Karolina Hajdysz 
https://www.instagram.com/karolina.hajdysz85
karolinahajdysz.blogspot.com / https://www.facebook.com/KsiazkowyPochlaniacz/
33 lat, kobieta, Szczecin, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki i 25 cytatów, ostatnio widziana 15 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-18 15:27:16

Jestem świeżo po lekturze tej historii i śmiało mogę powiedzieć, że wnętrze tej opowieści przebija i jednocześnie uzupełnia swym pięknem i mądrością te przecudną okładkę ♥️♥️♥️. Niecodzienna perspektywa sprawia, że treść jest niezwykle wciągająca...uczy nas tolerancji i zrozumienia. A wszystko za sprawą głównego bohatera, które jest dwustuletnim Dębem, które wiele przeżyło, a jeszcze więcej... Jestem świeżo po lekturze tej historii i śmiało mogę powiedzieć, że wnętrze tej opowieści przebija i jednocześnie uzupełnia swym pięknem i mądrością te przecudną okładkę ♥️♥️♥️. Niecodzienna perspektywa sprawia, że treść jest niezwykle wciągająca...uczy nas tolerancji i zrozumienia. A wszystko za sprawą głównego bohatera, które jest dwustuletnim Dębem, które wiele przeżyło, a jeszcze więcej widziało. Dawno temu zupełnie przypadkiem Dąb staje się drzewem życzeń, dzięki czemu każdego roku ludzie wierzący w jego moc przywiązywali skrawki materiałów w nadziei na spełnienie ich marzeń.
Cały spokój znika gdy do jednego z najbliższych domów wprowadza się rodzina z zagranicy. Mieszkańcy nie są zbytnio zadowoleni z tego stanu rzeczy...nie lubią obcych. Znajduje się nawet ktoś kto daje upust swoim emocjom co wywołuje lawinę różnych wydarzeń które mogą zakończyć się tragicznie. Czy tak się stanie? Zapraszam Was do lektury - naprawdę warto ♥️.

Dzisiejsze czasy są naprawdę trudne - jesteśmy niecierpliwi, brakuje nam wyrozumiałości i tego by cieszyć się pełną piersią z każdego kolejnego dnia. Brakuje tolerancji, zrozumienia i przyjaźni...wspólnoty. Myślę, że tym bardziej będzie to istotna pozycja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych czytelników.

pokaż więcej

 
2019-01-18 15:25:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-12 09:53:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Dla dzieci, Piękna okładka <3, Posiadam
Cykl: List od... (tom 2) | Seria: List od...

Nowy książkowy rok rozpoczynam od wyjątkowej pozycji - drugiego tomu historii o Linusie, Rufusie i Majku, współczesnym Świętym Mikołaju. Od każdego zakupionego egzemplarza empik_polska przekazuje 10zł na program bajkoterapii dla fundacji zaczytaniorg ♥️♥️♥️. Świetna akcja!
Wracając jednak do treści - Linus i Rudolf to dwaj żywi chłopcy którzy przeżywają wiele pasji ujacych przygód. Dzięki...
Nowy książkowy rok rozpoczynam od wyjątkowej pozycji - drugiego tomu historii o Linusie, Rufusie i Majku, współczesnym Świętym Mikołaju. Od każdego zakupionego egzemplarza empik_polska przekazuje 10zł na program bajkoterapii dla fundacji zaczytaniorg ♥️♥️♥️. Świetna akcja!
Wracając jednak do treści - Linus i Rudolf to dwaj żywi chłopcy którzy przeżywają wiele pasji ujacych przygód. Dzięki przyjaźni z Majkiem, Malkolmem, wspólnej pasji i ogromnych zapasów energii Ci młodzi mężczyźni uczą się jak spełniać dobre uczynki. Świetnie rozumieją, że to proces domina, który wciąga i skłania do czynienia kolejnych dobrych rzeczy i to nie tylko w czasie świąt. Przyjemna, zabawna, pouczająca i pełna pozytywnych emocji książka zdecydowanie dla każdego czytelnika, małego i dużego! Polecam!♥️

pokaż więcej

 
2019-01-12 09:51:41
Seria: Z parasolem

Piękna bajka ♥️♥️♥️ przepadłam całkowicie...! Niesamowite ilustracje spod ręki Emilia Dziubak (jestem WIELKĄ fanką ♥️♥️♥️) plus nastrojowa, niezwykle klimatyczna historia o miłości i przyjaźni małego chłopca i jego Babci to absolutny MUST HAVE dla każdego czytelnika bez względu na jego wiek 😍. Tematyka życia, przyjaźni, śmierci, radzenia sobie ze stratą....Kilka razy łezka spłynęła mi po... Piękna bajka ♥️♥️♥️ przepadłam całkowicie...! Niesamowite ilustracje spod ręki Emilia Dziubak (jestem WIELKĄ fanką ♥️♥️♥️) plus nastrojowa, niezwykle klimatyczna historia o miłości i przyjaźni małego chłopca i jego Babci to absolutny MUST HAVE dla każdego czytelnika bez względu na jego wiek 😍. Tematyka życia, przyjaźni, śmierci, radzenia sobie ze stratą....Kilka razy łezka spłynęła mi po policzku....powróciły wspomniane o mojej Babci...
Ten egzemplarz miałam wypożyczony z biblioteki, ale muszę zaopatrzyć się we własny ♥️

pokaż więcej

 
2018-12-28 19:55:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie

Tym razem całkowita zmiana tematyki o całe 180° - internet, algorytmy i ich wpływ na nasze życie, nasze wybory i bezpieczeństwo w komputerowym świecie. Idealnie wskazuje to opis z okładki książki - "...Mechanizmy, które miały porządkować, upraszczać i ulepszać świat, służą dziś psuciu go w niewyobrażalnej skali. A my wikłamy się w to przez własną błogą nieświadomość...". Czy widzieliście... Tym razem całkowita zmiana tematyki o całe 180° - internet, algorytmy i ich wpływ na nasze życie, nasze wybory i bezpieczeństwo w komputerowym świecie. Idealnie wskazuje to opis z okładki książki - "...Mechanizmy, które miały porządkować, upraszczać i ulepszać świat, służą dziś psuciu go w niewyobrażalnej skali. A my wikłamy się w to przez własną błogą nieświadomość...". Czy widzieliście że algorytmy są w stanie wyliczyć kiedy skończy się nam jedzenie, bądź kosmetyki? Że ponoć zostały użyte podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych? Znalazłam w nim kilka naprawdę interesujących i wciągających wątków, niestety ponadto język informatyczny jest mocno zaawansowany jak dla mnie.
Pamiętajcie jednak, że "Jedyny bezpieczny komputer to taki, który jest odłączony od prądu, zamknięty w sejfie i zalany ośmioma metrami betonu a i wtedy do konca nie wiadomo".

pokaż więcej

 
2018-12-04 16:01:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie
Autor:
Cykl: Cinder&Ella (tom 2) | Seria: #GOYOUNG

Piękna i wzruszająca, całkowicie nowoczesna wersja baśni o Kopciuszku i jej Księciu. Cinder i Ella to dwie zupełnie rózne (wręcz skrajne) postacie - kazdy z aspektów jaki przyszedłby Wam do głowy, czy to w kwestii charakteru, czy radzeniu sobie z codziennością jest zdecydowanie odmienny. On jest super przystojnym facetem, o którym marzą wszystkie kobiety, dla którego nic nie stoi na... Piękna i wzruszająca, całkowicie nowoczesna wersja baśni o Kopciuszku i jej Księciu. Cinder i Ella to dwie zupełnie rózne (wręcz skrajne) postacie - kazdy z aspektów jaki przyszedłby Wam do głowy, czy to w kwestii charakteru, czy radzeniu sobie z codziennością jest zdecydowanie odmienny. On jest super przystojnym facetem, o którym marzą wszystkie kobiety, dla którego nic nie stoi na przeszkodzie. Inteligentny, uzdolniony, niezależny....prawdziwy Książe. Ona jest dziewczyną, która doświadczyła wielu ogromnie traumatycznych orzeżyć, z niskim poczucie własnej wartości, oraz problemami rodzinnymi. Ile jest w stanie znieść młoda dziewczyna by znów poczuć się w pełni szczęśliwa, wartościowa i piękna? Czy ta bajka w ogóle może skończyć się happy endem?

pokaż więcej

 
2018-12-04 15:48:23
Cykl: WRÓĆ DO MNIE (tom 1)

Na okładce książki widnieje blurb - "emocjonalna, przygnębająca, seksowna, pięknie napisana. To Corinne Michaels w swoim najlepszym wydaniu". CJA zdecydowanie popieram te słowa! Presley Townsed to silna kobieta, matka bliźniaków i szczęśliwa mężatka, niestety do czasu... Jedna chwila burzy wszystko i zmiata z powierzchni ziemi. Cała srefa bezpieczeństwa i komfortu znika bez śladu. Pozostają... Na okładce książki widnieje blurb - "emocjonalna, przygnębająca, seksowna, pięknie napisana. To Corinne Michaels w swoim najlepszym wydaniu". CJA zdecydowanie popieram te słowa! Presley Townsed to silna kobieta, matka bliźniaków i szczęśliwa mężatka, niestety do czasu... Jedna chwila burzy wszystko i zmiata z powierzchni ziemi. Cała srefa bezpieczeństwa i komfortu znika bez śladu. Pozostają uczucia z którymi dziewczyna nie potrafi sobie poradzić i kolosalne długi, które musi spłacić. Jedyne co mogła zrobić to spakować się i razem z synami wyjechać do rodziny. Nie tak miało być, nie chciała wyjeżdżać, ale teraz już nie ma innej możliwości. Z tą mieściną związanych jest wiele wspomnień, wygłupów i złamanych serc. Jakby tego było mało zupełnie niespodziewanie pojawia się ON. Tego, którego nie powinno tam być. To rozpętuje prawdziwą burzę emocjonalną - złość, żal, zazdrość choć na samym dnie serducha tliła się wciąż miłość. Jak potoczą się losy Presley i Zacha? Czy wzajemny żal i tajemnice z przeszłości pozwolą na odnowienie jakiejkolwiek reakcji?

Powieść jest pełna bólu i szczęścia, straty i miłości, złości i przebaczenia....jest głęboka i pełna, choć dość przewidywalna. Ale ja jestem mega zadowolona! Parę razy przygryzałam wargę czytając o Zachu i Wyatcie... no i Todd... Jego decyzja zmieniła tak wiele... Z jednej strony aż gotuje się we mnie, z drugiej staram się zrozumieć...może pewnego dnia dojrzeję do tego?

pokaż więcej

 
2018-11-19 14:09:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Recenzenckie
Seria: #GOYOUNG

"Love & Gelato" bez problemu zdobyło moje serducho treścią i emocjami ♥️. Niezwykła podróż Karoliny do Włoch gdzie spełnia prośbę zmarłej Mamy, a przy okazji odnajduje odpowiedzi na swoje pytania. Pytania, które na zawsze zmienią jej życie.

Irlandia to baśniowy kraj pełen starych zamków, krasnali, zieleni i piwa (hihi takie moje luźne skojarzenia 😉). Myśląc o Irlandii wracam myślami do moich...
"Love & Gelato" bez problemu zdobyło moje serducho treścią i emocjami ♥️. Niezwykła podróż Karoliny do Włoch gdzie spełnia prośbę zmarłej Mamy, a przy okazji odnajduje odpowiedzi na swoje pytania. Pytania, które na zawsze zmienią jej życie.

Irlandia to baśniowy kraj pełen starych zamków, krasnali, zieleni i piwa (hihi takie moje luźne skojarzenia 😉). Myśląc o Irlandii wracam myślami do moich dwóch ukochanych filmów - "PS Kocham Cię" i "Holiday" choć ten drugi nie jest do końca ściśle związany z Irlandią - kto nie widział, polecam oba ♥️♥️♥️)
A więc "Love & Luck" to tak jakby lustrzane odbicie "...Gelato" 😊. Tym razem wraz z Addie (przyjaciółką Karoliny), jej bratem Ianem i Rowanem wsiadamy do zdezelowanej Koniczynki i ruszamy na podbój Szmaragdowej Irlandii ♥️♥️♥️. Cała masa wręcz bajecznych widoków i nastoletnie problemy, które kładą cień na przyszłości każdego z bohaterów. Czy nieplanowana podróż, separacja od rodziny i nowa przyjaźń pomoże? Czy okaże się tym jedynym poszukiwanym przez nich środkiem do zrozumienia i zapanowania nad własnym życiem?

Poraz kolejny naprawdę się rozmarzyłam ♥️♥️♥️ - dziękuję ogromnie @publicat_sa za te wszystkie doznania, a także zaufanie i świetną zabawę 😍 ... Dzięki Wam zobaczyłam siebie siedzącą na tylnim fotelu Koniczynki, choćby i przemoczoną do ostatniej nitki, ale wpatrujacą się z prawdziwą ekscytacją w te nieziemsko bajeczne widoki, a w dodatku w pełni wolną i szczęśliwą ♥️. Albo stojącą na murach jednego z zamku zerkającą po horyzont, czująca się jak wielki wojownik...z mieczem w dłoniach 😍😍😍. Kurcze....chyba nieco zaszalałam, ale co mi tam! Marzenia to najpiękniejsza rzecz na świecie ♥️

pokaż więcej

 
2018-11-11 22:02:11
Autor:

Niesamowita, genialna, mocna, historia z konkretnym i jasnym przesłaniem, uwielbiam ją!♥️ Polecam ją każdemu, myślę że byłaby świetną lekturą szkolną a przynajmniej tematem do niejednej debaty dla młodzieży. Problem rasizmu i wiążącymi się z tym pobocznymi wątkami jest tematem niestety wciąż w naszych czasach bardzo aktualnym. Szczerze mówiąc to straszne, że wraz ze wszelkim rozwojem w... Niesamowita, genialna, mocna, historia z konkretnym i jasnym przesłaniem, uwielbiam ją!♥️ Polecam ją każdemu, myślę że byłaby świetną lekturą szkolną a przynajmniej tematem do niejednej debaty dla młodzieży. Problem rasizmu i wiążącymi się z tym pobocznymi wątkami jest tematem niestety wciąż w naszych czasach bardzo aktualnym. Szczerze mówiąc to straszne, że wraz ze wszelkim rozwojem w świecie wciąż jest tyle złego...a może nawet więcej niż kiedykolwiek 🤔😣. Czytając tę historię niewatpliwie rzuca się w oczy obraz brutalnego i chwilami bezwzględnego amerykańskiego świata, który od zawsze walczy o swoje prawa, dobrobyt i życie. Ale myślę, że wiele rzeczy nie miałoby miejsca gdyby nie niektóre prawa jakie sami sobie nadali jak choćby prawo do posiadania broni.
To temat rzeka, a ja chciałam Wam przede wszystkim polecić tę książkę, bo naprawdę wymiata!😍. Starr to szesnastoletnia afroamerykanka, która mogłaby swoją siłą zgasić niejednego dorosłego. Pewnego dnia staje się świadkiem śmierci swojego wieloletniego przyjaciela z rąk "białego" policjanta podczas pozornie zwykłej kontroli. Ta chwila na zawsze zmieni nie tylko samą dziewczynę, ale i jej rodzinę i mieszkańców dzielnicy. Rozpoczynają się wszelkie próby ukarania "115" - Starr postanawia walczyć o sprawiedliwość, pamięć i dobre imię zmarłego przyjaciela w sądzie....Jej celem jest walka o normalne, sprawiedliwe i godne życie pełne możliwości, bez lęku o bezpieczeństwo, życie i przyszłość każdego człowieka o odmiennej karnacji. Codzienność w dzielnicy będącej gettem to handel narkotykami, gangi i zbłąkane kule, które trafiają i tych winnych i czasem niestety zupelnie niewinnych ludzi. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że dzieci biorą w tym czynny udział 😤😤😤.

pokaż więcej

 
2018-11-02 12:27:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie

Opis książki mocno mnie zaintrygował - 12.000 km w głąb Rosji, a właściwie na jej kraniec. Wyprawa zdała mi się szalenie ekscytująca i nie pomyliłam się! (choć były w treści fragmenty o których jednak wolałabym nie czytać). W dzisiejszych czasach wiadome jest wszem i wobec, że Rosja to kraj specyficzny o wielkim (albo ogromnym?) ego. Rosja to stan umysłu, nie prawdaż? W dodatku lwia część... Opis książki mocno mnie zaintrygował - 12.000 km w głąb Rosji, a właściwie na jej kraniec. Wyprawa zdała mi się szalenie ekscytująca i nie pomyliłam się! (choć były w treści fragmenty o których jednak wolałabym nie czytać). W dzisiejszych czasach wiadome jest wszem i wobec, że Rosja to kraj specyficzny o wielkim (albo ogromnym?) ego. Rosja to stan umysłu, nie prawdaż? W dodatku lwia część ludzi mieszkających im dalej na wschód wciąż żyje pod wpływem komunistycznych zasad z dawnych lat - dla nich świat stanął w miejscu (a przecież tak wiele się zmieniło). Niesamowita była podróż Koleją Transsyberyjską - ona wciągnęła mnie najmocniej. To byłaby dla mnie zdecydowanie podróż życia (albo jedna z nich 😊). W dodatku w książce opisano całą masę historycznych ciekawostek, powiązań...chwilami miałam ciarki. Jakie emocje muszą targać człowiekiem gdy masz możliwość być w miejscu, do którego miliony ludzi było siłą zsyłanych do obozów pracy...wiatr owiewa Ci twarz, przed sobą masz Morze Ochockie...dzikie i lodowate. Tak wiele istnień pochłonęła ta ziemia...historia Serpantinki wstrząsnęła mną dogłębnie.

pokaż więcej

 
2018-10-29 09:38:23
Autor:

Całkiem przepadłam!♥️ To genialna, fantastyczna, wciągająca, zabawna, pouczająca powieść - no po prostu miodzio 😍😍😍😍! Idealny materiał na pełnometrażową bajkę - z ogromną chęcią bym obejrzała na wielkim ekranie ♥️. Wg wydawcy jest to historia dla dzieci +6. Zgadzam się z tymi wytycznymi, bo wcześniej warto byłoby jednak zapoznać pociechy z pierwowzorami bajek o Ścieżce, Kopciuszku, Roszpunce i... Całkiem przepadłam!♥️ To genialna, fantastyczna, wciągająca, zabawna, pouczająca powieść - no po prostu miodzio 😍😍😍😍! Idealny materiał na pełnometrażową bajkę - z ogromną chęcią bym obejrzała na wielkim ekranie ♥️. Wg wydawcy jest to historia dla dzieci +6. Zgadzam się z tymi wytycznymi, bo wcześniej warto byłoby jednak zapoznać pociechy z pierwowzorami bajek o Ścieżce, Kopciuszku, Roszpunce i innych postaciach z dzieciństwa. Czym oryginalne bajki różnią się od tej historii wg Chrisa Colfera? Zdradzę Wam tylko szczyptę całości - otóż Królowa Kopciuszek wraz z mężem oczekują potomka, Czerwony Kapturek (rozgadana dziewucha o ogromnym ego) kocha się w Jasiu (tym przystojniaku od magicznej fasoli), Złotowłosa jest poszukiwana za przeróżne niecne uczynki, a dookoła pełno Wilków i wróżek. Właśnie do takiego świata - "Krainy opowieści" trafiają przypadkowo bliźniaki, Alex i Connor. Jedynym sposobem na powrót do domu jest znalezienie i zdobycie kilku wyjątkowych przedmiotów, dzięki którym będą mogli otworzyć wrota do swojego świata. Niestety nie tylko oni chcą rzucić zaklęcie życzeń...po piętach depcze im Córka Łowcy i sama Zła Królowa. Jak zakończy się ta opowieść? Tego MUSICIE doświadczyć sami! Nie pożałujecie 😎.
.
"...Alicja trafiła do Krainy Czarów po tym jak wpadła do króliczek nory. Domek Doroty został zgarniety przez tornado, które zrzuciło ją w krainie Oz. Dzieciaki z cyklu o Narnii przeniosły się tam wchodząc do starej szafy....a my trafiliśmy do baśniowej krainy wskazując do ksiazki.
- chcę tylko powiedzieć że to trochę lipa w porównaniu z tamtymi historiami. Ciekawe czy istnieje jakaś grupa wsparcia dla takich osób jak my? No wiesz, dla ludzi którzy przypadkowo trafili do obcego wymiaru czy coś w tym guście...".

Polecam!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
522 252 12328
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (159)

Ulubieni autorzy (16)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (167)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd