Mordercy

Tłumaczenie: Zofia Zinserling
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nocny Marek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Puls
The Assassins
090758781X

Język miłości staje się w Mordercach językiem nienawiści, walki i kłamstwa. Pasjonująca akcja powieści Kazana, biegnie wokół procesu o zabójstwo, ujawniając głęboko konflikty, ale i niepokojące podobieństwo dwóch środowiskrządzącego establishmentu i zbuntowanej młodzieży.

Kamila Kozaczyk | 2016-05-31
Przeczytana: 30 maja 2016

Dobra książka ujawniająca głębokie różnice i konflikty dwóch środowisk - zbuntowanej młodzieży i rządzącego establishmentu. Autor przedstawia sposób myślenia ludzi w zależności od środowiska, w którym się znajdują. W fascynujący sposób zostaje zaprezentowany świat ludzi mających władzę, ich manipulacje, a w rezultacie ich odmienny sposób traktowania.
Części rozmyślań nie zrozumiałam, momentami książkę czyta się ciężko, ale myślę że warto sięgnąć po tę pozycję i chwilę podumać....Z łatwością można znaleźć odniesienie do dzisiejszych czasów.

aenyeweddien88 | 2016-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Chyba nie rozumiem tej książki... Jednak zupełnie nie zgodzę się, że "Ciężko się czyta i myśleć nie trzeba, wszystkie przemyślenia już tu są." Mam wręcz przeciwne odczucia. Owszem, wprowadzenie wydaje się trochę przydługie i nie jest jakieś pasjonujące, ale później się rozkręca i do końca procesu czytałam nie mogąc się oderwać. Później... cóż, być może za późno się urodziłam, żeby zrozumieć co się stało, o co tak na prawdę chodziło. Być może za słabo znam historię, ówczesną sytuację polityczną. A być może moje poglądy są całkowitym przeciwieństwem tego w co wierzył Michael i inni "młodzi gniewni" tego okresu. Dlatego kompletnie nie rozumiem tego co Michael zrobił później, albo może nie tyle nie rozumiem co nie jestem w stanie zaakceptować tego jako "sensownego (w moim mniemaniu) postępowania". A może właśnie o to chodziło? Że on "stracił wątek", albo cel, że nie wie dokąd zmierza, albo już nie chce do niczego dojść, przestał widzieć sens w czymkolwiek. Pozostałych bohaterów...

bietka | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Ciężko się czyta i myśleć nie trzeba, wszystkie przemyślenia już tu są.

moniaL | 2016-12-08
Na półkach: Amerykańskie, Przeczytane