W moim śnie

Joanna Gajewczyk Wydawnictwo: Akurat, Muza literatura obyczajowa, romans
Akurat, Muza
2021-03-31
2021-03-31
romans thriller literatura polska współczesna

Okładka książki Niebezpieczne. Antologia mafijna D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, Camille Gale, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Alicja Skirgajłło
Niebezpieczne.... D. B. Foryś, Joanna...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

Patrząc na te pozytywne opinie i noty, mam wrażenie, że czytałam całkiem inną historię. Niby miała ona trzymać w napięciu ale całość napisana została tak prosto i pobieżnie, że nie szło się wczuć i poczuć jakiekolwiek emocje. Wątek paranormalny mógł być naprawdę ciekawy ale coś tu nie zagrało. To było strasznie nijakie. Dodatkowo relacja bohaterów, która wzięła się dosłownie z nikąd. Bach i już - mamy to. Myślę że moje odczucia biorę się też stąd, że dużo sobie obiecywałam po tej historii bo kocham wątki paranormalne i takich facetów jak Wadim ale niestety nie trawię panienek w stylu Poli, które same nie wiedzą co chcą i mają się za ponad przeciętnie piękne i mądre. Dodatkowo pojawiło się tutaj nieco absurdalnych wydarzeń, co dodatkowo zburzyło mój odbiór. Wielka szkoda....

Mam mieszane uczucia co do tej książki, z jednej strony historia rzeczywiście jest niebanalna, inna niż wszystkie ale z drugiej zahacza o aspekt paranormalny, przenoszenia się w przestrzeni za pomocą świadomego snu i tego typu sprawy. To niestety zupełnie nie moje klimaty, nie mnie oceniać ludzi zajmujących się kontrolą umysłu, hipnozami, itp ale we mnie jest za dużo racjonalnej części aby przyjąć to za normalne. Książka ok, ale ponownie bym nie sięgnęła po tę pozycję.

Książka ciekawa, mimo pewnych... Autorka na pewno ma bardzo dobre pióro i chciałabym dalej poznawać jej twórczość. Jedyny minus jest nie do końca przemyślana sprawa pokonania zła, zbyt ogólne i zbyt naiwne. Czytam dużo z tej tematyki i tu mi tego brakowało, już opowiadanie "W ogniu", które jest kontynuacją tej części lepiej jest rozpisane.
Życzę powodzenia i pomysłów autorce w pisaniu.

Życzę powodzenia i pomysłów...

Dość nietypowa to powieść, po którą zdecydowałam się sięgnąć. Co prawda wątki paranormalne i wszelkie sny na jawie i dziwne rzeczy nie należą do tego co lubię w powieściach ( zazwyczaj za dużo wtedy też fantastyki się wkrada),ale czasem daje im szansę. Tak właśnie było i tym razem, przyciągnął mnie opis i okładka, ale czy faktycznie było warto się w nią zagłębiać? Sprawdźmy…

Pola, zmęczona życiem w wielkim mieście, wraca do rodzinnej miejscowości, by spełnić swoje marzenia. Jednak spokojne prowincji przerywa seria koszmarów nawiedzających ją każdej nocy. Sny są nie tylko wyczerpujące, ale i bardzo tajemnicze. Pola nie potrafi ich zrozumieć.
Sytuacja zmienia się, gdy w kolejnym śnie spotyka nieznanego je wcześniej mężczyznę - Wadima, który w tej sennej rzeczywistości jest tak samo zagubiony jak ona. Od teraz śnią razem. Dowiadują się, że to miejsce, do którego zawsze się przenoszą, jest związane z przeszłością Wadima.
Sen przeradza się w rzeczywistość i spotykają się na jawie. Decydują się wspólnie podjąć próbę rozwiązania tajemnicy koszmarów.

Czeka ich długa droga pełna cierpienia i bólu, ale także piękna i dzikiej, nieokiełznanej namiętności.

Powiem szczerze, że fabuła tej powieści całkowicie mnie zaskoczyła. Nietuzinkowa historia, która jednocześnie jest połączeniem trzech gatunków: romansu, thrilleru i historii z elementami paranormalnymi, wciąga czytelnika i sprawia, że chcemy jak najszybciej pochłonąć ją cała. Dość intrygujące są te połączenia tutaj.
Akcja w powieści jest szybka, dynamiczna, pełna emocji oraz mrożących krew w żyłach momentów, co sprawia, że ciężko jest nam ją po prostu na półkę odłożyć. Szczerze przyznam, że nie mogłam się sama powstrzymać aby nie przeczytać jej w jeden dzień!

Trzeba przyznać, że autorka miała naprawdę świetny pomysł na fabułę i historię, którą nam tu przedstawia. Także bohaterowie jakich tu mamy to dość specyficzne osoby, które wnikają w naszą pamięć.
Język jakim autorka w swojej powieści się posługuje jest czysty, przejrzysty i łatwo przyswajalny co sprawia, że przez książkę dosłownie się przepływa, a wszelkie paranormalne sprawy i sny też swoje robią. Oczywiście mamy tu też elementy namiętności, przy których czytaniu można nabrać rumieńców…

Podsumowując:
„W moim śnie” Joanny Gajewczyk to niesamowita powieść z elementami paranormalnymi, która sprawi, że zaczniecie bardziej zwracać uwagę na to co śnicie. Wciąga bez reszty czytelnika i sprawia, że emocje w niej zawarte odczujecie już od pierwszych stron! Choć okładka zapowiada nam romansidło … to raczej coś o wiele lepszego! Autorka stworzyła nam powieść ciekawą, nietypową oraz niebanalną, którą czyta się dość szybko i z wielką przyjemnością.

Gorąco polecam po nią sięgnąć!

1962

Bardzo dobry pomysł na fabułę. Okładka książki jest niezwykle myląca, bo czytelnik patrząc na okładkę ma odczucia "a kolejny romans", zwłaszcza widząc objętość. A tu właśnie, poznając treść, doznaje szoku. Mamy przedstawioną intrygującą historię. Tam nie ma nic z przypadku. Wiele zdań jest adekwatnych do rzeczywistości.

"W moim śnie" - ta książka trafiła w moje ręce, bo słyszałam o niej tyle opini, że nie mogłam przejść obojętnie i mimo, iż nigdy wcześniej nie sięgałam po taką tematykę to jestem pozytywnie zaskoczona. Historia Poli i Wadima pochłoneła mnie bez reszty. Chyba jeszcze nigdy żadna książka nie wywołała we mnie gęsiej skórki na całym ciele od pierwszej do ostatniej strony podczas jej czytania. Z zapartym tchem przerzucałam kolejne strony. Ta historia zostanie ze mną na długo. Do tej pory jak o niej pomyślę czuje dreszcze.
Ta książka to połączenie wątków obyczajowych, paranormalnych, romansu ze scenami erotycznymi i thrillera. Autorka napisała coś zupełnie innego świeżego, elektryzującego, pełnego napięcia, intrygującego, przyprawiającego momentami o strach, non stop o dreszcze ale i o szybsze bicie serca.
Czytajac ja czułam emocje bohaterów chłonąc je. Widać, że autorka zgłębiła ten temat snów poruszany w książce. Wielkie brawa dla @jg_latte.gajewczyk za tą ksiażke dawno nie czytałam czegoś tak emocjonującego i elektryzującego. Mam nadzieje, że to nie ostatnia taka książka bo chętnie przeczytam kolejna pozycję z taką dawką emocji. Wszystim, którzy jeszcze nie czytali szczerze polecam. Ta książka jest warta, żeby ją przeczytać📚📖❤
I właśnie dlatego z niecierpliwością czekam na opowiadnie "W ogniu"

Pola zostawiając pracę w korporacji wróciła do rodzinnej małej miejscowości by spełnić swoje marzenia o własnej kawiarnio- księgarni, w której zatrudnia przystojnego Mateusza. Mężczyzna jest zainteresowany 33-letnią kobietą, ale ona ma swoje zasady i mimo że bardzo go lubi nie może dopuścić aby ta relacja wkroczyła na inny poziom niż przyjaźń.
Wszystko by było super gdyby nie nadchodzące jak co noc zmęczenie i sen, a wraz z nim koszmary, które intensywnie oddziałują na kobietę w ciągu dnia po przebudzeniu. Pewnej nocy Pola ponownie wkracza do koszmaru (jak co noc) lecz tym razem spotyka mężczyznę- Wadima, który jest zdziwiony pojawieniem się Poli w jego śnie. Niestety nie mają szansy na zbyt długą rozmowę...Kolejna noc i znów ten sam koszmar. Tym razem Pola i Wadim odbywają rozmowę, po której stwierdzają, że muszą się spotkać w rzeczywistości i rozwiązać tajemnicę nękających ich koszmarów. Pola nie do końca rozumie co się dzieję we śnie podaje numer telefonu do siebie równocześnie nie spodziewając się odzewu. Dźwięk telefonu wybudza kobietę o 6 rano, a mężczyzna ze snów staje się rzeczywistością.
Mężczyzna postanawia wsiąść w samochód i w jak najszybszym tempie znaleźć się u dziewczyny w domu. Po dotarciu Wadima na miejsce długo rozmawiają. Wiedzą, że ich wspólny koszmar ma związek z mężczyzną i jego dzieciństwem, które nie było kolorowe, a spędził je w sierocińcu. Niestety nie znają odpowiedzi dlaczego akurat Pola pojawia się we śnie i co ma ona wspólnego z mężczyzną, którego widzi pierwszy raz w żuciu.
Pola i Wadim wyruszają początkowo do Przemyśla, ale poznane tam fakty kierują ich do małej miejscowości Byków na Ukrainie, a tam się zmierzą z zadaniem oraz mocą, o której nawet nie śnili.
Ta znajomość, przyciąganie fizyczne oraz wiedza, którą zdobędą zmienią ich życie...
Dlaczego Pola i Wadim dwie obce sobie osoby spotykają się we śnie? Dlaczego koszmar wstępnie prowadzi ich do sierocińca, w którym wychował się Wadim? Jak Wadim trafił do sierocińca ? Czy to co odczuwają między sobą przetrwa? Czego doświadczą i jak zmieni się ich życie?
Kochani muszę się przyznać, że nie spodziewałam się tak dobrej opowieści. Pierwszy raz mam styczność z fabułą, która opisuje zjawiska paranormalne gdy człowiek jest na granicy jawy i snu. Pola to empatyczna, dobra, bezinteresowna, pełna miłości, inteligentna oraz ambitna kobieta. Wadim były wojskowy, zdeterminowany, opiekuńczy, przystojny mężczyzna. Akcja nie zwalnia tempa przez cała książkę. Każdy wątek jest rozwinięty do końca, a każde pojęcie i uczucia opisane do ostatniego możliwego słowa. Opowieść z jednej strony jest przerażająca bo wkraczamy do świata, który nie jest nam znany lub po prostu nie chcemy w nie wierzyć. Mimo wszystkiego brniemy z bohaterami dalej do ostatniej kartki. Książka mi dała dużo do myślenia oraz po części nadzieję...Długo o niej nie zapomnę, a Wam polecam ją gorąco.

Wszystko by było super gdyby...

Ciekawa i nietuzinkowa historia, którą dobrze się czyta. Polecam ;)

Ciekawa i nietuzinkowa historia, którą dobrze się czyta. Polecam ;)

Przyjemna i niebanalna opowieść, z zaskakującym zwrotem akcji. Dobrze mi się czytało do ostatniej strony.

Zmysłowa, tajemniczą i przerażająca jednocześnie.
Nietuzinkowa powieść !
Brawa dla Autorki!

Zmysłowa, tajemniczą i przerażająca jednocześnie.
Nietuzinkowa powieść !
Brawa dla Autorki!