Nie ustawaj w biegu

Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Run, Run, Run
footprints

„Nie ustawaj w biegu” można uznać za kolejny tom intymnego dziennika Williama Whartona, w którym miłość, rodzina i fascynacja malarstwem splatają się z niezwykłymi marzeniami, codziennym cierpieniem i wojennymi wspomnieniami. To gloryfikacja pełni życia, nie rezygnowania - nawet w podeszłym wieku - z realizacji najśmielszych planów, optymizmu pozwalającego przezwyciężyć nawet najcięższą chorobę i wszelkie przeciwności losu.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

książek: 1901
Gosia | 2016-08-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Myślę, że to początek mojej przyjaźni czytelniczej z Williamem Whartonem.
Bardzo osobista książka pisarza, rodzaj dziennika, który zawiera zarówno nieco wspomnień z udziału pisarza w II wojnie światowej, jak również opis jego późniejszego rozwoju jako malarza. Udział i pomoc rodziny w oswajaniu nowych miejsc zamieszkania tak, by można było nazwać je domem oraz w stworzeniu całkiem dochodowego biznesu z jego malarstwa.
Na każdym kroku autor podkreśla wartość rodziny oraz pokazuje na przykładzie swojego życia, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.
Pozostaje mi tylko zapoznać się z innymi książkami tego pisarza.

Monika | 2013-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2013

20 lat temu życie było dla mnie jednym wielkim żywiołem. Musiało się dziać, dziać jak najwięcej. Nie wiem, czy jest to normalny proces starzenia ;) czy to może kwestia kolejnych życiowych doświadczeń, ale obecnie już się dziać aż tyle nie musi, a nawet nie powinno, żebym czuła się szczęśliwa. Z upływem lat coraz bardziej cenię takie życie, jakie opisuje Wharton w "Nie ustawaj w biegu".
Dobrze, że nie sięgnęłam po tę książkę 20 lat temu, pewnie nie doczytałabym jej do końca.

Książkowo_czyta | 2011-10-13
Przeczytana: 2004 rok

To kolejna odsłona dziennika autora, na której kartach znajdujemy różnorakie odcienie ludzkich emocji poczynając od codziennego cierpienia, poprzez wielką miłość do rodziny, aż do pasji nadającej życiu mnóstwo barw.
Wharton daje nam do zrozumienia, że nigdy, bez względy na wszelkie niesprzyjające okoliczności nie powinniśmy rezygnować z pełni życia.
Polecam!

Mieczysław | 2014-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Typowa dla Whartona ciepła opowieść. Trochę o dzieciństwie, trochę o wojnie, reszta to malarstwo i stary młyn.

Karo | 2016-01-28
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Nie ustwaj w biegu jest to książka o marzeniach. Opowiada o miłości,rodzinie i o wojennych wspomnieniach. Zachęca do realizacji planów i dążenia do celu. Gorąco polecam tę książkę.

glonojad | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

Z miłości do Whartona, z sentymentu do pisarza, z żalu za artystą.

MariaLiza | 2015-07-11

Czytało się przyjemnie i szybko. Mam wrażenie, że autor mocno podkreślał istotę rodziny. Zadziwiło mnie również w jaki sposób pisał o swoich pasjach i pracach jakich się podejmował w celu wykorzystania swoich zdolności. Też chciałabym żyć z pasją - jak on. Jednak brakowało mi w książce jakiejś nieprzewidywalności i czegoś co by mnie bardziej poruszyło.

Barlat | 2013-11-26

O książkach Whartona można napisać, że są: albo o wojnie, albo o barce na Sekwanie, albo o malarstwie, albo o roli rodziny. Ta książka jest po trochu o wszystkim. Przeczytałem, bo czytałem wszystko, co wyszło spod ręki Whartona.

mikelos | 2015-11-09

Poziom blogaska gimnazjalisty - nic odkrywczego, nic inspirującego - czysta strata czasu.

Pasialdo | 2011-07-13

Pozytywna ale czy taki jest dzisiejszy świat??