Bułgaria nad poziom morza

Okładka książki Bułgaria nad poziom morza Piotr Siwek
Okładka książki Bułgaria nad poziom morza
Piotr Siwek Wydawnictwo: Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy
2020-11-25
2020-11-25
Bułgaria turystyka góry

Książkę tą bym zakwalifikowała do autobiografii podróżniczo-przyrodniczej. Autor jest człowiekiem o złotym sercu, widać pasję z jaką opowiada o Bułgarii i jej przyrodzie. Nie jest to książka opowiadająca o wszechobecnej turystyce, raczej trafiamy na górskie szlaki, historię miejsc i wspomnienia.

Drobne błędy w druku można wybaczyć, szczególnie że ta książka jest pierwszą pozycją tego autora. Polecam jako ciekawostkę i zachętę do odkrywania dzikiej natury miejsc.

Drobne błędy w druku można wybaczyć, szczególnie że ta książka jest pierwszą...

Najwyższe góry na Bałkanach rozsiadły się w Bułgarii. Paradoksalnie mało się o nich mówi i pisze. Swoją książkę poświęcił im Piotr Siwek. Autor mieszkał i studiował w Płowdiw. Jak sam wspomina, pomysł napisania książki narodził się kilka lat temu. Obok informacji znalazły się w niej notatki z różnych okresów, z pobytu i wędrówek po górskich ścieżkach w kraju Orfeusza.
Pan Piotr nie jest turystą patrzącym z perspektywy "zamkniętego" kurortu. Podkreślam to, bo uważam, że pewnych cech miejscowego klimatu (głównie dlatego, że jest specyficzny) nie można dostrzec będąc przelotnym gościem czy podczas wycieczki. W zapiskach Autora pojawiają się jakieś elementy tutejszej atmosfery. Wprawdzie książka jest o górskich szlakach, ale są w niej opisane i spotkania z mieszkającymi tu ludźmi.
Przeczytałam tę książkę z przyjemnością, jest napisana ładnym językiem. Polecam ją wszystkim, którzy chcieliby poznać Bułgarię - tę nad poziomem morza - i mają ochotę powędrować (także w przenośni) po urokliwych, zróżnicowanych górach. W treści jest wiele zdjęć i praktyczne porady (między innymi dla średniozaawansowanych turystów) o tym jak planować trasę i jej długość, jak ciężar plecaka przekłada się na pokonywany dystans czy o czym pamiętać wybierając się na szlak.
Cała opinia i fragmenty książki są na mojej stronie: https://napisalamtoiowo.blogspot.com/2021/01/nad-poziom-morza.html

Pan...

Dodaj cytat z książki Bułgaria nad poziom morza