Femme fatale

Okładka książki Femme fatale Katarzyna Nowakowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Femme fatale
Katarzyna Nowakowska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Skandal (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Skandal (tom 2)
Burda Książki
2021-03-10
2021-03-10

Wyróżniona opinia i

Femme fatale

przeczytanych książek 290 napisanych opinii 290

Drugi tom to dopiero nieoczekiwane zwroty akcji, sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje. W pewnych chwilach tak mnie strasznie denerwowała bohaterka, ale to na tym polega książka aby wzbudzała nasze emocje , uczucia i te dobre i złe.

Drugą część serii "Skandal" czytałam z lekkością i zainteresowaniem. Niestety do momentu, w którym pojawił się James, wtedy fabuła stała się przewidywalna. A ja czekałam kiedy będzie ich wspólny seks (bez tego by się nie obeszło).

Po tym jak Julia dowiaduje się o małżeństwie James'a wyjeżdża na umowę którą zawarł jej ojciec , aby pojechała do Paryża pomóc jednemu z Francuskich przedsiębiorców otworzyć hotel . Tam dowiaduje się ,że wspólnikiem jest jej były szef i kochanek - James. Akcja opiera się na rozterkach sercowych Juli pomiędzy dwoma adoratorami . Z jednej strony James żonaty , ale zakochany ( jak sam twierdzi ) w niej arystokrata z drugiej strony napalony i zawadiacki Francuzik - Gaspard. Nie może się zdecydować którego wybrać . Jednak najwięcej irytacji wprowadzają sceny ,w których kocha się z jednym nie mija kilka godzin i ląduje w łóżku z drugim . Kilka razy podniosło mi ciśnienie i to mocno. Patrzyłam na to z zażenowaniem , bo jak można nie mieć choć odrobiny przyzwoitości. Skoro kochała James'a po co dawała nadzieję Francuzikowi ? po 3 część- Żądze nie sięgnę na pewno. ledwie przebrnęłam przez tą choć miałam ochotę odłożyć ją kilka razy. Znam już zakończenie 3 części i nie jest ona na pewno po mojej myśli .

Tragedia..! Totalnie nieprzemyślana lektura. Odnoszę wrażenie ,że autorka nie miała pomysłu na fabułę więc wszystko kręciło się na tłumaczeniach James'a , miłosnym trójkącie i niezdecydowaniu Julii.Jednak co muszę przyznać autorka zaskakuje zawsze zakończeniem !

Druga część historii Julii okazała się ciekawsza niż "Skandal". mamy tu do czynienia ze zwrotami akcji, o których czytelnik nawet by nie pomyślał. Szczególnie końcówka książki jest zaskakująca, zobaczymy co autorka przygotowała w III tomie....

Zapraszam was dzisiaj na krótką opinię o książce, która troszkę czekała na przeczytanie 🤭 Nie mogłam się jakoś za nią wcześniej zabrać, chyba musiała swoje odleżeć i czytałam ją w ramach akcji #czytamystosy2023 u @booksmyhobby i książkę wybrała mi Aga :)

"Femme fatale" to kontynuacja książki Skandal, która rozpoczynała serię o tym samym tytule autorstwa Katarzyny Nowakowskiej znanej jako K.N. Haner.

Niestety ale książka ta nie przypadła mi do gustu. W pierwszej części coś tam się jeszcze działo, tak tutaj zabrakło mi akcji i ciekawej fabuły. Główna bohaterka była bardzo irytująca i nie wiedziała czego chce. Relacje między bohaterami opierały się tylko na jednym. Scen łóżkowych było sporo, a to dlatego, że główna bohaterka sypiała raz jednym facetem, a raz z drugim. Jeden był jej byłym szefem, a drugi obecnym, mogli już stworzyć jakiś trójkąt może byłoby ciekawiej 🤣🤣

Jednym plusem tej książki może być jedynie to, że akcja umieszczona jest w Paryżu i znalazło się kilka fajnych opisów krajobrazów. Zakończenie mogę uznać za zaskakujące, bo nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Wiem, że jest jeszcze jedna część, ale nie ciągnie mnie do niej, dlatego odpuszczam.

Współpraca reklamowa z Burda Książki

W całokształcie seria bardzo mi się podoba, ale tej części dam gwiazdkę mniej niż poprzedniej. Fabuła generalnie ok, ale w którymś momencie już mnie zmęczył natłok scen erotycznych (nawet w tym gatunku umiar jest w dobrym guście). Mniejsza z tym, bo głównym problemem dla mnie w tej części jest główna bohaterka. Nie wiem dlaczego autorka zrobiła z niej tutaj taką puszczalską. Okej, kobieta wyzwolona i te sprawy... Ale skakanie chłopom do łóżka na zmianę jest po prostu... no ciężko użyć inne słowo niż "zdzirowate". W pewnym momencie naszła mnie myśl, że bohaterka rozkłada nogi przed wszystkimi, bo ilu mężczyzn pojawiło się w tej serii poza jej ojcem i chłopakiem przyjaciółki? Damian, Gaspard, James i chyba bezimienny barman, tylu pamiętam i dokładnie z każdym się przespała. Poza tym było ok, + za fabułę i + za to, że nie jest ta książka do końca przewidywalna. A i jeszcze - za amnezję Julii. W jej przypadku sprawdza się powiedzenie, że myśli kroczem. Najpierw jest rozgoryczona, że ją okłamał i oszukał, albo go nienawidzi albo chce z nim szczerze porozmawiać, a chwilę później jak gdyby nigdy nic wskakuje mu do łóżka... No mnie to dodatkowo poirytowało na tle tego, co już wypisałam wyżej. Czy polecam? W dalszym ciągu tak.

Tak jak poprzednią, czyta się jednym tchem.
Nie jest wybitna ani ponadczasowa, ale po prostu wciąga. Bohaterowie, ich poglądy, a także opis miejsc, kuchni czy architektury przyciąga. Poza ma się wrażenie, że bije z niej prawda, to nie jest sci-fi, co to to nie;)
Zakończenie sprawia, że chce się więcej mimo że zapewne za rok o niej zupełnie zapomnę.

Tak jak poprzednią, czyta się jednym tchem.

Polecam całą serię która jest ciekawa i zaskakująca. Nie mogłam się powstrzymać od czytania i od bohaterów.

Druga część serii Skandal Katarzyny Nowakowskiej wprowadza nas w świat luksusowego Paryża. Przez całą książkę obserwujemy miotanie się Julii pomiędzy dwoma mężczyznami, którzy rywalizują o jej względy (naturalnie, każdy z nich w swoim stylu) ☕️

„Femme fatale” w mojej opinii nie jest niestety już tak dobra jak pierwsza część serii. Niezdecydowanie i silne rozemocjonowanie głównej bohaterki zaczyna być frustrujące, a chwilami wręcz irytujące. W dalszym ciągu uważam, że to prosta i mało wymagająca lektura, ale już znacznie mniej nadaje się na relaks. Naiwność i brak zdecydowania Julii jest po prostu męczące. Tak jak pierwsza część mnie pozytywnie zaskoczyła, tak druga niestety zawiodła.

Jestem zawiedziona, że nie było trójkąta!
A tak na serio to gdyby wyciąć 90% scen seksu to zostanie nam regularnie płacząca Julia, seks z dwoma facetami jednego dnia, przejażdżka konna i drama z żoną oraz afera na pudelku. Uważam, że drama z żoną była świetna. Serio uwierzyłam Jamesowi i tu taka niespodzianka. Szok i niedowierzanie. Szkoda, że autorka nie skupia się bardziej na takich kwestiach a mniej na seksie, bo wtedy te książki byłyby o wiele lepsze i nie tak groteskowe. W pierwszej części mamy sielanke, trochę krzywej akcji z Damianem na lotnisku, ale szybko się sprawa wyjaśniła, znowu sielanka i bam! On ma żonę i żegna się 1 smsem na kilka słów. Bez wyjaśnień. W drugiej części mamy wreszcie nadzieję na jakieś dogadanie się, James mówi że będzie w pełni szczery i bam! Zapomniał chłop, że ma syna i coś go jednak z żoną łączy oprócz interesów. No co za gnój ... To było naprawdę piękne i pokazuje jak faceci faktycznie zdradzają i uważają się za tych poszkodowanych, bo to żona jest zła i niedobra, a oni to męczennicy. Końcówka w Warszawie też mnie bardzo zaskoczyła zwłaszcza po rozmowie Julii z Gaspardem w Paryżu przed wylotem do Londynu.
No za tą końcówkę dam jedną gwiazdkę więcej;)

Jestem zawiedziona, że nie było trójkąta!

• Romans

Katarzyna Nowakowska Femme fatale Zobacz więcej