Al

2011-08-03
Krzysztof Fordoński
Salamandra
Wharton William droga życie

Ode mnie "Ptasiek" dostał 7 *, "Al" 8.
Książka o miłości i zaufaniu oraz o spełnianiu marzeń - nawet tych najbardziej zwariowanych. Napawa optymizmem i daje nadzieję.

Dałem "AL-owi" 7 gwiazdek, więcej niż dostał "Ptasiek". Dlaczego? Bo jest bardziej prawdziwy. Wharton w swoich książkach opisuje to, co najlepiej znał - swoje życie. To prawie autobiografia. A w autobiografiach im mniej zmyśleń tym dla nich lepiej.

Bardzo słaba pozycja. Nieciekawa historia aczkolwiek warto przeczytać z samego zakochania się w książce Ptasiek. Za bardzo pachniało mi Ameryką i jakoś nie połknąłem tej historii. Zastanawiam się jak bardzo musiał autor się nudzić w trakcie jej pisania. I podziwim, że dał radę napisać do końca.

,,Al.’’ William Wharton.

Na początku jak to zwykle bywa z takimi dziełami / bardzo niskie noty na portalu czytelniczym/ obawiałem się czy rzeczywiście Wharton zniszczył swoją legendę ? Legendarną część pierwszą jaką był ,, Ptasiek ‘’. Al. jest jego kontynuacją.
Kontynuacją, która co prawda niektórym stoi ością w gardle, ale ja uważam całkiem inaczej. Druga część musiała...

Na półkach: , , , ,

„(…) - Jest takie powiedzenie, panie Adams, nie to jest piękne, co jest piękne, ale to, co się komu podoba” - odpowiedź tytułowego bohatera powieści na krytykę jego obrazu przez profesora malarstwa.
Zatem może dla innych „Al”, powieść obyczajowo - psychologiczna jest treściwa i wartościowa, ale mnie się ona nie podoba. Kontynuacja losów Alfonso Columbato z „Ptaśka”, który...

Budują, jedzą, śpią i znów budują, jedzą, śpią i znów budują, jedzą, śpią. No jak polskie seriale. Litości.

Inna okładka

Nie dałem rady... Dobrnąłem do połowy i odnoszę wrażenie, że to tylko odcinanie kuponów. "Ptasiek" to niesamowita historia, podczas gdy "Al" to nudna i pretensjonalna opowieść o jakimś hippisie.
Odradzam.

Czytając powieść pt "Ptasiek " Williama Whartona nie spodziewałam się, iż powstała jego druga część. Nie dociekałam, gdyż ciężko mi było przebrnąć przez pierwszą. Dopiero po kilkunastu latach ponownie natknęłam się na książki Whartona, dzięki sąsiadce, która mi je pożyczyła. Mimo, iż niewiele świtało mi w głowie o czym był ten znany "Ptasiek" postanowiłam przeczytać jego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zamęczyłam się na śmierć, próbując przebrnąć przez tę książkę. Gdyby nie zauroczenie „Ptaśkiem”, już dawno rzuciłabym ją w kąt i zaczęła czytać coś wartościowego. Ale nie, ja musiałam się uprzeć, żeby to przeczytać, zmarnowałam miesiąc, a przez książkę i tak nie przebrnęłam. Miałam dobre chęci, naprawdę, ale im dalej, tym mniej rozumiałam z rozmów bohaterów, ich wzruszeń i...

Dyskusje

1 876