dusia89 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-30 20:17:04

Wszystko jest dla ludzi, jednak z umiarem i wykorzystywane z głową. W dzisiejszych czasach jednak uważam, że media nie przynoszą nic dobrego. Dawniej ludziom bez telewizorów i telefonów żyło się lepiej. Byli szczęśliwsi. Spędzali więcej czasu z rodziną, na powietrzu, w ogrodzie. Żyli w zgodzie z naturą, a nie niszczyli jej tak jak dziś- na opał, czy aby na miejscu lasu postawić nowe osiedle... Wszystko jest dla ludzi, jednak z umiarem i wykorzystywane z głową. W dzisiejszych czasach jednak uważam, że media nie przynoszą nic dobrego. Dawniej ludziom bez telewizorów i telefonów żyło się lepiej. Byli szczęśliwsi. Spędzali więcej czasu z rodziną, na powietrzu, w ogrodzie. Żyli w zgodzie z naturą, a nie niszczyli jej tak jak dziś- na opał, czy aby na miejscu lasu postawić nowe osiedle czy centrum handlowe. Media szkodzą nie tylko dorosłym, ale także dzieciom, hamując ich rozwój umysłowy, a także fizyczny. Dziś już nie widać dzieci grających w piłkę, czy szukających kontaktu ze zwierzętami. Z pokolenia na pokolenie ludzie przekazują sobie bezwartościową wiedzę i karmią nienawiścią. Dzisiejsze dzieci, gdy będą dorosłe, nie będą już okazywać szacunku naturze, zwierzętom, a nawet ludziom. A ta sama wiedza będzie przekazywana kolejnemu potomstwu- czyli świat ulegnie kiedyś zagładzie. Ludzie sami zniszczą własny gatunek. Jak powiedział Eistein- nikt nie wie, jak będzie wyglądać trzecia wojna światowa, jednak czwarta na pewno będzie na maczugi..

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-30 20:06:14

Nie była to moja nauczycielka, jednak trenerka gimnastyki. To dzięki niej dołączyłam do grupy i ona jako jedyna dostrzegła mój talent i zaczęła rozwijać moje zdolności. Pamiętam, że nie pojawiłam się na pierwszych zajęciach, ponieważ z całej klasy wybrała tylko mnie. Mimo to ona przyszła do mnie i porozmawiała ze mną. Gdyby nie to- nie poszłabym na zajęcia. Nigdy jej tego nie zapomnę, jestem... Nie była to moja nauczycielka, jednak trenerka gimnastyki. To dzięki niej dołączyłam do grupy i ona jako jedyna dostrzegła mój talent i zaczęła rozwijać moje zdolności. Pamiętam, że nie pojawiłam się na pierwszych zajęciach, ponieważ z całej klasy wybrała tylko mnie. Mimo to ona przyszła do mnie i porozmawiała ze mną. Gdyby nie to- nie poszłabym na zajęcia. Nigdy jej tego nie zapomnę, jestem jej ogromnie wdzięczna. Dzięki niej wiele się nauczyłam- i potrafię do dziś- i dodaje mi to pewności siebie. A przede wszystkim- zdrowia. Dzięki niej miałam pewne osiągnięcia w dziedzinie gimnastyki, nawet dziś, po około dwudziestu latach, mimo odejścia z klubu, potrafię wszystko, czego mnie nauczyła. Dziękuję Pani.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-30 19:53:11

Miłość mojego życia, czyli Japonia! Spędziłam tam znaczną część mojego życia. Kochałam ten kraj już od dziecka, zanim moja noga tam stanęła. A kiedy się to stało, nie zawiodłam się! Oczarowałam się jeszcze bardziej! Tak bardzo marzę, aby wrócić tam ponownie. Japonia to kraj nie z tego świata, niesamowite piękno przyrody, dbałość o nią, kultura i ludzie, wszystko tam jest inne, wszystko ma... Miłość mojego życia, czyli Japonia! Spędziłam tam znaczną część mojego życia. Kochałam ten kraj już od dziecka, zanim moja noga tam stanęła. A kiedy się to stało, nie zawiodłam się! Oczarowałam się jeszcze bardziej! Tak bardzo marzę, aby wrócić tam ponownie. Japonia to kraj nie z tego świata, niesamowite piękno przyrody, dbałość o nią, kultura i ludzie, wszystko tam jest inne, wszystko ma duszę. Jednak jeśli poproszono o wybranie miasta, po ogromnym namyśle wybrałabym Shizuoka. Bez wątpienia jego największą wizytówką jest przepiękny wulkan Fuji. Otaczają go niesamowite góry wulkaniczne; w pobliżu znajdują się stare wioski Japońskie, a spacerując po nich, ubrani w kostiumy samurajskich wojowników, lub kimona, można poczuć się jak w epoce Edo. U podnóża Góry Fuji znajduje się jezioro Kawaguchiko. W zależności od pogody, namacalnie możemy poczuć potęgę i siłę nie tylko Góry Fuji, ale także wszystkiego dookoła. Na własne oczy możemy dostrzec, że natura żyje. I to nie my, ale ona decyduje o naszym życiu. Idealny, piękny krajobraz do napisania książki, na tle natury, z dala od głośnego- ale równie fascynującego Tokio.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-30 19:00:35

Chociaż nie jestem już dzieckiem, zawsze tęskniłam za czasami, gdy kobiety chodziły w szerokich sukniach z gorsetami. Więc taki ubiór obowiązywałby na moim balu. Że uwielbiam słodkości, nie zabrakłoby tego na moim stole! Dużo cukru, a także śląskiego jedzenia. Wspaniała śląska kuchnia z dawnymi tradycjami. Nie lubię obżarstwa, więc wszystkiego z umiarem. Uwielbiam stare Polskie zamki, także te... Chociaż nie jestem już dzieckiem, zawsze tęskniłam za czasami, gdy kobiety chodziły w szerokich sukniach z gorsetami. Więc taki ubiór obowiązywałby na moim balu. Że uwielbiam słodkości, nie zabrakłoby tego na moim stole! Dużo cukru, a także śląskiego jedzenia. Wspaniała śląska kuchnia z dawnymi tradycjami. Nie lubię obżarstwa, więc wszystkiego z umiarem. Uwielbiam stare Polskie zamki, także te u naszych sąsiadów- Niemców, dlatego mieszkałabym w jednym z nich. Ogromne korytarze i wysokie wieże. Urządzone z rozmachem, ale skromnie. Jeżeli byłoby mnie na to wszystko stać, wśród moich gości zjawili by się najbardziej potrzebujący, dorośli i dzieci. To byłaby prawdziwa i szczera radość.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-07 19:45:22

[Pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]]
[Pakiet Wydawnictwa HarperCollins [9]]
[Pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]]Pan Stephen King
Portland, Maine

W tym wspaniałym okresie świątecznym, chciałabym wraz z mężem złożyć najwspanialsze życzenia Świąteczne i noworoczne, dalszej tak owocnej pracy, oraz.. tak wiele chciałabym powiedzieć, jednak cóż bym dała, aby móc powiedzieć to wszystko Panu...
[Pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]]
[Pakiet Wydawnictwa HarperCollins [9]]
[Pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]]Pan Stephen King
Portland, Maine

W tym wspaniałym okresie świątecznym, chciałabym wraz z mężem złożyć najwspanialsze życzenia Świąteczne i noworoczne, dalszej tak owocnej pracy, oraz.. tak wiele chciałabym powiedzieć, jednak cóż bym dała, aby móc powiedzieć to wszystko Panu osobiście.
W związku z tym, choć nie znamy się jeszcze, a mnóstwo osób chciałoby gościć Pana u siebie podczas świąt, a przede wszystkim rodzina, czy nie zechciałby Pan ziścić mej prośbie i gościć u nas tego roku? Byłby to dla nas ogromny zaszczyt. Wiem, że jestem mało znaczącą istotą, jednak ogromnie cenię Pana nie tylko jako pisarza, ale także jako człowieka. Trudy życia z którymi musiał się Pan zmierzyć, a w efekcie to, co Pan osiągnął, stawia Pana w moich oczach na honorowym miejscu. Łączy nas wiele wspólnych doświadczeń i problemów, a nie wiele osób jest w stanie ich zrozumieć. Być może dobrze by nam zrobiły wspólne zwierzenia przy świątecznym stole?
Chciałabym również zachęcić naszymi rodzinnymi tradycjami, zwyczajami, po prostu spróbować inaczej spędzić tegoroczne święta. Może zechciałby również Pan przyjąć oraz ocenić książkę mego autorstwa? Będzie to najbardziej wartościowa opinia.
Nie rozpisując się nie potrzebnie, z radością zapraszamy Pana Stephenie na naszą uroczystą kolację wigilijną!
Pana najwierniejsza czytelniczka a także mąż (który choć nie wiele czyta, uwielbia filmy na ich podstawie) 🙂

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
48 43 286
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (12)

zgłoś błąd zgłoś błąd