Joga dla dzieci i ich dorosłych

Okładka książki Joga dla dzieci i ich dorosłych Katherine Priore Ghannam
Okładka książki Joga dla dzieci i ich dorosłych
Katherine Priore Ghannam Wydawnictwo: CoJaNaTo poradniki
poradniki
CoJaNaTo
2019-11-10
2019-11-10
Anna Czechowska, Magdalena Stonawska
dzieci hathajoga joga joga dla dzieci joga dla dzieci i ich dorosłych sport wychowanie

Przedstawiam Wam wspaniałą pozycję, z której skorzyści może czerpać cała rodzina.
"Joga dla dzieci i ich dorosłych" - co kryje się za tym przewrotnym tytułem? Otóż, dokładnie to, co obiecuje dopisek na okładce, czyli ponad 100 ćwiczeń jogi i mindfulness.

Oczywiście nie może obyć się bez wstępu, w którym poznamy wszystkie dobrodziejstwa płynące z praktykowania jogi, której uprawianie, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wymaga elastycznego ciała niczym baletnica na scenie. Joga nie stawia też żadnych granic wiekowych - może czerpać z niej każdy, niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej, bo okazuje się, że każde ćwiczenie można dostosować do potrzeb i możliwości zainteresowanego.
Dowiemy się gdzie, kiedy i jak można ćwiczyć jogę, co jest nam do tego potrzebne. Poznamy płynące z jogi korzyści zarówno dla dzieci, jak i całej rodziny, elementy składowe jej praktyki oraz związek jogi z uważnością - mindfulness, o której ostatnio często się mówi.

Część praktyczna zawiera serię ćwiczeń oddechowych, pozycje podstawowe w jodze, pozycje stojące, siedzące, a także skłony, skręty i wygięcia, pozycje doskonalące równowagę, pozycje, do wykonania których potrzebny jest partner, gry i zabawy z jogą idealne na wzbudzenie w dzieciach zainteresowania oraz techniki relaksacyjne, medytacyjne i sekwencje, dzięki którym realizacja jogi będzie przynosić wymierne efekty. Każda pozycja opatrzona jest ilustracją i szczegółowym opisem zawierającym istotne wskazówki, a także, jeśli taka potrzeba, możliwe uproszczenia lub utrudnienia.

Książka ta jest praktycznym przewodnikiem wprowadzającym i wspierającym praktykę jogi i mindfulness, a wszystko sprowadza się do dbania o siebie i innych uwzględniając nie tylko fizyczność, ale przede wszystkim nasz wewnętrzny spokój i równowagę.

"Joga dla dzieci i ich dorosłych" (zachwyca mnie już sam tytuł i to "ich" oddające prym dzieciom😍) to wspaniały przewodnik po praktykach jogi dla całej rodziny.

Podzielony jest na rozdziały tematyczne, które krok po kroku wyjaśniają jaki cel ma joga, jak się do niej przygotować, jakie są jej elementy składowe, jak można ją wykorzystać, gdzie ćwiczyć i na co zwrócić szczególną uwagę.

Co więcej, ta książka ściąga z ramion olbrzymie brzemię doskonałości. Stawia na to, żeby praktyka jogi była dobrą zabawą i fajnym nawykiem. By była odpoczynkiem, a nie obowiązkiem.

Instrukcje asan, ćwiczeń oddechowych czy zabaw są bardzo jasne i czytelne, okraszone rysunkami. Trzymamy w rękach gotową ściągę ❤️

Z całego serca polecam Wam tę książkę. To kolejna perełka od @wydawnictwo_cojanato i kolejny strzał w dziesiątkę ❤️

Dziś chciałabym polecić Wam wręcz idealną książkę dla dzieci jak i dorosłych, która w dzisiejszych czasach i stresie jakim żyjemy pomoże znaleźć każdemu spokój i równowagę ❤️🙏. Joga to system ćwiczeń stworzonych tak, by utrzymać nasze zdrowie fizyczne i psychiczne w jak najlepszej kondycji. Pomaga przede wszystkim się wyciszyć i zrelaksować, ale to nie wszystko! Polepsza trawienie, wyszczupla i kształtuje sylwetkę, dotlenia, poprawia krążenie i usprawnia usuwanie toksyn z organizmu....a to tylko kilka z długiej listy najbardziej wyróżniających się pozytywnych efektów jakie możemy bez problemu uzyskać praktykując jogę.
Książka to ponad 260 stron praktycznej i teoretycznej wiedzy (ponad 100 ćwiczeń które mogą wykonywać dzieci już od 3 roku życia!) z którą każdy z nas od zera może rozpocząć tę niezwykłą przygodę 😍. Bardzo konkretny i interesujący wstęp opisujący jaki wpływ na dzieci i dorosłych ma praktyka jogi i mindfulness i niezwykłe efekty jakie dają programy wprowadzane w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w USA od 2008 roku. Masa świetnych wskazówek jak się przygotować do jogi, jak ćwiczyć, gdzie ćwiczyć i w jaki sposób zarazić tym dzieci 😍.
Kolejny krok to ćwiczenia oddechowe, które przede wszystkim pomogą nam utrzymać spokój i równowagę podczas ćwiczeń jak i w przyszłości zareagować gdy nadchodzi stres. Myślę więc że jest świetną umiejętnością która pomoże nam na codzień ❤️. Kolejne strony to opisy rozpoczynające się od pojedynczych asan wraz z rysunkami i wskazówkami, poprzez pozycje, które możemy wykonać z partnerem i co dla mnie równie ważne i potrzebne - techniki relaksacyjne, które wręcz uwielbiam 😍😍😍 aż po całe sekwencje asan, jeśli chcemy więcej ❤️.
Fantastycznie wydana, barwna pozycja, którą bez dwóch zdań warto mieć w swojej biblioteczce ❤️

Świetny poradnik, w którym połączono wszystko to, co najlepsze - ćwiczenia ruchowe, trening uważności i medytację. To świetna alternatywa dla rodziców, którzy chcą urozmaicić swoim dzieciom codzienne zajęcia, a także nieco je wyciszyć.

• Laura
  • Pracowe
  • Książki dla dzieci
  • Joga/Anatomia/Ruch
  • =POSIADAM=

Dodaj cytat z książki Joga dla dzieci i ich dorosłych