Niebezpieczny dług

Dagmara Jakubczak Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2021-09-22
2021-09-22
romans dług spłata długu zemsta miłość

Jak książka już od pierwszych 30 stron mnie nudzi to może być już tylko gorzej.....i było 🤦‍♀️ Totalnie nie polecam chyba, że lubicie marnować czas

68/2023
Przeczytalam na Legimi

6,5/10 ⭐
Nic rwącego. Nic nowego.
Jestem trochę zawiedziona.
Ale ogólnie jak masz wolny wieczór to zachęcam do przeczytania.

68/2023
Przeczytalam na Legimi

6,5/10 ⭐
Nic rwącego. Nic nowego.
Jestem trochę zawiedziona.
Ale ogólnie jak masz wolny wieczór to zachęcam do przeczytania.

Trafiła w moje ręce pewna książka, która nie ukrywam była odkładana cały czas na bok, na później bo miałam wrażenie że to będzie oklepana historyjka wiecie mafia się mści itp... Jak ja się linczuje za to że kazałam jej tyle na siebie czekać.
Mowa tu o książce pt: " Niebezpieczny dług" Dagmary Jakubczak @dagmara.jakubczak.autor @wydawnictwoniezwykle

Jasmine Bennet w wieku piętnastu lat byla świadkiem strzelaniny w której zginęła jej mama. Od tamtej pory dziewczyna podjęła decyzję że pomści matkę i zrobi wszystko by morderca poniósł odpowiednią karę. Wstępuje do policji, właśnie pracy oddała cała siebie. Nie ma czasu na randki i swoje życie prywatne. Jednak po namowie przyjaciółki wychodzi na miasto. Tak o to trafia do klubu którym zarządza Ander Castellano. Ona nie wie że dla niej to przypadkowe spotkanie a dla niego to jest dobrze przemyślany scenariusz zemsty. Ander w obecności Jasmine odkrywa w sobie całkiem innego człowieka, otwiera się na poruszanie tematu, który dla niego był tematem Tabu na temat śmierci- swojej matki. Tych dwoje łączy jeden cel, którym jest chęć zemsty za śmierć kochanej osoby. Czy mimo swoich przeszłości są w stanie iść wspolnie w przyszłość?

Oj takiej książki się nie spodziewałam. Zaskoczyła mnie Jasmine za to że mimo iż była policjantka dała się tak łatwo podejść. A z drugiej strony broniła się przed uczuciem. Mimo że poznała historię ojca i prawdę, którą przez tyle lat chciał ukryć, ona się nie załamała. Czekała ja naprawdę trudna decyzja życiowa czy wybrać zemstę czy miłość.
A największym dla mnie zaskoczeniem okazało się zakończenie książki, wogole czytając ją nie można przewidzieć zakończenia, kompletnie jest tyle sytuacji które mieszały w głowach. A tu BACH zakończenie mistrzostwo 👏
Wielkie brawa dla autorki książka rewelacja. Idealnie dopracowana. Polecam jak najbardziej bo to petarda.
Żałuję że kazałam jej tyle czekać naprawdę.

Jasmine Bennet w wieku...

Pewnego dnia poznaje w klubie tajemniczego mężczyznę. Niestety nie ma pojęcia, że tylko dla niej to zdarzenie jest przypadkowe. Nieznajomy wzbudza w dziewczynie uczucia, jakich nigdy nie doświadczała. Za namową przyjaciółki postanawia dać porwać się chwili i zbliżyć się do tego faceta.

Ander Castellano, właściciel klubu, dobrze wie, kim jest Jasmine. Jej ojciec musi mu oddać pieniądze, a ponieważ Ander nie może ich od niego odzyskać, zainteresował się jego córką. Zamierza ją wykorzystać i w ten sposób odegrać się na swoim dłużniku.

Od początku czuć dużo emocji, cała historia od początku do końca jest oparta na zemście, która z czasem przeradza się w głębsze uczucie, nie wieje nudą, raczej przeciwnie, z każdym rozdziałem chce się więcej i więcej. Szczerze gorąco polecam tym którzy lubią dreszczyk emocji połączony z erotycznymi scenami.
@dagmara.jakubczak.autor
@wydawnictwoniezwykle

Jasmine Bennet jako piętnastolatka była świadkiem śmierci swojej matki. To wydarzenie miało ogromny wpływ na jej życiowe wybory. Została policjantką i od dziesięciu lat próbuje znaleźć sprawców zabójstwa. Na razie jak dotąd bezskutecznie. Za namową przyjaciółki wychodzi do klubu, gdzie poznaję jego. Andera Castellano. Ta znajomość zmienia wszystko.

Od początku tej historii czuć emocje i lekki styl pisania autorki. Płynnie przechodzi się z rozdziałów do rozdziałów. Relacja bohaterów rozwija się w swoim tempie. Ander nie naciska. Jest szarmancki, uprzejmy. Normalnie gentleman pełną parą! Ale ten gagatek przystojny to niezły aktorzyna. Ja też się dałam mu nabrać, przyznaję się. Pomiędzy bohaterami czuć tą piękną chemię i zaangażowanie ze strony Jasmine. Czy obustronne?
Tego nie mogę zdradzić. Wiele wskazywało na to, że to tylko romans mafijny, ale" brudna robota" jest tylko tłem. Tutaj na zewnątrz wystawiana jest emocjonalność i budowanie związku, co swoją drogą super się Dadze udało. Choć nie byłam wodospadem Niagara na prologu, czytając podziękowania poryczałam sie jak bóbr... Może dlatego, że poczułam w sercu to co było pisane❤😭

Od początku tej...

Nibezpieczy dług” to debiutancka powieść Dagmary Jakubczak, która wciąga już od pierwszych stron🔥. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta. Bohaterowie są świetni. Zarówno Jasmine, jaki i Ander mają super charaktery oraz teksty🙈😂. Pojawił się plot-twist, przez co do końca nie wiedziałam jak potoczy się historia. Zakończenie - a dokładniej wybór, który dokonała Jasmine - niby oczywiste, a z drugiej strony zaskakujące…

Średnia książka, momentami nudziła i mało zaskakiwała a główna bohaterka bardzo infantylna

Dość długo czytałam tą książkę, bo przyznam szczerze, że nie wciągnęła mnie tak od razu. Może miałam już lekki przesyt książek o wątku mafijnym, a może to jednak coś innego.
Sama pomysł fabuły, jako połączenia policjantki z mafiosem jest dość ciekawy, ale mimo wszystko mam mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki. Czegoś mi w niej brakowało, ale sama nie wiem czego.

Niebezpieczny dług to dla mnie jedna z tych książek, które początkowo wydają się zbyt schematyczne, że ciężko mi było sie w nią wkręcić. Ale po przebrnięciu kilku stron zostałam pochłonięta przez historię, która zmieniała swój bieg w najmniej oczekiwanym momencie. Lubię tak! Bo wtedy trudno jest odłożyć książkę chociaż na moment.
Główna bohaterka po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, kierowana chęcią zemsty w dorosłym życiu zostaje policjantką i szuka ludzi, którzy odebrali jej matkę. W teorii tylko przypadkowe spotkanie z właścicielem klubu Anderem spowodowały, że tajemnice i mrok pochłonął mnie doszczętnie.
Relacja między głównymi bohaterami rozwijała się po mału, co było fajne bo napięcie narastało a nie walnęło niczym grom z jasnego nieba. Wszystko było wyważone a jako czytelnik czekałam, aż w końcu uczucie wybuchnie. Pożądanie i sceny między bohaterami były jak dla mnie naszpikowane emocjami.
Ogolnie cała historia jest pełna przeróżnych uczuć, od nienawiści do miłości i zakończenia, dzięki któremu zbierałam szczękę z podłogi.
Jeżeli mam to oceniać przez pryzmat debiutu, to mogę powiedzieć jedno: był udany. Dla osób, które mają tą pozycję dopiero przed sobą to pamiętajcie, że mimo tego początku co poniektórzy mogą nawet uznać za nudny, dalsza część książki wam to zrekompensuje z nawiązką.
A styl autorki jest dodatkowym atutem tej książki, bo jest lekki i przyjemny. Dagmara potrafi trzymać w napięciu i oczekiwaniu oraz działać na czytelniczą wyobraźnię. Autorka ukazała nam jako ludziom, że chęć zemsty, którą kierujemy się całe życie może zostać zepchnięta a nawet przewartościowana po przez inne uczucia, które wychodzą na pierwszy plan.

Główna bohaterka po traumatycznych...

Debiutancka książka? Miałam wrażenie, że czytam jakąś świetną książkę już doświadczonej pisarki. Niby historia jakiej wiele na rynku - świat gangsterski, porachunki itp. Ale całokształt tej książki był tak spójny, że mnie porwała fabuła od pierwszej do ostatniej strony. Ostatnio rzadko jakaś książka przypada mi do gustu aż tak bardzo, ale ta faktycznie jest póki co numer 1 na ten miesiąc. Polecam. :)

• Mafia