strony trafiają w szpony namiętności i mimo niesprzyjających okoliczności żyli długo i szczęśliwie. Zaskoczyła mnie autorka, że stworzyła książkę, od której nie tylko nie mogłam się oderwać, ale i chwilami miałam wrażenie, że cierpię na rozdwojenie jaźni, bo śmiech mieszał się ze łzami, radość przeplatała ze smutkiem, ale to wszystko było wyważone i nie było niesmacznie, nie było przegięcia w żadną ze stron.
No ujęła mnie ta książka od pierwszej strony, zaskoczyła mądrością i pokazała, że można połączyć erotyk z książką, która zostaje w głowie i o której się pamięta.
" Poznaj zapach leśnej namiętności.
Karolina Potocka ma osiemnaście lat i poczucie, że została napiętnowana do końca życia. Pustka, osamotnienie i kompletny brak wiary w lepsze jutro wyciągają do niej dłoń i prowadzą prosto do lasu. Wciskają do ręki sznur, stawiają pod drzewem i szepczą do ucha, że tylko w taki sposób może uwolnić się od dręczących ją koszmarów. Przekonują, że nie ma nikogo, komu by na niej zależało. Komu mogłaby zaufać. Utwierdzają we wstydzie. Kuszą. Mamią. Zwodzą. Zacierają ręce.
Daniel Wilczyński, trzydziestoletni leśniczy, stracił zonę w wypadku samochodowym. Poczucie winy sprawia, że zamyka swoje serce na miłość. Gdy poznaje młodziutką Karolinę, odzywa się w nim instynkt łowce, a jego intencje wobec niej nie są szczere. Duża różnica wieku pomiędzy głównymi bohaterami, traumatyczne doświadczenia i dziewczęca naiwność to zaledwie skrawek tej historii, która złapie za serce i zdziwi czytelników."
Tyle opis od Wydawnictwa Magnolia. Nie będę Wam opowiadać treści, bo tę historię musicie po prostu poznać. Jestem święcie przekonana, że pokochacie autorkę i jej poczucie humoru, za ładunek emocjonalny i za genialnie wykreowanych bohaterów. Tu nie tylko Karolina i Daniel są ważni, bo postacie drugoplanowe też nie dadzą o sobie zapomnieć, a już Bożenka to hit i przebój roku w jednym. Nie przypadłyśmy sobie do gustu z główną bohaterką, ale to pewnie z racji mojego wieku jej zachowanie chwilami mnie irytowało i przytłaczało, ale przecież młodość ma swoje prawa.
Autorka pokazuje i przypomina, że na miano rodzica trzeba nie tylko sobie zasłużyć, ale i stać murem za swoim dzieckiem. Nie każdy zasługuje na to miano i nie każdy potrafi nim być. Pokazuje nam też, że zawsze, ale to zawsze należy walczyć o swoje marzenia, a ludzie których spotykamy na swojej drodze nie są przypadkiem
Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Izy Maciejewskiej to poznajcie ją koniecznie. Jasne, ze Nobla z tego nie będzie, ale nie wszystkie książki muszą trafiać do Sztokholmu. Ważne, ze trafiają do serca nas, czytelników.

Płynnie się czytało.
Bardzo życiowa, śmieszna.
Końcówka książki zacheciła mnie do sięgnięcia po kontynuację.
Jedyny co mi przeszkadzało to za młody wiek Karoliny.
Mimo to polecam!

Płynnie się czytało.
Bardzo życiowa, śmieszna.
Końcówka książki zacheciła mnie do sięgnięcia po kontynuację.
Jedyny co mi przeszkadzało to za młody wiek Karoliny.
Mimo to polecam!

Po przeczytaniu opisu tej książki myślałam że będzie to mocny erotyk , mocno wykreowane postacie (tutaj mam na myśli Daniela) że nasz pan leśniczy będzie mega pociągający a z tej całej opowieści zrobiło się trochę takie ....Ranczo.
Nie mam nic do takiego typu literatury ale spodziewałam się czegoś innego po tej książce.
Na pewno dużo więcej scen pomiędzy naszą dwójka bohaterów. Jedne wątki moim zdaniem totalnie niepotrzebne i chyba wymyślone przez autorkę na szybko.

Na pewno dużo więcej scen pomiędzy naszą dwójka...

Na początku chaotyczna, ale potem całkiem fajna akcja.

Na początku chaotyczna, ale potem całkiem fajna akcja.

Iza Maciejewska Las pachnący pożądaniem Zobacz więcej
Iza Maciejewska Las pachnący pożądaniem Zobacz więcej