Neurochirurg

Joanna Grabarek
reportaż sala operacyjna neurochirurg

Ciekawe opisy operacji ale także emocji lekarzy

Ciekawe opisy operacji ale także emocji lekarzy

Bardzo poruszająca polecam z całego serca! To musi być trudne, wykonywać taką pracę.

Ciekawe doświadczenie, dzięki temu tytułowi "zajrzałam" w miejsca, w które nigdy nie miałabym szans zaglądnąć.

Swietna, dajáca do myslenia, a takie lubié. Ilez emocji jest w tej ksiazce. Doktor Jay to wspanialy, ludzki, neurochirurg, który kocha swojá prace i chce wykonywac ja jak najlepiej. Pacjent jest dla niego dobrem najwazniejszym, jesli nie widzi szansy na poprawe jakosci zycia mówi o tym dosadnie, nawet jesli mialby w zamian za to uslyszec wiele niemilych slow od rodziców malego pacjenta. Umie rozmawiac z ludzmi, wychodzi do nich i prowadzi dialog. Oby wiecej takich medyków. Bardzo polecam, ksiázka jest napisana przystépnym jezykiem, bez wymádrzania sie.

Rewelacyjnie. Wciągająca. Smutna ale również bardzo zabawna historia genialnego acz skromnego neurochirurga. Pełna autoironii, niezwykłych medycznych przypadków, oraz dylematów moralnych. Polecajka 10/10.

Rewelacyjna książka. Pasjonująca i bardzo poruszająca. Opisywane przypadki zróżnicowane, mnóstwo emocji, a także różnorakich rodziców. Napisana przystępnym językiem, a jeśli użyte jest jakieś specjalistyczne słowo, w nawiasie natychmiast jest wyjaśniane. Choć książka jest na faktach, dla mnie wydaje się nierealna.. gdyby każdy lekarz był tak wspaniały jak Pan Jay, świat byłby piękny. Niestety patrząc na polskie realia i moje osobiste doświadczenia, nie ma takich lekarzy. Ale w jednym autor miał rację "wszyscy lekarze mają syndrom boga i uważają się za nadludzi". Książkę jednak gorąco polecam.

Treść wprawia w osłupienie, niby trochę o mózgu czytałam, ale z perspektywy lekarza wykonującego operacje to jeszcze coś innego i udało sią autorowi mnie nieraz zaskoczyć.

Wspaniale życie lekarza z pasją.
Opisywane przypadki nadają się na osobne książki. Losy chorych dzieci. Rak mózgu, wodogłowie, rozszczep rdzenia itd.
Autor opisuje życie zawodowe ale i prywatne. Większość czasu spędza wśród podopiecznych.
Trudny jest los rodzica który musi się zmierzyć z wyrokiem lub świadomością bliskiego końca. Czasami wiara nie pomaga.

Wspaniale życie lekarza z pasją.

jedna z lepszych pozycji medycznych. lekarz ktory opisuje swoje przypadki z jakimi sie spotkal na sali operacyjnej. dzieci, rodzice, emocje. historie opisane bardzo ciekawie, latwnym jezykiem, momentami wzruszajaca. warta przeczytania

Wbijająca w fotel. Polecam

Wbijająca w fotel. Polecam