Tylko dla Ciebie

Tylko dla Ciebie
Dlaczemu
2021-04-07
2021-04-07

Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorka dzięki uprzejmości Zaczytenej Ewelki która zorganizowala Book Tour z tą ksiazka, czyta sie szybko i lekko. Jest to niczym nie zaskakujaca literatura obyczajowa z szczesliwym happy endem jakich wiele. Niestety spodziewalam sie czegoś zupełnie innego i dlatego jestem trochę rozczarowana.

"... a życie to reguły, zasady i walka. Trzeba widzieć, co chce się w nim osiągnąć."

Alicja – utalentowana wiolonczelistka i Kosma- policjant, twardo stąpający po ziemi. Oboje z innych światów. Nagła fascynacja i pożądanie zbliża tę dwójkę do siebie, podczas gdy przewrotny los spróbuje ich rozłączyć. Czy wzajemna namiętność tej pary wystarczy, by zbudować coś więcej? Czy duma i przekora ustąpią pola miłości?
Czy wzajemna fascynacja i namiętność wystarczą, by połączyć losy Ali i Kosmy oraz Gabi i Bruna - najlepszych przyjaciół głównych bohaterów -
Czy bohaterowie tej opowieści przełamią swe lęki i przekonania, by żyć i kochać na prawdę?

Ta książka to zmysłowa historia o uczuciach, pożądaniu i życiowych wyzwaniach. Bardzo szybko się ją czyta, a autorka ma bardzo ciekawe i lekkie pióro. Spodobały mi się kreacje bohaterów, ukazanie ich jako przeciwieństw, które się przyciągają. Lekka i przyjemna obyczajówka, których niby jest wiele, a jednak ma coś w sobie - historię, która wciąga. Historię, która jest bardzo życiowa, opowiadająca o emocjach podstawowych w życiu każdego człowieka, przyjaźni, która przezwycięży wszystko, miłości, tej jednej jedynej. Poza tym porusza trudne tematy jak choroba nowotworowa, ból, strata, opowiedziane w sposób łagodny, jednak przejmujący i trafiający w serce.

Opowieść o miłości, która jest trudna, nieprzewidywalna, ale przy tym piękna, spontaniczna i fascynująca. Kilka erotycznych scen dodają pikanterii całości i pobudzają wyobraźnię czytelnika. Dwie historie przeplatające się nawzajem ukazują dynamiczność i tajemniczość. Z rozdziału na rozdział historie rozkręcają się, autorka buduje napięcie. Czytelnik z zaciekawieniem obserwuje losy bohaterów, czekając zakończenia.

Polecam tę książkę, gdyż nie jest ona zwykłą powieścią bez puenty, posiada wyraźny przekaz, naucza i pokazuje, co w życiu człowieka jest naprawdę ważne. Przyjemnie spędza się przyciągają niej czas, śledząc losy głównych bohaterów, a dynamiczne dialogi między nimi sprawiają, że jest to idealna pozycja na jeden wieczór. Wieczór pełen wielu skrajnych emocji, przeżyć i wzruszeń. Z pewnością nie będziecie się nudzić, za to poznacie historię, która może przydarzyć się każdemu z nas, która jest prosta w swojej prostocie, ale i bardzo wyjątkowa.

"Nigdy. Dzieci to błogosławieństwo. Nigdy nie powinniśmy z nich rezygnować."

"Tylko dla Ciebie" to opowieść o miłości, która nie jest łatwa i drodze, w której można się pogubić. Poznamy w niej czworo bohaterów, którzy są dojrzali emocjonalnie, a jednak ich zawirowania życiowe i bolesna przeszłość nie pozwalają, na to, by żyć pełną piersią. Bohaterzy muszą się zmierzyć z trudnymi wyborami i ich konsekwencjami.

Ala to bardzo zdolna wiolonczelistka, która ukrywa przed ludźmi swoją tajemnicę. Jej najlepsza przyjaciółka to Gabi, która jest w związku z Brunem i do szczęścia brakuje jej tylko pierścionka zaręczynowego. Dziewczyna marzy, by Ala również znalazła kogoś, kogo pokocha, a przede wszystkim, kto pokocha i zaakceptuje jej koleżankę.Taka okazja nadarza się, gdy dziewczyna poznaje Kosmę. Temperamentny gliniarz okazuje się być zauroczony piękną dziewczyną.

Czy wszyscy bohaterowie będą potrafili rozliczyć się z przeszłością i zaznają szczęścia?

Ta historia jest bardzo życiowa. Autorka funduje nam cały wachlarz emocji. Przeplata się smutek, radość, szczęście i łzy... Nie jest to lekka opowieść, a sceny erotyczne w tym wypadku dostarczają naprawdę sporo pikanterii i w zmysłowy sposób pobudzają wyobraźnię. Ja jestem nią oczarowana.

Ala to bardzo zdolna wiolonczelistka,...

Czworo bohaterów i dwie niesamowite historie miłosne no czegoż chcieć więcej.

Alicja to utalentowana wiolonczelistka, ktora skrywa wiele sekretów, Kosma to twardy glina, który nie jedno już widział, czy ta dwójką ma szansę na wspólną przyszłość i czy sekrety sprzed lat nie staną im na przeszkodzie?
Przyjaciółka Ali, Gabi i jej chlopak Bruno tworzą udany i szczęsliwy związek ale czy na pewno? Czy oboje pragną tego samego i czy dadzą radę dogadać się mimo swoich poglądów?

Autorka przedstawia nam dwie historie przeplatające się między sobą.
O tej pozycji można powiedzieć wiele, jest zabawna, romantyczna, nieprzewidywalna i przede wszystkim pięknie napisana ale nie dajcie się zwieść.
W książce znajdziemy bowiem mnóstwo trudnych i życiowych tematów, które autorka umiejętnie wplotła w treśc sprawiając, że historia staje się bardziej realna.
Trudne relacje rodzinne, problemy i niedopowiedzenia między ludźmi, zagubienie i brak wsparcia a głównie choroba, która kładzie się cieniem na związku dwójki bohaterów.

Książka jest napisana bardzo lekko, przez co czyta się ją dosłownie chwilkę, autorka już od pierwszej strony wciąga nas w wir życia bohaterów i zaskakuje do ostatniej strony.
Masa emocji, która towarzyszyła mi podczas czytania sprawia, że na pewno zapamiętam tę książkę na długo.

Czworo bohaterów i dwie niesamowite historie miłosne no czegoż chcieć więcej.

Przyjaciółka Ali, Gabi i jej chlopak Bruno tworzą udany i szczęsliwy...

Alicja – utalentowana wiolonczelistka i Kosma - policjant, twardo stąpający po ziemi.

Oboje z innych światów – tak odmienni, że wszelkie uczucie między nimi wydaje się być niemożliwe.

Oraz Gabriela – śliczna skrzypaczka i Bruno - jej chłopak, który daleki jest od wszelkich, życiowych deklaracji. Czy wzajemna namiętność tej pary wystarczy, by zbudować coś więcej? Czy duma i przekora ustąpią pola miłości?

Tylko dla ciebie – to zmysłowa historia o uczuciach, pożądaniu i życiowych wyzwaniach.  Czy wzajemna fascynacja i namiętność wystarczą, by połączyć losy Ali i Kosmy oraz Gabi i Bruna na dobre? Jak dużą moc niosą ze sobą: bolesna przeszłość, zraniona dusza i skrywane tajemnice?

Czy bohaterowie tej opowieści przełamią swe lęki i przekonania, by żyć i kochać naprawdę?

Niech Was nie zwiedzie początkowy pozorny (choć gorący i pikantny) spokój fabuły, gdyż w drugiej połowie książki akcja przyspiesza, sporo się wydarzy, na światło dzienne wyjdą skrywane różne sekrety, tajemnice, pojawią się problemy.

Mimo lekkości, z jaką napisana jest ta książka, znajdziemy w niej gaść trudnych tematów. Pierwszym z nich są relacje rodzinne. Rodzina powinna stać przy nas murem, wspierać, pomagać. Tymczasem Alicja... nie do końca ma ten komfort. Nie chcę tu za dużo zdradzać. Sami musicie sprawdzić, co między nimi zaszło.

"- Żale, których ktoś nie rozumie albo z nich kpi, bolą najbardziej. I nigdy się o nich nie zapomina..."

Drugim istotnym tematem jest wątek choroby nowotworowej, która jak wiemy dotyka nie tylko samego chorego, ale i jego rodzinę. Tu niezwykle ważne okazuje się wsparcie bliskich. Warto również zwrócić uwagę na damską przyjaźń. Ala i Gabi to kobiety, które przełamują schematy i udowadniają, że mimo różnic charakterów istnieje prawdziwa, szczera, nieoceniająca przyjaźń.

"Spoglądała na siebie przez pryzmat nieśmiałej, zakompleksionej nastolatki. Chorobliwie wstydliwej, czerwieniącej się z byle powodu. Nienawidziła tego. Nie lubiła siebie, więc tkwiła we własnej skorupie, uciekając od normalnego życia. Czuła się wyobcowana, nierozumiana, poirytowana tym, że jest taka, nie inna. A czuła się inna – zbyt emocjonalnie reagująca na wszystko, co jej dotyczyło i co jednocześnie pomagało budować wokół siebie mury."

Agnieszka Rusin z niezwykłym kunsztem prowadzi sceny erotyczne. To z jednej strony powolne, zmysłowe, romantyczne opisy, a z drugiej nasycone pożądaniem i namiętnością obrazy, które przyprawią o szybsze bicie serca.

To bardzo lekka powieść, acz nie pozbawiona tego, co w dobrej obyczajówce najistotniejsze, z przesłaniem, zmuszająca do refleksji i przemyśleń. To historia pokazująca, że duma i zazdrość mogą zniszczyć związek. Książka przypomina co w życiu najważniejsze, daje nadzieję, że zawsze warto walczyć o siebie, wyjść ze skorupy i spełniać swoje marzenia.

"Bądź wytrwała i wierz w siebie. Kochaj i pozwól się kochać. Zostaw przeszłość za sobą, bo inaczej ona cię zniszczy."

"Tylko dla ciebie" to pełna emocji, uczuć, zmysłowości i piękna muzyki powieść o miłości, przyjaźni, marzeniach, pasji, samoakceptacji, zaufaniu. Rozpala zmysły, wzrusza, bawi, koi nerwy - czego chcieć więcej? Sięgajcie śmiało! Mnie nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję na kontynuację, gdyż zżyłam się z Alicją i Kosmą oraz Gabrielą i Bruno.

Oraz Gabriela – śliczna skrzypaczka i Bruno - jej chłopak, który daleki jest...

„Tylko dla Ciebie” to książka, która sprawiła, że w naszym serduchu zagościła miłość jak i trochę pustka, ale o tym zaraz wam opowiemy. Książka miała premierę 7 kwietnia i jest to książka od Wydawnictwa Dlaczemu oraz od Agnieszki Rusin.
Ala jest wiolonczelistką, która kocha to co robi. Niedługo ma mieć ważne przesłuchanie, które sprawi, że dostanie się do orkiestry smyczkowej w Filharmonii Poznańskiej. Na swoich urodzinach poznaje policjanta imieniem Kosmo, którego zaprosił Bruno, chłopak najlepszej przyjaciółki Ali Gabrieli. Ala z czasem zakochuje się w chłopaku, ale nie chce odkryć przed nim wszystkich kart, nie chce ujawnić swojej przeszłości. Gabriela jest w związku z Brunem, jednak nie starca jest to, że są parą, pragnie czegoś więcej, pragnie założyć prawdziwą rodzinę, mieć dom i męża. Jednak jej chłopak nie jest skory do ożenku, nie chce mieć dzieci.
Książka jest skierowana z pewnością do osób, które uwielbiają historie miłosne, a nawet powiedziałybyśmy, że do osób kochających erotyki, bo w tej książce miłości nie brakuje. Jest to przede wszystkim książka dla dorosłych kobiet, które rozumieją jaka może być miłość.
Historia ma swoje plusy i minusy o których zaraz wam więcej opowiemy. Z początku fabuła wydawała się interesująca, wiadomo zapoznanie dwóch osób, problemy w związku, taka prosta, ciekawa opowieść, która nawet bardzo nas wciągnęła. Później jednak zabrakło nam w tej fabule czegoś interesującego, jakiegoś takiego efektu „wow”, nie mówimy, że nie czytało nam się przyjemnie jej, bo przecież historia o takiej miłości nie może być zła, ale wydała się jakby trochę napisana na siłę i mdła. Akcja za to toczyła się bardzo szybko i nie ma tutaj miejsca na oddech, każda strona przynosiła coś innego, jednak jak już pisałyśmy trochę jałowego. Dialogi były również trochę jak dla nas za szybkie. A może po prostu taki charakter pisania ma autorka, ciężko nam powiedzieć.
Bohaterowie są za to bardzo charakterni i różni, a przede wszystkim da się ich lubić. Są to już raczej ludzie dorośli, którzy zmagają się z różnymi swoimi demonami, a jednak znajdują to swoje światełko w tunelu w postaci prawdziwej miłości. Ciężko mi trochę zrozumieć ich relacje rodzinne, bo żaden z nich z rodziną kontaktów praktycznie nie otrzymuje i nie wiem czy autorka chciała ukazać ludzi samotnych, ale jakoś to troszeczkę dziwne. Wiadomo każdy ma jakieś utarczki z rodziną, ale jakoś brakowała mi tu wsparcia w rodzinie.
Klimat książki był bardzo uroczy, ale jak tu nie zauroczyć się tak piękną miłością. Od razu chciałoby się powiedzieć „Też bym tak chciała”. W książce poruszonych jest też kilka interesujących kwestii, jak walka z chorobą, wstyd i wiara w samą siebie, co nam się podobało, bo mówić o własnej chorobie jest czasem naprawdę ciężko.
Podsumowując książka nam się bardzo podobała, jednak zabrakło nam czegoś w niej. Wiemy, że znajdowało się tam parę ciekawych fragmentów, których nie będziemy wam spojlerować, ale jak dla nas były trochę wymuszone. Jednak stwierdzamy, że powinniście przeczytać tę książkę, gdyż miłość w niej ukazana jest naprawdę piękna i sami powinniście ocenić jaka ta historia jest. Przyjemnego wieczorku

30 letnia Alicja, na imprezie urodzinowej, zorganizowanej dla niej przez przyjaciółkę, poznaje pewnego mężczyznę. Od początku ją irytuje, dziwi się, że Gabriela chciała ją z nim zeswatać.
Kosma jest policjantem, twardo stąpa po ziemi, wie czego chce.
Ala, wiolonczelistka, wolna dusza, jest zupełnym przeciwieństwem mężczyzny.
Gabi, marzy o ślubie, ustatkowaniu się. Ma nadzieję, że jej aktualny partner Brudno, będzie tym jednym, z którym zbuduje dom i spłodzi gromadkę dzieci.
Jednak mężczyzna podważa sens ślubu. Uważa, że papierek nie utrzyma miłości, wręcz, co często ale zdarza, doszczętnie ją zniszczy.

Książka opowiada o trudach codziennej egzystencji. Jakie wybory trzeba podejmować, jak mocno się przełamać, by w końcu doznać upragnionej miłości i szczęścia.
Czy nasi bohaterowie, dojdą do porozumienia? Co czeka ich w niedalekiej przyszłości?
_
Wow! Po pierwsze, okładka jest obłędna, cieszę się ogromnie, że jest to mój patronat.
Nie spodziewałam się, że książka będzie tak idealnie wpasowana w moje gusta czytelnicze. Z pozoru wydaje się, że jest to lekka lektura, taka o której zapomina się zaraz po przeczytaniu. To błędne myślenie! Bohaterowie stali się wręcz moją rodziną, przeżywałam wszystko razem z nimi, na pewno przez długi czas będę o nich myśleć.
Polecam!!
Zapraszam Was do zapisu na BT właśnie z tą książką!! 😄
Wyczekujcie także konkursu.
Agnieszko, gratuluję Ci z całego serca, wydania swojego kolejnego literackiego dziecka! Zakochałam się w tej książce i na pewno sięgnę po pozostałe.
Dziękuję Ci za propozycje nawiązania współpracy przy tym tytule ❤ mam nadzieję, że jeszcze nie raz nasze drogi się zejdą ❤.
Dziękuję bardzo Dlaczemu za tyle dobroci dołączonych do książek. 😍

Kosma jest policjantem, twardo stąpa po ziemi, wie czego chce.
Ala, wiolonczelistka, wolna dusza, jest zupełnym przeciwieństwem mężczyzny.
Gabi, marzy o ślubie, ustatkowaniu się. Ma...

Mocno przeciętna i może 5* to za dużo? W zasadzie nic nie wnosząca i niczego nie ucząca książka. Zwykłe czytadło, o którym jutro nie będę nawet pamiętać.

Ogromnie się wynudziłam. Obyczajówka, jakich czytałam już setki. Niestety nie przypadła mi do gustu.

Bardzo dobrze napisana powieść,świetna fabuła,zwroty akcji zaskakują i trzyma w napięciu.
Super lektura.

Super lektura.