Skandal

Okładka książki Skandal Katarzyna Nowakowska Patronat LC
Okładka książki Skandal
Katarzyna Nowakowska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Skandal (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Skandal (tom 1)
Skandal
Burda Książki
2020-04-15
2020-04-15

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Prosta, banalna historia..choć wciąga i szybko się czyta. Pewnie sięgnę po kolejne części.

Przeczytałam na Instagramie wiele ciekawych recenzji książki “Skandal” Katarzyny Nowakowskiej i skusiłam się, żeby ją kupić i przeczytać. Zachęciła mnie do tego również piękna i intrygująca okładka.

Główna bohaterka jest sługusem swojego ojca i siostry w zasadzie nie ma swojego zdania i zawsze się im podporządkowuje. Robi wszystko w imię dobra rodzinnej firmy, aby nie splamić honoru i nie zniszczyć renomy firmy. Julia nie jest sobą, gra wyuczoną rolę profesjonalistki, którą się nie czuje.

Powiew świeżości wnosi wyjazd Julii do Nowego Jorku, gdzie spędza trzy miesiące w towarzystwie Windsora. Tam stawia czoła nowym wyzwaniom i samemu Windsorowi.

Wyjazd ten okazuje się dla głównej bohaterki ciekawą przygodą i dzięki niemu zrozumie, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Tam przekonamy się o zdolnościach Julii zarówno tych zawodowych jak i łóżkowych.

Po wspólnie spędzonych trzech miesiącach oboje są zupełnie innymi ludźmi już nie pałają do siebie samymi negatywnymi uczuciami. Jest wręcz odwrotnie, bo gburowaty arystokrata okazał się facetem całkiem niczego sobie.

Zakończenie książki jest bardzo ciekawe i pozostawia czytelnika z niedosytem. Od razu chciało by się wiedzieć co będzie dalej.

Jest to pozycja niezbyt gruba, więc szybko się ją czytało. Dodam również, że bardzo podobały mi się opisy architektury oraz różnych przestrzeni otaczających bohaterów....

Książka jest średnia. Czytałam i słuchałam wiele książek z gatunku romans/erotyk i tą na plus wyróżnia zakończenie - podobało mi się, jest niestandardowe nawet jak na książkę z cyklu. Książka jest krótka i szybko się jej słucha. Minusem jest brak dialogów (może nie zupełny brak, ale jest ich bardzo niewiele). Jest to trochę zbiór opowiadań erotycznych złączonych w jedną historię z tymi samymi bohaterami. Można przesłuchać, ja mam czas więc sięgnę po kolejny tom, ale nie jest to wybitna literatura.

Dzięki ostatniej premierze trzeciej części odkryłam serię Skandal Katarzyny Nowakowskiej. Jestem właśnie po lekturze pierwszej części i już rozumiem o co tyle szumu. Książka jest prosta, ale wciągająca. W sam raz na relaksujący wieczór z kieliszkiem wina czy spokojny poranek z gorącą kawą☕️

Osobiście wciągnęłam ją za jednym posiedzeniem i na pewno sięgnę po kolejne części. Skandal to oczywiście klasyczne love story, ale z nową, dekadencką nutą. Jeśli jesteś fanem tego typu romansów to myślę, że to strzał w dziesiątkę. Język książki nie jest zbyt wyszukany, a wiele zwrotów akcji jest, nie oszukujmy się, dość przewidywalna, ale w ogólnym rozrachunku to jedna z lepszych powieści tej kategorii.

Aż nazbyt nieskomplikowana fabuła i mdłe postaci sprawiają, że nie odczuwa się kompletnie nic po przeczytaniu tej historii. A postać faceta jest w ogóle bez jakiejś głębszej charakterystyki, uprzedmiotowiony, jakby był tylko wprowadzony, żeby Julia miała z kim wypełniać sceny erotyczne.

Prosta, niewymagająca i nieco banalna historia. Co z tego skoro wciąga niemal od pierwszej strony a gdy się ją zakończy od razu sięga się po kolejną część?
Nie będę opisywać fabuły - sprawdźcie sami :)
Nie jest to pozycja, która przyprawi Was o dreszcze, czy zostanie w Waszej pamięci na dłużej ale podejrzewam, że wciągnie w swój świat i umili wieczór.

Nie będę opisywać fabuły - sprawdźcie sami :)

Bohaterka płytka, skupiona wyłącznie na sobie i pieniądzach, a główny bohater... Nudny i bez charakteru. Szybko się czyta, ale raczej nie sięgnę po kolejne części, jeśli już to tylko po to, aby przekonać się czy charaktery bohaterów choć trochę się zmieniły.

Uważam, że naprawdę bardzo fajna nie tylko książka, ale cała seria. Jednym z minusów jest płaskość niektórych postaci, ale na szczęście drugoplanowych. Zgodzę się, że główny bohater nie jest napisany w zbyt skomplikowany sposób, ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało. Generalnie polecam, szczególnie jeśli ktoś chce coś wciągającego, nieskomplikowanego i szybkiego do przeczytania.

Tego nie da się czytać, ale przeczytałem. Najkrótsza recenzja całej serii "Napalona, lansiara. Idiotka?"

„Skandal” Katarzyny Nowakowskiej uczy, że człowiek jest najszczęśliwszy kiedy nikogo nie udaje. To
właśnie wtedy czuje się wolny, szczęśliwy i żyje w zgodzie z samym sobą. Próba zadowalania swoich
bliskich kosztem samego siebie - swoich potrzeb, planów, marzeń, lub tylko po to aby zobaczyli w nas
kogoś wartościowego, żebranie o ich uznanie, szacunek to droga do samo destrukcji.
Książka przekazuje ponad czasową wartość jaką jest akceptacja samego siebie takim jakim się jest - z wadami i
zaletami.
Pełna samorealizacja i spełnienie mogą nastąpić tylko wówczas, gdy akceptujemy samego
siebie, a poczucie własnej wartości wynika z naszego wnętrza, a nie z opinii innych ludzi o nas.

Moim zdaniem książka warta przeczytania.

kogoś wartościowego, żebranie o ich uznanie, szacunek to droga do samo...

Katarzyna Nowakowska Skandal Zobacz więcej