Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki

Okładka książki Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki Sonoko Sakai
Okładka książki Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki
Sonoko Sakai Wydawnictwo: Znak JednymSłowem kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Japanese Home Cooking: Simple Meals, Authentic Flavors
Znak JednymSłowem
2021-04-14
2021-04-14
Monika Skowron
ramen kuchnia japońska przepisy porady

Można powiedzieć o tej książce wszystko, ale na pewno nie to, że przepisy są proste. Ba, w książce tej jest naprawdę niewiele przepisów, a jeśli jeszcze macie kaprys jeść posiłki zbilansowane, z dużą ilością warzyw i owoców i raczej z tofu i rybą niż czerwonym mięsem, to macie trochę pecha i zacznijcie szukać gdzie indziej.

Co jest w niej absolutnie piękne? Bardzo, bardzo obszerny wstęp, w którym autorka opisuje różne typy japońskich półproduktów, składników i przypraw, łącznie z tym, jak ich używać, kiedy i do czego.

Szukałam inspiracji i pomysłów na obiady, skończyłam z książką piękną, ciekawą i kompletnie bezużyteczną.

Co jest w niej absolutnie piękne? Bardzo, bardzo...

'Prawdziwa kuchnia japonska' to książka nie tylko kucharska. Autorka - amerykanka japońskiego pochodzenia - spędziła życie podrozujac pomiędzy stanami a Japonią, przy okazji mieszkając np. W Meksyku. Sonoko pisze nie tylko jak ugotować i z czego tradycyjne japońskie potrawy, ale także przenosi nas w świat japońskich tradycji kultury, mentalności i zmian kulturowych. Dzięki interkultutowemu doświadczeniu ta książka tchnie ciepłem, spokojem i nadzieja.

"Ta książka jest wyrazem kunsztu trzech pokoleń kobiet w mojej rodzinie i szacunku dla nich; dla mądrości, elegancji i niezależnego ducha, którymi podzieliła się ze mną babcia, dla pasji mojej matki do życia i ludzi i dla moich własnych odkryć kulinarnych"
autorką prawdziwej kuchni japońskiej jest Sonoko Sakai, która urodziła się w Nowym Jorku ale wychowała w Tokio, San Francisco czy Meksyku. wszędzie tam gdzie ojciec kierownik linii lotniczych zabierał rodzinę towarzyszyła im kuchnia japońska, którą kultywowała jej matka nie zawsze mając poza Japonia dostęp do japońskich składników. Ojciec Sonoko uważał, że jeżeli posiada się sos sojowy to da się radę przygotować japońskie jedzenie. po lekturze myślę, że sam sos jednak nie wystarczy żeby zrobić dobre japońskie danie. w roku 2008 Sonoko porzuciła produkcję filmową i zajęła się uczeniem gotowania. książka jest podzielona na kilka części, na wstępie czytelnik dowiaduje się o komponowaniu japońskiego posiłku, część pierwsza opowiada o zasadach japońskiej sztuki kulinarnej, czyli pięciu smakach, pięciu kolorach i pięciu zmysłach, kolejna część opisuje zawartość japońskiej spiżarni i podaje przepisy na dania codzienne a następna zawiera bardziej zaawansowane przepisy na ryby, mięso czy słodycze.ciekawa pozycja dla fanów kuchni azjatyckiej.

OCENA - 8/10 REWELACJA

Japonia od dawna leżą w kręgu moich zainteresowań czytelniczych, to niezwykły i wspaniały kraj z przebogatą historią oraz tradycją zakorzenioną od pokoleń do dziś kultywowaną w niektórych regionach, powoli zanikającą bo młode pokolenie idzie z duchem czasu i nowoczesności. Niezależnie od tych daleko idących zmian, wciąż można poczuć tę niesamowitą i fascynującą oryginalność tego wyspiarskiego Państwa, nie tylko kulturową ale i kulinarną.

„PRAWDZIWA KUCHNIA JAPOŃSKA. PROSTE POTRAWY, ORYGINALNE SMAKI” Sonoko Sakai, to biblia, prostych, smacznych orientalnych potraw. W książce znajdziemy 160 ciekawych pomysłów na dania japońskie, które jeżeli masz trochę chęci mogą zagościć na Twoim polskim stole. Możesz być laikiem kulinarnym, ale za pomocą tej książki poradzisz sobie ze wszystkim co z pozoru może Ci się wydawać skomplikowane. Rewelacyjna pozycja, takiej właśnie brakowało na polskim rynku. Gotowanie z Sonoko to prawdziwa jazda bez trzymanki oraz kulinarna przygoda, która opiera się na prostocie, sezonowości, świeżości, oszczędzaniu i pięknie. Trzeba darzyć kuchnię miłością, aby móc wyczarowywać bajeczne potrawy, Sonoko jest właśnie taką osobą dlatego gotowanie z nią to była dla mnie czystą przyjemnością. Polecam. Jack_

OCENA - 8/10 REWELACJA

"Prawdziwa kuchnia japońska" wzbudziła mój zachwyt już od pierwszego wejrzenia, a poznając kolejne strony, szybko dołączył do niego również podziw. Cenię książki kulinarne, które napisane są z pasją, miłością i szacunkiem. Dzięki temu ze zwykłego zbioru przepisów przekształcają się w unikalny przewodnik po kulinarnym świecie. I właśnie taka jest publikacja Sonoko Sakai. Autorka zebrała w niej lata wiedzy i doświadczenia kilku pokoleń i stworzyła wyjątkowy przewodnik, który od podstaw uczy zasad japońskiej sztuki kulinarnej.

"Prawdziwa kuchnia japońska" to przystępna, praktyczna i przepięknie wydana książka (w twardej oprawie i z mnóstwem kolorowych zdjęć). Jestem pewna, że zachwyci miłośników gotowania i Kraju Kwitnącej Wiśni (idealna również na prezent). Takie wspaniałe książki kulinarne nie pojawiają się na rynku wydawniczym zbyt często, warto zwrócić na nią uwagę. Jestem oczarowana i gorąco polecam.

Jest to zachwycająco zilustrowana i wypełniona praktycznymi poradami pozycja, przybliżająca nam takie tajemnice jak prawidłowe gotowanie ryżu czy przyrządzanie japońskich bulionów 🍛🍱 Zachęcam Was do zapoznania się z tą pozycją, bo to nie tylko książka kucharska, ale także praktyczny poradnik dla każdej pani domu.

• Japonia
  • Kulinarne
  • Kucharskie
  • Kuchnia
  • Żarcie

Dodaj cytat z książki Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki