Ptasiek

William Wharton Wydawnictwo: Rebis Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura piękna
Birdy
2018-10-09
Jolanta Kozak
Kolekcja 70 lat Empik
William Wharton Ptasiek klasyka Rebis Salamandra

Na pewno książka zaskakująca - jak dalekie wyobrażenia może snuć ludzki umysł… Długie opisy zachowań ptaków faktycznie nużące, ale potrzebne dla budowy sylwetki głównego bohatera - bacznego obserwatora, pasjonata, który chciałby żyć w innym świecie i w innym ciele.

Książka świetna, lecz miejscami mnie wynudziła.
Opisuje z dwóch perspektyw życie tytułowego Ptaśka, który ponad wszystko kocha ptaki.
Podobało mi się końcowe przesłanie, ale droga do niego wymagała ode mnie czytania nieskończonych opisów hodowli kanarków czy gołębi. Było to nużące, lecz zarazem nadawało tej pozycji niespotykanego klimatu. Jest to książka nietuzinkowa,...

Książka napisana w bardzo dobry sposób, co nie ratuje jednak jej sytuacji- jest nużąca. Gdyby nie kilkugodzinny pobyt w szpitalu i ratowanie się "czymkolwiek do czytania" nie przebrnęłabym przez te 65 stron- nie będę kontynuować lektury.

Pierwsze strony były trochę intrygujące, później wkradła się nuda i nie wiedziałam, czy czytać ją do końca (z racji tego, że nie lubię przerywać książek), ale niestety jak czytałam o psich łapankach, gazowaniu ich, kopaniu prądem i mieleniu w maszynkach to wiedziałam, że dalej po prostu nie przebrnę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka psychologiczna

Rewelacyjna opowieść, nie można o niej za wiele napisać, żeby czegoś nie zaspojlerować - w każdym razie nie sądziłem, że kanarki mogą być tak interesujące, a to jest i tak ta mniej interesująca (według mnie) część tej wspaniałej historii.

Jest to pierwsza książka w życiu, która przeczytałem po za lekturami, a przynajmniej pierwsza, którą pamiętam.
Książka wywarła na mnie takie wrażenie, że sięgnąłem po inne tytuły, tego autora. Ma wiele wybitnych książek jak np. Spóźnieni Kochankowie, ale "Ptaśka" i opisanej tam historii młodego schizofrenika, który marzył, aby być ptakiem, nic nie przebije.

Ciekawa książka. Polecam

O schizofreniku ptasiofilu ;) ale KULTOWA

Genialna powieść, do której z przyjemnością się wraca, by odkryć ja na nowo.

14 635
    5 239