Skandal

Okładka książki Skandal Katarzyna Nowakowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Skandal
Katarzyna Nowakowska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Skandal (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Skandal (tom 1)
Skandal
Burda Książki
2020-04-15
2020-04-15

Fajna historia, którą lekko i szybko się czyta. Na końcu książki pojawia się jednak taki zaskakujący szczegół, który nieźle namiesza.

Polska wersja "pretty woman". Dosłownie i w przenośni. Do 150 strony byłam zachwycona fabułą ale później te same klatki jak w cytowanym filmie: bogaty podróżujący biznesmen, nieprzyjemne ekspedientki w butiku... itd, itd...

Nie wiem dlaczego książka ma 7 gwiazdek na 10, bo zawiewa to Blanką Lipińską co jest średnio do przetrawienia. Całość napisana zupełnie jakby pisała to nastolatka. Czyta się szybko i nie jest wymagająca umysłowo. Jednym słowem straciłam pieniądze. Nie polecam.

Historia bardzo przewidywalna, choć zakończenie zaskakuje. Czyta się szybko i lekko.

Książka pisana lekkim piórem.
Julia Widawska mieszka w Warszawie razem z ojcem i siostra.
Ojciec prosi ją jednego dnia ,żeby zastąpiła siostrę przy bardzo ważnym kliencie. Julia robi to nie chętnie , po spotkaniu z James'em - gburowatym i nudnym arystokratą , jest przekonana o tym ,że zawaliła. Jednak spodobała się James'owi , który umawia się z jej ojcem , aby Julia została jego asystentką na 3 miesiące . Ta na początku uznaje ,że ojciec sprzedał ją jak prostytutkę , ale niedługo zapomina o tym . Relacja arystokraty i głównej bohaterki rozwija się , nie tylko w sprawach łóżkowych . Gdy kończy się jej kontrakt wraca do polski. Chciałaby na kolacji z ojcem oraz jej siostrą , chce przedstawić James;a jako swojego partnera. Do tego jednak nie dochodzi .... Co się wydarzyło ? Trzeba doczytać do końca !
----------------------------
Lekkie pióro Pani Kasi wpływa na dobre postrzeganie tej lektury. Czyta się ją szybko. Jednak zachowanie bohaterki i jej ,, lekkość" w sferze seksualnej wpływa na irytację czytelnika. Ruszam do drugiej części!

Książka pisana lekkim piórem.
Julia Widawska mieszka w Warszawie razem z ojcem i siostra.

Książka nie była bardzo porywająca, ale być może dlatego, że po przeczytaniu większości wydań tej autorki miałam wygórowane oczekiwania. Ogólnie fabuła przewidywalna, a największym plusem było lekkie pióro autorki. Czytało się szybko i przyjemnie. Teraz kolej na drugą część...

Wciągająca książka, przeczytana w 2 dni, zakończenie takie że trzeba sięgnąć po kolejna część. W sumie polecam jestem ciekawa dalszych losów Julii i Jamesa.

„Skandal” Katarzyny Nowakowskiej uczy, że człowiek jest najszczęśliwszy kiedy nikogo nie udaje. To
właśnie wtedy czuje się wolny, szczęśliwy i żyje w zgodzie z samym sobą. Próba zadowalania swoich
bliskich kosztem samego siebie - swoich potrzeb, planów, marzeń, lub tylko po to aby zobaczyli w nas
kogoś wartościowego, żebranie o ich uznanie, szacunek to droga do samo destrukcji.
Książka przekazuje ponad czasową wartość jaką jest akceptacja samego siebie takim jakim się jest - z wadami i
zaletami.
Pełna samorealizacja i spełnienie mogą nastąpić tylko wówczas, gdy akceptujemy samego
siebie, a poczucie własnej wartości wynika z naszego wnętrza, a nie z opinii innych ludzi o nas.

Moim zdaniem książka warta przeczytania.

kogoś wartościowego, żebranie o ich uznanie, szacunek to droga do samo...

Tego nie da się czytać, ale przeczytałem. Najkrótsza recenzja całej serii "Napalona, lansiara. Idiotka?"

Prosta, banalna historia..choć wciąga i szybko się czyta. Pewnie sięgnę po kolejne części.

• Romans

Katarzyna Nowakowska Skandal Zobacz więcej