Niebezpieczny trójkąt

Okładka książki Niebezpieczny trójkąt Kamila Bondarenko
Okładka książki Niebezpieczny trójkąt
Kamila Bondarenko Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Niebezpieczny trójkąt (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczny trójkąt (tom 1)
Novae Res
2021-02-22
2021-02-22
9788382191905
Erotyk Romans Powieść obyczajowa

Łatwo się czyta. Choć można by o połowę skrócić. Sinusoida: seks z braćmi >> zachwyty>> wyrzuty sumienia >> podejmowanie decyzji >> seks z braćmi - powtarza się i w pewnym momencie po prostu jest nudna. Można by również w pominąć kupę niepotrzebnych szczegółów typu: założyłam obcisłe czarne spodnie i biały sweterek {nic nie wnosi do fabuły], umyłam włosy szamponem [no wiadomo przecież, że nie kocim moczem], wysuszyłam suszarką [no wiadomo że nie odkurzaczem], zrobiłam siku, podtarłam się papierem 3 razy w lewą stronę. Tak, ironizuję.
Dobór leksyki to kolejna sprawa. Buzie mają dzieci w przedszkolu, a tu w tekście, buzia pojawia się wielokrotnie. Dorośli ludzie mają twarz i usta. A połączenie „wsadzać ogromnego ku*asa to buzi” wygląda żałośnie.
Historia mimo, że banalna to wciąga. A już na pewno jest znacznie lepsza niż 365 dni.

!!!Recenzja!!!

Nieprzemyślane decyzje i zachowania mogą nas skierować ku naprawdę poważnym kłopotom, zwłaszcza gdy podczas podejmowania ich kierowaliśmy się emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem. Pozornie wydaje się, że jak w najbliższej przyszłości mamy spokój, to skutki już się nigdy nie pojawią. Tymczasem potencjalny problem, może czekać na nas w ukryciu kilka-kilkanaście lat.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Nikolę, która pewnego razu będąc na dyskotece w klubie spotkała tajemniczego mężczyznę, z którym najpierw tańczyła, a potem bez zobowiązań uprawiała z nim seks w jednym z pomieszczeń owego klubu. Po wszystkim więcej się nie spotkali, choć ten jednorazowy kontakt zapadł obojgu w sercach, tym bardziej, że zobowiązali się do powtórki, gdy się znowu spotkają, nawet jeżeli będą w związkach. Cztery lata później bohaterka szykuje się do ślubu z Sewerynem, który odbędzie się za pół roku. Wtem przyjeżdża w odwiedziny brat Seweryna, Alan, a służbowo jego szef w firmie, którą odziedziczyli po tragicznie zmarłych rodzicach. Dochodzi do spotkania między panami, Nikolą i jej przyjaciółką Lucy, która cztery lata wcześniej była na tej zabawie dokładnie w tym samym klubie, w którym teraz się znaleźli. Okazało się, że Alan jest tym tajemniczym mężczyzną sprzed lat. Nie lubi się z bratem, zależy mu na Nikoli i zrobi wszystko, by ją zdobyć. Jak dalej potoczy się ta patowa sytuacja? Kogo wybierze Nikola? O tym wszystkim w książce „Niebezpieczny trójkąt” autorstwa Kamili Andrzejak-Wasilewskiej.

Zdrada

W tej książce niesłychanie łatwo przychodzą ludziom zdrady, które lekceważą i traktują, jak nic nadzwyczajnego. Główna bohaterka w różny sposób obwinia Alana, bądź Seweryna o zdradę, której się dopuściła. Jej postępowanie i myślenie jest irytujące, gdyż ciągle jest niezdecydowana i najchętniej byłaby z oboma panami, gdyż każdemu z nich zawsze ulega. Przyjaciel Alana, dobrze twierdzi, że w pewnym stopniu to ona jest winna, bo jaka kobieta bawiłaby się uczuciami sypiała z braćmi na przemian obiecując i miłość. Moim zdaniem bohaterka niedorosła do podejmowania stanowczych decyzji i ciągle zmienia zdanie sugerując się pożądaniem, uczuciami, a nie zdrowym rozsądkiem. To, że Alan zdradził brata, to przy ich relacjach nie jest niczym nadzwyczajnym, ale to pokazuje, że nie warto mieć do nikogo zaufania, gdyż nóż w plecy może być wbity przez najbliższą osobę.

Realizm

Nie można mieć pretensji do autorki o tak wykreowane postaci, gdyż jak najbardziej takie przykłady postępowania znajdziemy w rzeczywistości. Ta historia może otworzyć niektórym oczy na to jak ludzie postępują i do czego są zdolni. Przede wszystkim autorka nie słodzi i nie upiększa wypowiedzi swoich bohaterów stosując delikatne zamienniki, jaki inni twórcy, co podnosi jakość książki. Czasem według mnie opowieść jest zbyt szczegółowa i niektóre opisy można by pominąć, ale nie są zbyt długie przez co nie wpływa to na ocenę pozycji.

Podsumowanie

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, zmienność nastrojów bohaterki wprawia czasem w lekką irytację, ale to dobrze, bo zawsze lepiej, jeśli książka wywołuje jakieś emocje.. Czytelniczki sięgając po tę lekturę muszą być gotowe na mnogość grzesznych scen i raczej osoba, które tego nie lubi nie będzie zachwycona tą książką. Okładka idealnie oddaje klimat tej pozycji i jak najbardziej zachęca do lektury. Myślę, że to jest jeden z lepszych erotyków, dlatego gorąco polecam książkę wszystkim fankom i fanom tego gatunku, bo zagłębiając się w tę lekturę poznacie naprawdę poważne problemy i sytuacje, której wyglądają na takie bez dobrego wyjścia, a wszystko to z pikantnymi scenami w tle.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Stowarzyszeniu Sztukater.

!!!Recenzja!!!

Nikola kiedyś dała się ponieść chwili, a może pewnemu mężczyźnie. Na jednej z imprez w klubie dziewczyna w całości oddała się obcemu mężczyźnie. To było niezwykle doznanie, jedyna taka noc. Na odchodne zgodziła się na pewien układ. Traktując go jako pobożne życzenie, niż prawdziwą obietnice. Od tamtej nocy minęły 4 lata. Czas dotrzymać pewien obietnic. Tylko...
Nikola jest zupełnie inna osobą, ale czy na pewno? Staje między dwoma braćmi. Z jednym połączyła ją przed laty jedna upojna noc. Z drugim wiąże swoją spokojną i stabilną przyszłość. A jednak coś nie daje jej spokoju. Porządnie, przyciąganie, a może po prostu ten mężczyzna nie daje o sobie zapomnieć, nie zważając na to, że Nikola i Seweryn są zaręczeni.

Bardzo zaciekawił mnie tytuł i opis wydawcy. Nie zastanawiając się zbyt długo zgłosiłam się do #booktour organizowanego przez Asię @ksiazkowy_raj_asi i cieszyłam się, że moja kolej przyszła tak szybko! 🥰

Początek był bardzo obiecujący. Ciekawy wątek na start, szybka akcja i tajemnica. Naprawdę byłam zaciekawiona, mimo dość ostrej sceny erotycznej, która kompletnie mnie nie porwała i nie do końca rozumiałam zachwyt bohaterki... Ale wiadomo gusta i upodobania są różne!

A dalej? Dalej niestety nie było kolorowo. Dużo scen seksu, które bardziej przypominały środek na rozładowanie napięcia niż grę pełną namiętności.

Główna bohaterka nie urzekła mnie w żaden sposób. Irytowały mnie jej ciągle zmiany zdania, brak zdecydowania i stanowczości zarówno w myśleniu, jak i działaniu. Zaprzeczała sama sobie i swoim ideałom.

Bracia są nie dojrzali, kompletnie pozbawieni zasad, reguł i relacji rodzinnych. Ta gra nie ma regulaminu i wszystkie chwyty są dozwolone. Osiągnięcie celu jest najważniejsze. Nawet Seweryn, który grał kogoś innego w końcu gubi swoją maskę.

Książka wciąga, a lekki styl autorki jest tutaj niezaprzeczalnym atutem. To dzięki temu zapomina się o niedociągnięciach. Pomysł na fabułę świetny, niestety bohaterowie zostawiają sporo do życzenia. Niezdecydowanie Nikoli, płytkość Alana i dziecinne zagrania Seweryna to dość kiepski trójkąt.

Jeśli masz ochotę..

Nikola jest...

"Dwóch braci. Jedna kobieta. Miłość. Nienawiść. Pożądanie i zdrada."

Nikola nasza główna bohaterka na pewnej imprezie w klubie uprawia sex z nieznajomym 🔥 Obiecują sobie, że jeżeli kiedyś znowu się spotkają to to powtórzą. Czas mija... Nikola poznała Seweryna i stworzyła z nim udany związek. Jest Szczęśliwa i zakochana po uszy ♥, planuje ślub 👰 z ukochanym. Przeznaczenie sprawia, że po 4 latach Nikola spotyka nieznajomego z klubu, niestety okazuje się, że jest to brat jej narzeczonego 😲 😱 💔 Alan nie odpuszcza i próbuje uwodzić Nikole. Czy mu się uda?
Którego z braci wybierze Nikola?
Jak potoczą się losy tej trójki?
Zachęcam do lektury 😍 🔥

Mam po tej książce mieszane uczucia. Z jednej strony potrafię zrozumieć różnicę między miłością, a pożądaniem. Z drugiej strony jak się kocha tak na prawdę druga osobę to nie ulegnie się takiej pokusie. Czasem miałam ochotę potrząsnąć Nikolą, żeby się ogarnęła. Czasem miałam ochotę ja przytulić, żeby wypłakała się w rękaw. Bohaterzy są bardzo dobrze wykreowani w tej książce, można zamknąć oczy i się ich doskonale widzi i przeżywa z nimi wszystkie sytuację.
Mamy dużo gorącego 🔥 sexu czasem miałam wrażenie, że za dużo... Wiele akcji przez co książka jest długa, ale czyta się ją szybko i przyjemnie. Wciąga czytelnika i łykamy stronę za stroną, żeby się dowiedzieć kogo wybierze Niki, jednak na końcu zaskoczenie 😲 i czekamy na drugi tom.
Zdecydowanie udany debiut Autorki. Jestem pod dużym wrażeniem i czekam na drugą część, żeby poznać losy Niki, Seweryna i Alana. 🔥♥️😍

Mi się osobiście książka podobała i polecam z całego ♥

"Dwóch braci. Jedna kobieta. Miłość. Nienawiść. Pożądanie i zdrada."

"Dwie przyjaciółki wychodzą na imprezę do klubu, z zamiarem dobrej zabawy. Podczas tańca Nikola poznaje mężczyznę z którym spędza noc. Zawarli pakt z którego będą musieli się wywiązać.
Po 4 latach, wszystko jest spokojne do czasu az Seweryn- przyszły mąż Nikoli, nie przedstawia jej swojego brata Alana. Okazuje się że z tym samym mężczyzna spędziła upojne chwile. Powracają wspomnienia...
Na imprezie na którą Nikola idzie z paczka przyjaciół, pojawia się Alan. Przez nadmiar wypitego alkoholu odwozi dziewczynę do domu. Przez telefon od najlepszej przyjaciółki nie dochodzi do zbliżenia.
Wystarczyła kolejna noc( urodziny przyjaciela Patryka) pod wpływem alkoholu, aby Nikola uległa pokusie i zdradziła narzeczonego. Dowiaduje się o tym Lucy, jej przyjaciółka. Przyszła żona nie zamierza mówić prawdy dla Seweryna.

Sprawy firmowe komplikuja się. Seweryn z Loganem spiskuje za plecami Alana, ten nie wyraża zgody na ich spółki. Dochodzi do bójki braci.
Pomimo wyjazdu Alana, kochankowie mają ze sobą świetny kontakt. Brat niczego nie jest świadomy że tak za jego plecami się dzieje.
Niebawem w klubie organizowane są urodziny Nikoli. Alan postanawia zrobić solenizantce na złość i zabiera na imprezę dziewczynę. Jest zazdrosny jak się okazuje O Nikole.
W dzień swoich urodzin zamiast spędzić noc z przyszłym mężem, Nikola spędza ją z Alanem w jego apartamencie.
Nikola wyznaje mężczyźnie że coś do niego czuje. On także wyznaje dziewczynie miłość.

Z natłoku myśli, dziewczyna wyjeżdża do babci, żeby z nią o wszystkim pogadać. Jak się okazuje kochanek i tam za nią pojedzie.

Nikola z Sewerynem wylatuja do Nowego Jorku. Tam mają się zatrzymać u jego brata. Kim okaże się być szoferka? Jak Nikola przetrwa ten czas? Jak przeżyje pierwsze spotkanie z Alanem?

Wkrótce Seweryn wyznaje prawdę o rodzinie. Dochodzi do wielkiej kłótni braci. Dojdzie do wyznań prawdy, nawet tej najbolesniejszej.

Czy dojdzie do ślubu Seweryna i Nikoli? Czy Seweryn pozbawi brata stolka prezesa? Czy dziewczyna zostawi narzeczonego i będzie z jego bratem?
Tego dowiecie się czytając książkę:)

#niebezpiecznytrojkat No całkiem całkiem była ta książka. Jedna kobieta, dwóch skaczących sobie do gardeł braci, rozkładająca na łopatki swoimi tekstami przyjaciółka, dwa kraje, sporo akcji i owoc miłości… inaczej w skrócie podsumować tej książki się nie da 🙈 miłosny trójkąt kojarzy mi się z pamiętnikami wampirów😁 mnie wciągnęła 📖 na plus, że są kolejne dwa tomy 😁 8/10

To najbardziej wciągający erotyk jaki przeczytałam, i to pomimo, że fabuła jest dość prosta.

Nikola poznaje Alana w nocnym klubie i spędza z nim jedną noc. Następnego dnia wyjeżdża z miasta i nie spodziewa się, że jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Trochę żałuje, bo to był najlepszy seks w jej życiu. Umawiają się, że jeśli jeszcze kiedyś na siebie wpadną, powtórzą to, ale nie wymieniają się danymi, więc szansa jest niewielka.

A jednak. Chyba diabeł tu namieszał, bo cztery lata później, kiedy Niki jest szczęśliwie zakochana, jej narzeczony, Seweryn, przedstawia jej swojego brata. A jest nim... Alan.

I tu się zaczyna. Kobieta niby to chce być wierna Sewiemu, ale ciągnie ją do Alana, poza tym obiecała. To, co ma być jednorazową przygodą, znów się przeciąga a ona czuje się rozdarta pomiędzy dwoma braćmi.

Można się zastanawiać dlaczego po prostu nie wybierze jednego, ale kiedy już jest blisko jakiejś decyzji, zawsze coś musi się wydarzyć. Seweryn szantażuje ją emocjonalnie, twierdząc, że nie chce bez niej żyć a Alan przekupuje ją seksem. Przy okazji obaj są milionerami. Trudna sytuacja.

Przeznaczenie bawi się Nikolą albo ona bawi się braćmi. Autorka funduje czytelnikowi niezłą huśtawkę emocjonalną. To jeden z najlepszych erotyków jakie czytałam, rzadko który wciąga mnie do tego stopnia, żebym przeczytała 500 stron i miała ochotę sięgnąć po kolejne tomy. W dodatku jest to debiut, któremu nic nie brakuje. Bardzo polubiłam styl pisarki i na pewno przeczytam jej pozostałe książki. Trzy mam już na półce.

Czytając tę książkę miałam mętlik w głowie i mnóstwo sprzecznych myśli. Próbowałam zrozumieć postępowanie bohaterów i wczuć się w ich położenie, ale to naprawdę trudna sprawa.

Główna bohaterka - Nikola Pstryk to szalona dziewczyna, lubiąca dobrze się zabawić. Kiedyś ostro imprezowała ze swoją przyjaciółką teraz jako narzeczona Seweryna mniej udziela się towarzysko. Jest współwłaścicielką księgarni i lubi swoją pracę.

Relacja, która połączy ją z braćmi Parker będzie szalona, ostra, pełna seksu i adrenaliny. Niestety wszystko zacznie wymykać się spod kontroli i nieźle namiesza w głowie Niki.

Seweryn Parker - narzeczony Nikoli i szef oddziału firmy International Parkers Bank w Polsce. Po śmierci rodziców to on miał zająć fotel prezesa rodzinnej firmy. Jednak pogrążył się w żałobie i nie był w stanie podjąć się tak odpowiedzialnej pracy.

W zaistniałej sytuacji głównym szefem zostaje jego starszy brat Alan. Niestety po latach Sewi nie potrafi pogodzić się z porażką i chce odzyskać utracone stanowisko. Do czego zdolny jest młody Parker by dopiąć swego?

Alan Parker - brat Seweryna, z którym łączą go tylko interesy. Obaj panowie nie traktują się zbyt przyjaźnie i cały czas ze sobą konkurują by udowodnić, który jest lepszy. Alan jest nieziemsko przystojny i wie, jak zadowolić kobiety przez co nie może narzekać na ich brak.

Jednak wianuszek chętnych panienek nic nie znaczy, kiedy w głowie siedzi Ona. Dla niego najważniejsza jest jedna kobieta, która nieustannie wymyka się mu z rąk. Zakazany owoc smakuje najlepiej, a pokręcone relacje dodają adrenaliny, a on lubi wyzwania.

Prawda jest taka, że bohaterowie rzadko używali mózgu, a częściej ich decyzje były kierowane popędem seksualnym. Nie wiem czy w ogóle rozumieją pojęcie moralności, bo ich wybory wskazują, że chyba nie za bardzo.

Zachowanie bohaterów jest bardzo skrajne i często nieodpowiedzialne. Wiele sytuacji jest spowodowane emocjami i ich porywczością.

Na początku ciężko było mi się wkręcić w tę historię jednak później jakoś poszło z górki, a zakończenie na tyle mnie zaintrygowało by sięgnąć po drugi tom. Jestem ciekawa co dalej wydarzy się u Nikoli i Parkerów więc będę musiała zaspokoić swoją ciekawość.

Czy można kochać dwóch mężczyzn naraz? Czy jedna kobieta może kochać dwóch rodzonych braci? Jak potoczą się losy Nikoli? Czy dojdzie do ślubu?

Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania to pozostaje Wam sięgnąć po książkę “Niebezpieczny trójkąt”. Czy polecam tę książkę? Myślę, że warto po nią sięgnąć i wyrobić sobie swoje zdanie. Może tak jak ja jednak skusisz się na więcej.

Nie tego się spodziewałam po tytule. Strasznie niedojrzali, irytujący bohaterzy. Szablonowe postacie: ona biedna, on bogaty. Nawet nie ma opisu jak się poznali. Motyw zdrady, do tego koleżanka która tej zdradzie przyklaskuje. Ogólnie słaba książka.

Mnie ta historia zaintrygowała. Z wielką ochotą sięgnę po kolejne części.

Mnie ta historia zaintrygowała. Z wielką ochotą sięgnę po kolejne części.

• Przeczytane 2021

Kamila Bondarenko Niebezpieczny trójkąt Zobacz więcej