Nie zapomnę o tobie

Okładka książki Nie zapomnę o tobie Monika Michalik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nie zapomnę o tobie
Monika Michalik Wydawnictwo: Chilli Books Cykl: Nie zapomnę o Tobie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nie zapomnę o Tobie (tom 1)
Chilli Books
2021-05-19
2021-05-19
literatura polska współczesna

Wyróżniona opinia i

Nie zapomnę o tobie

przeczytanych książek 1684 napisanych opinii 1207

Wychowała ją mama..... ale... no własnie ta książka jest tajemnicza i tak niesamowita że czyta się z zapartym tchem.

"Nie zapomnę o Tobie" - już sama okładka obiecuje wakacyjne klimaty. Jest to opowieść o młodziutkiej Emilii, która w pogoni za marzeniami wyjeżdża do Grecji, by rozpocząć pracę w hotelu. Na miejscu okaże się, że zamiast stanowiska recepcjonistki, obejmie zadania pokojówki, a Grecja doświadczy ją na różne sposoby. Ale też wydarzy się coś, co odmieni nie tylko jej świat, ale również życie jej matki Danki.
Książkę czyta się lekko i szybko. Dla mnie było jednak trochę za mało Grecji w Grecji, a i jakoś trudno było mi się wciągnąć w tą, zwłaszcza początkowo, dosyć infantylną historię, ale może dlatego, że raczej nie jestem już w jej targecie wiekowym...

Grecja. Gorące słońce i piękne morze. O tej porze warto czytać takie książki :)
☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️
Emila dostaje się na staż w Grecji. Liczyła,że zajmie pierwsze miejsce, lecz nie udało się. Po przylocie do Grecji okazuje się, że będzie pracować jako pokojówka. Sprzątanie po kimś pokoi nie było jej celem rozpoczęcia pracy. Tymczasem w jej życiu pojawia się Mateusz, który za wszelką cenę chce przekonać do siebie Emilię. Tragedia, która dotknie dziewczyny wpłynie na jej życie. Straci pracę, lecz z pomocą Kassandry, wszystko się ułoży. Jest jeszcze Nikias, który jest zachwycony Emilą. Czy uda im się porozumieć? Czy uczucia dwojga młodych połączą ich serca? Danusia, mama Emilii, również ma szansę na nowe życie. Kto tego dokona? Czy wybaczy mężczyźnie zdradę?
Książka jest napisana o naszym codziennym życiu. Jesteśmy w stanie spełniać swoje marzenia, zostawić przeszłość i patrzeć w stronę przyszłości. To co już na zami nie wróci, daje również lekcję, aby nie popełniać tych samych błędów.

Grecja. Gorące słońce i piękne morze. O tej porze warto czytać takie książki :)
☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️🌊☀️

Takie tam...bez polotu

Takie tam...bez polotu

Ależ to była wspaniała przygoda! Bardzo miło spędziłam czas z Emilią w Grecji, a dzięki autorce zwiedziłam Grecję wzdłuż i wszerz.
Emilia ma nadzieję, że wygra konkurs, dzięki któremu będzie mogła zostać animatorem w greckim hotelu i rozwinie skrzydła. Tak się jednak nie staje, dziewczyna dostaje drugie miejsce i zostaje zaproszona do pracy, ale na miejscu okazuje się, że nie tego się spodziewała. Spokojne wakacje nagle zamieniają się w lawinę zdarzeń, które za każdym razem przytłaczają Emilię. Najpierw Mateusz, z którym przyleciała do Grecji mocno ją rani, później paskudne zdarzenie w hotelu sprawia, że traci pracę, potem poznaje Nikiasa, a na samym końcu okazuje się, że Janis, którego poznała w hotelu skrywa wiele tajemnic. Na dodatek jej matka - Danka, przeżywa w Polsce rollercoaster uczuć z powodu pojawienia się po 20 latach miłości jej życia.
Te dwie historie, mimo ciężkich tematów, wprowadzają nas w świat szumu morza, pachnących oliwkami drzew oraz zapachu kwiatów. Przenosi nas na greckie wakacje pełne dobrej zabawy i lekkiego romansu.

Emilka wyrusza do turystycznego, greckiego miasteczka w pobliżu Aten, aby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli wypoczynek i pracę w trakcie wakacji.
Jakie atrakcje czekają na nią na miejscu?
A jak potoczą się losy jej mamy w Polsce?

Takiej historii jeszcze nie czytałam, a smaku dodaje miejsce gdzie rozgrywa się akcja powieści.
Po przeczytaniu pierwszej części czułam niedosyt, więc cieszę się, że od razu mogłam sięgnąć po drugi tom.

W trakcie czytania nie miałam pomysłu na to jak ta historia powinna się zakończyć. Zazwyczaj mam wizję zakończenia, ale tutaj kompletnie go nie widziałam.
Tak jak i serce Emilki było rozdarte tak samo i moje było podzielone na pół przez całą opowieść (chociaż może momentami było bliższe jednemu z wyborów).
Jednak najważniejsza w tym wszystkim nie była konieczność znalezienia tej wielkiej miłości, ale zrozumienie siebie.
I pamiętajmy, że nie zawsze są tylko rozwiązania, które widzimy na pierwszy rzut oka. Czasami trzeba spojrzeć głębiej, dalej albo...

Poza historią miłosną mamy też wiele innych wątków. Szczególnie te z drugiego tomu przykuły moją uwagę. Może dlatego, że więcej w nim było polskich akcentów...

Cudownie jest też przestawiona Grecja.
Możemy zwiedzić Ateny, czyli stolicę tego państwa, ale i małe, okoliczne miejscowości, których klimat trafił idealnie do mojego serca.

Niebanalna historia obyczajowa w cudownej scenerii, gdzie łączy się wiele światów, języków, ale najważniejsze w tym wszystkim jest znalezienie własnego szczęścia.

Jakie atrakcje czekają na nią na miejscu?
A jak potoczą się losy jej mamy w Polsce?

Po przeczytaniu pierwszej części czułam...

Chętnie przeczytam druga część.

Chętnie przeczytam druga część.

Oj tak!!!jak każda ksiazka tej autorki. Uwielbiam.
Czyta się niewiarygodnie lekko.
Polecam serdecznie. Już się nie mogę doczekać 7 lutego-wtedy dotrze do mnie druga część:)

Oj tak!!!jak każda ksiazka tej autorki. Uwielbiam.
Czyta się niewiarygodnie lekko.

2090

Jak dobrze że dzięki książkom można na chwilę przenieść się w ciepłe kraje.Monika Michalik zabiera czytelniczki do słonecznej Grecji.Emilia główna bohaterka bierze udział w konkursie organizowanym przez grecki hotel na prowadzenie animacji dla turystów,lecąc już na miejsce dowiaduje się że konkurs wygrał Mateusz,a ona ma dostać inną pracę,okazuje się że dziewczyna ma sprzątać w hotelu.Na miejscu poznaje Kassandrę z którą od razu nawiązuje nić porozumienia,oraz złotą rączkę z Polski Janisa.
Fajna,lekka powieść,taka typowo wakacyjna,ale jak widać można czytać ją w zimie żeby chociaż książkowo odciąć się od zimy za oknem.Polecam!!

Grecja to dla wielu wymarzony kierunek wakacyjny. Dla Emilii to szansa na poznanie innego świata oraz ciekawą pracę. Co zrobi gdy rzeczywistość z którą przyjdzie jej się zmierzyć nie będzie się pokrywać z jej planami? Jak wpłyną na jej losy nowo poznani ludzie? To właśnie z Emilią zwiedzimy urocze Greckie zakątki, poznamy smak złamanego serca, zakochamy się, a nawet znajdziemy brakujący element, który zawsze doskwierał jej w życiu. Gotowi na tę podróż? Nie ma lepszej pory na letnie klimaty niż szarość i śnieg za oknem, więc kto jeszcze nie czytał tej najnowszej propozycji od Pani Moniki Michalik, może śmiało się za nią zabrać. Bo mam nadzieję, że kontynuacja losów bohaterów pojawi się już niebawem :-)
Emilia to spokojna i wyważona dziewczyna. Marzy o studiach, jednak wie, że byłyby zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Wychowywana przez matkę, która nie chce wspominać jej ojca. Wyjazd do Grecji jawi się jej jako otwarcie nowych możliwości, podszlifowanie języka, zwłaszcza, że widzi swoją przyszłość w turystyce. To ten typ młodej kobiety, do której od razu pałamy sympatią, a ona swoją niewinnością i delikatnością z miejsca wkrada się w serce czytelnika. Życie jednak szykuje dla niej duże wyzwania. Czy sobie poradzi?
Danka, mama Emi, to kobieta, która wiele przeszła. Jej złamane serce, pomimo upływu dwóch dekad, nigdy się nie zaleczyło. Gdy miłość twojego życia znika z dnia na dzień, jak można się z tym pogodzić? Danuta ciężko pracuje, i choć niewiele w swoim życiu osiągnęła, to najważniejsze dla niej jest, by jej córka wiodła lepsze życie. Nie sadziła jednak, że wyjazd Emi do Grecji będzie początkiem diametralnych zmian również i dla niej.
Tematycznie to lżejsza od poprzednich powieści książka Autorki. Z drugiej strony, nie waha się, by wplatać do fabuły tematy, nad którymi warto się pochylić. Czy mimo upływu lat można kogoś nieustannie kochać? Czy miłość może przetrwać pomimo odległości? Ponadto obrazuje również codzienność pracy zwykłych ludzi oraz tego, jak obcokrajowcy nie zawsze przychylnie są traktowani za granicą. Dużo bardziej przemówił do mnie wątek Danusi, chyba głównie dlatego, że wiek nastoletni jawi mi się już za mgłą ;-) Ale i postać Emilii jest ciekawie wykreowana, a sama dziewczyna nad wyraz dojrzała, choć na naszych oczach dopiero uczy się życia. Polecam cały dorobek Autorki, to idealny sposób na relaks, zanurzenie się w innym świecie, ale i przewartościowanie pewnych zwykłych, codziennych spraw.

• Kolejka
  • Obyczajowe