Przekraczanie granic

Druga część w lekkiej kontynuacji. Sprawnie poprowadzona intryga kryminalna z udziałem bohaterki z pierwszej części z elementami romansu, erotyki ale i dobrze wplecionej akcji z polskiej polityki (fikcyjnej). Dobrze się czyta.

Zapowiadała się całkiem spokojnie...A tu takie zaskoczenie....książka była bardzo dynamiczna, z każdą stroną rozwijała sie coraz bardziej. Poza tym bardzo ciekawie dodany wątek kryminalny.
A, że to romans, to pikantne sceny też były 😉

Całość bardzo wciągająca. Nie zabrakło też wielu emocji i uroczych scen.

Poza tym można powiedzieć, że ta książka pokazała, że życie ma się tylko jedno i że warto walczyć o to czego naprawdę chcemy, o drugiego człowieka.

A, że to romans, to pikantne sceny też były 😉

Całość bardzo wciągająca. Nie zabrakło też wielu emocji i uroczych scen.

Poza tym można powiedzieć, że ta książka pokazała, że życie ma...

Drugi tom dylogii od Eweliny Dobosz i muszę Wam powiedzieć, że właśnie takie książki uwielbiam.
Kolejny raz nie dość, że się nie rozczarowałam, to jestem po prostu zakochana w twórczości Ewelinki!
Ja chcę takich powieści jak najwięcej! Serio!!!

Judyta, nasza psychoterapeutka oraz Maks, minister sprawiedliwości, co tych dwoje połączy?
Na pewno terapia, ale czy aby na pewno tylko to?
Czy nasza bohaterka zachowa się profesjonalnie i rozgraniczy życie zawodowe od własnych pragnień?
Tego musicie dowiedzieć się sami z książki. Ja Wam powiem tylko, że warto zagłębić się w tę lekturę!

Ewelina ma bardzo lekki styl pisania więc przez książkę, czytelnik ma wrażenie, że po prostu płynie. Niebanalna historia i wiecie co? To jedyny polityk, który tak bardzo mi się podoba :P Nie tylko wizualnie, hahaha :P Takich poproszę więcej, a najlepiej w realu, w naszym kraju!

Wciągająca, intrygująca i namiętna historia spod pióra Eweliny Dobosz!
Polecam serdecznie!

Ja chcę takich powieści jak najwięcej! Serio!!!

Na pewno terapia, ale czy aby na pewno...

Dla mnie to lekka i przyjemna pozycja do poczytania po ciężkim dniu. Czyta się bardzo szybko, wątki nie są zbyt skomplikowane. Zakazane relacje, są pierwszymi książkami autorki, które wpadły mi w ręce i myślę, że nie ostatnimi.

Lubię bardzo ksiazki Eweliny Dobosz , ta pozycja to potwierdza. Bardzo fajna. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

Myślał,, że zwariował i w sumie do tego doszło ale z miłości.

Myślał,, że zwariował i w sumie do tego doszło ale z miłości.

"Masz jedno życie. Nie pozwól, by za to, jak je przeżyjesz, odpowiadały reguły. Dopóki swoim zachowaniem nie krzywdzisz nikogo, to, co robisz, nie może być złe."

@ewelina_dobosz_

Maks jest politykiem, jego życie nie może już być beztroskie. Każdy błąd, potknięcie, drobiazg może kosztować go wiele. Swoje życie prywatne ukrywa, bowiem jest fatalne. Żona ma innego, ale nie może jeszcze pozwolić jej wolno iść. Sam boryka się z demonami, urojeniami, stanami lękowymi i utratami świadomości. Szuka pomocy psychologa, a w zastępstwie za wiernego przyjaciela dostaje Judytę. Kobieta jest doskonałą specjalistką, lecz także ma masę własnych kłopotów. Pomagać innym potrafi, a jej własne życie jest jednym wielkim galimatiasem. Przeszłość boli, zostawia trwałe uszczerbki, ale trzeba podnieść się i próbować poradzić sobie mimo wszystko. Odkąd Maks jest jej pacjentem musi być na każde wezwanie. Mężczyzna ma masę problemów, dodatkowo dzieje się z nim coś dziwnego, a Judyta bardzo będzie chciała mu pomóc. Trafił swój na swego. Miłość kontra mroczne sekrety.

Polityka rządzi się swoimi prawami, dużo tam korupcji, niechybnych chwytów i brutalnych taktyk. Maks chciał być uczciwy, a ktoś bardzo chce mu zaszkodzić. Sprawa się komplikuje i do tego, te jego szwankujące zdrowie. Judyta jest jego lekiem. Kobieta, zaczyna być dla niego kimś więcej. Połączy ich pragnienie, zainteresowanie i zrozumienie. Jej brakuje związku i oparcia, a z Maksem musi postępować delikatnie. Cała sprawa jest skomplikowana i muszą posuwać się powoli, bez brutalnych kroków, bowiem wszystko czego się podejmą może ponieść ogromne konsekwencje. Miłość w starciu z niewyjaśnionymi zdarzeniami, brutalnymi chwytami i cwanym przeciwnikiem, który nie cofnie się przed niczym. To, co tutaj się działo, jest niezwykle misternie skonstruowaną i pomieszaną z wielu gatunków fabułą. Mamy wątek romansu, miłości, przyjaźni, politycznych zamieszek, starcia z cwanym wrogiem. Zagrożenie jest blisko, tylko od nich zależy, czy poddadzą się? Walka jest nierówna, ale wygrana jest blisko. Prawo, bezprawie i przekupstwo na każdym kroku. Polecam i zachęcam do przeczytania.

@ewelina_dobosz_

Kurczę, moje drugie spotkanie z twórczością autorki i drugie nie do końca udane, recenzja nie będzie długa, ponieważ nie chcę was zniechęcać do tej historii, tym bardziej że zbiera ona naprawdę mnóstwo pozytywnych recenzji. Ta, taka na pewno nie będzie. Dla mnie zabrakło w niej chemii pomiędzy bohaterami, którzy swoją drogą byli bez charakteru, bezbarwni, do tego sama fabuła zbyt bardzo mnie nie porwała, była dla mnie po prostu nudna, nawet przy niej wręcz zasnęłam, co szczerze mówiąc zdarzyło mi się może dwa razy w życiu, troszkę smutne, ale nie miała ta opowiastka nic, co by mnie w niej zachęciło, do tego, aby poznać inne książki autorki. Dlatego przykro mi to stwierdzić, ale po inne jej opowieści nie mam ochoty sięgnąć, ponieważ obawiam się, że mogą mi się nie spodobać. Miałam naprawdę ogromne oczekiwania zarówno do pierwszego, jak i do drugiego tomu, chociaż oczekiwania w tym przypadku były już ciut mniejsze, to i tak się zawiodłam. Aczkolwiek druga część była troszkę lepsza od swojej poprzedniczki, to jednak i tak słaba. Jedyny plus w tych książkach to okładki i opisy, które naprawdę zachęcają czytelnika, aby poznać losy bohaterów, jednak sama treść już niekoniecznie. Jak wspomniałam w recenzji pierwszego tomu, potencjał był, ale niewykorzystany. A do tego ten ciupki druk, od którego aż bolały oczy. Niestety uważam czas poświęcony na tę opowieść za stracony, mogłam go wykorzystać lepiej. Was jednak zachęcam, abyście sami sobie wyrobili opinię na temat tej opowieści, być może wam się spodoba. Dla mnie to marne 3/10.

Niestety, nie polecam!

Paula

Judyta pracuje jako psychoterapeutka, w swojej pracy jest zawsze w pełni profesjonalna. Prywatnie zmaga się z wieloma problemami, niedawno została wdową i samotnie wychowuje dwójkę dzieci.

Maks jest ministerem sprawiedliwości. Jako osoba publiczna pracuje pod ogromną presją, stawiając czoła wysokim wymaganiom społeczeństwa i współpracowników. Od niedawna ma halucynacje, stany lękowe i napady paniki. Rozpoczyna terapię u Judyty. Czy kobieta pomoże Maksowi pokonać dręczące go problemy zdrowotne?

Czy ja już może kiedyś wspominałam, że uwielbiam książki Eweliny Dobosz? Bez zastanowienia wszystkie jej książki biorę w ciemno.

"Przekraczanie granic" to drugi tom cyklu Zakazane relacje. W pierwszej części bohaterami byli Agata i Rafał, tu odgrywają rolę drugoplanową. W części drugiej po raz kolejny autorka wykreowała fantastycznych bohaterów. Namiętność i chemia między Judytą i Maksem jest wręcz namacalna.

Ewelina Dobosz napisała bardzo lekką i przyjemną historię, lubię jej styl,
który gwarantuje dużo emocji. Oj, dzieje się sporo. Książkę czyta się błyskawicznie, od razu zarezerwujcie sobie na nią cały wieczór.

Fabuła ma w sobie elementy polityki. Nie lubię, kiedy ten wątek poruszany jest w książkach, na szczęście nie był on na tyle dominujący, aby przyćmić resztę wydarzeń. Ewelina Dobosz łączy w tej książce także wiele innych wątków - romans, erotyk, kryminał. Ciekawe połączenie, które gorąco polecam! 🤍

Judyta od dwóch lat stara się pogodzić pracę psychoterapeutki z samotnym macierzyństwem. Umowa na wyłączność i adekwatne wynagrodzenie rekompensują oczekiwania Maksymiliana - ministra sprawiedliwości do stawiania się, kiedy tylko jej potrzebuje.

Od początku ten mężczyzna działa na nią inaczej, choć nie raz prowadziła terapie z naprawdę przystojnymi pacjentami. I jak się okazuje nie jest w tym odosobniona.

Książka jest napisana lekkim stylem, przez co, osobiście sama pochłonęłam ją w jeden wieczór. Na pochwałę zasługują zasługują oposy scen zbliżeń i uniesień bohaterów, gdzie było czuć chemię i namiętność.

• Polscy autorzy

Ewelina Dobosz Przekraczanie granic Zobacz więcej