O Menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie

Okładka książki O Menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie Anna Augustyn-Protas, Tadeusz Oleszczuk
Okładka książki O Menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie
Anna Augustyn-ProtasTadeusz Oleszczuk Wydawnictwo: Pascal zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Pascal
2023-01-26
2023-01-26
menopauza

Okładka książki Czego ginekolog ci nie powie Anna Augustyn-Protas, Tadeusz Oleszczuk
Czego ginekolo... Anna Augustyn-Prota...

Doskonała pozycja nie tylko dla dojrzałych kobiet. Gorąco polecam.

Doskonała pozycja nie tylko dla dojrzałych kobiet. Gorąco polecam.

Niech Was nie zmyli tytuł, bo wbrew niemu, ta książka nie jest tylko dla kobiet wchodzących w menopauzę lub przeżywających ją. To spore kompendium wiedzy o naszym zdrowiu, a także mnóstwo informacji o profilaktyce, która pomaga dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Przeczytałam chętnie, bo tematyka zdrowia/medycyny etc jest mi bliska, ale nie łyknęłam wszystkiego jak pelikan, bo z niektórymi tezami się po prostu nie zgadzam, jak np. unikanie jedzenia słodkich owoców. Nie jestem też zwolenniczką ograniczania wielu produktów-uważam, że jedzenie wszystkiego jest korzystne dla naszego organizmu, ale z naciskiem na jedzenie, a nie przejadanie się, a co za tym idzie fundowanie sobie nadwagi czy otyłości.
Ciekawostką jest informacja jakie pierwiastki należy badać, aby sprawdzić czy nie jesteśmy zagrożeni zachorowaniem na raka oraz nowy trend: przyjmowanie leków dla cukrzyków, żeby schudnąć.
Inspirująca lektura dla tych, którzy lubią o siebie zadbać.

Lektura obowiązkowa dla osób 40-50+ dbających lub planujących zadbać o zdrowie i wbrew pozorom nie tylko dla kobiet, ponieważ mnie najbardziej zaintrygował tzw. onkopakiet, czyli zestaw badań kilku pierwiastków, których niewłaściwy poziom w organizmie sprzyja rozwojowi nowotworów. To, co w moim odczuciu jest na minus w tej publikacji, to według mnie nienaturalna eliminacja zbyt wielu produktów z jadłospisu (cukier oczywiście rozumiem, ale bez przesady z tymi owocami) oraz trochę sprzeczności typu na jednej stronie stronie szpinak dobry, bo zawiera coś, a na drugiej niedobry, bo zawiera coś innego. Osobiście jestem zdania, że zarówno szkodzić jak i pomagać mogą tylko te produkty, które spożywamy regularnie (pomijam alergie).
Autorzy omawiają wszystkie aspekty życia, które mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie z uwzględnieniem wieku i oczywiście pod kątem menopauzy.
Lektura do posiadania, powtarzania i wykorzystywania tej wiedzy w praktyce.

Świetna i motywująca. Otworzyła mi oczy na moje zdrowie i styl życia, mimo, że dużo czytam na ten temat. Polecam

Pierwszy raz się śmiałam czytając o menopauzie. Książka napisana przez dziennikarkę i lekarza, tłumaczy mechanizmy działania wielu hormonów, organów i leków w sposób bardzo przystępny, a nawet humorystyczny. Polecam dla kobiet od 40go roku życia i zapewniam, nie dołuje!

Świetnie napisana książka - spora wiedza podana w ciekawej formie i z ogromnym szacunkiem dla dziewczyn.

Wspaniała książka z holistycznym podejściem do kobiety. Lektura obowiązkowa dla każdej z nas niezależnie od wieku! Gorąco polecam!

• Zdrowie
  • Przeczytane 2023 ROK