Pieprz

Okładka książki Pieprz Iza Maciejewska
Okładka książki Pieprz
Iza Maciejewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magnolia Seria: Seria P literatura obyczajowa, romans
Seria P
Wydawnictwo Magnolia
2021-03-16
2021-03-16
erotyk powieść romans literatura polska

Kontynuacja losów bohaterów z Pociągu i ich przyjaciół. W tej części autorka skupia się bardziej na historii szalonej dwójki czyli Dominiki i Filipa. Poznajemy również losy Marianny. Generalnie bardzo fajny pomysł na fabułę. Można się i pośmiać i wzruszyć. Jedynie co na minus to w tej części za dużo scen seksu jak dla mnie.

Książka od pierwszych stron wciąga na maxa ! Rewelacyjna kontynuacja "pociągu". Pełno nieprzewidzianych akcji , dużo nowych postaci i wątków . Nie byłam az tak zachwycona 1 częścią więc sceptycznie byłam nastawiona do 2 części , ale się myliłam . Dużo emocji i super dialogi. Polecam ! 🙂

Jeszcze lepsza od poprzdniej części. Dziękuję, że pani jest!

Jeszcze lepsza od poprzdniej części. Dziękuję, że pani jest!

W „Pieprzu”, kontynuacji „Pociągu”, Ewa i Michał zmagają się z przepracowaniem problemów, które zaciążyły nad ich życiem i zostały opisane w poprzednim tomie. Na pierwszy plan wysuwa się też inna para, rownież znana z „Pociągu”, czyli Ich przyjaciele, Dominika i Filip. Są jeszcze bardziej seksualnie aktywni niż Ewa i Michał, a ich erotyczne apetyty prowadzą do różnych, nie zawsze wyłącznie śmiesznych, przygód.

Liczba nowych postaci rośnie w tym tomie lawinowo. Większość zostaje wprowadzona przez autorkę, abyśmy się dowiedzieli co się dzieje z byłymi partnerami protagonistów, i są to niemal odrębne opowiadanka. W rezultacie kompozycja książki ma taki trochę szkatułkowy charakter.

Nieustającą krynicą mądrości życiowych jest poznany w pociągu do Krakowa, na początku serii, pan Stanisław Zamojski. W tym tomie pojawia się w podobnej roli osiemdziesięcioletnia pani Marianna, znajoma pana Stasia sprzed lat, gdy łączyła ich mało chwalebna kariera w półświatku. Obecnie trzydziesto- i czterdziestolatkowie traktują ich oboje jako swoich życiowych mentorów. A fakt, że są pojętnymi uczniami na pewno pomaga uporać się z rozmaitymi zaszłościami i traumami oraz wypracować pożądany happy end, w towarzystwie rosnącej gromadki potomków.

Jest to dość dziwna, jak na romans, mieszanka. Nadmiar postaci i ich problemów, zarówno śmiertelnie poważnych jak i nieco wydumanych, trochę mnie, przyznaję, wymęczył. Nie wszystkie opisy osiągania seksualnej satysfakcji wydały mi się atrakcyjne i przekonujące. Ale forsowanie tezy o absolutnym równouprawnieniu płci przy podejmowaniu erotycznych decyzji bardzo mi się podobało. W każdym razie chyba, mimo wszystko, warto przeczytać powieści serii P autorstwa Izy Maciejewskiej.

Dalsze losy Ewy i Michała, oraz jej najlepszej przyjaciółki Dominiki i Filipa. Mnóstwo zawirowań w ich związkach i trudnych sytuacji. Nie zabrakło nowych bohaterów i ich historii. Bardzo spodobało mi się zakończenie tej książki. Polecam

„Pieprz” to kontynuacja serii P @iza_maciejewska_pisarka i wspaniałe dopełnienie historii Ewy i Michała, których mogliśmy poznać w „Pociągu”. Los ich nie oszczędza i pomimo zawirowań w tomie pierwszym to nie koniec ich rozterek. Życie pisze różne scenariusze, ale to co zgotowała im Iza to istny rollercoaster.

To książka naładowana emocjami, pełna miłości, przyjaźni, ale też bólu i przebaczenia. W książkach Izy bardzo lubię to jak przy okazji jednej historii poznajemy ich tak naprawdę kilka, a całość tworzy spójną całość. W tej serii moje serce skradł pan Stanisław, który swoją dobrocią i życiową mądrością pomógł naszym bohaterom odnaleźć dobrą drogę. Dominika i Filip to kolejna para, którą możemy bliżej poznać w tym tomie i muszę przyznać, że nie raz wybuchnęłam śmiechem przy ich dialogach. Fabuła wciąga i sprawia, że książka jest nieodkładalna, a autorka zadbała o to byśmy się nie nudzili. Niezwykle życiowa, niewyidealizowana, pełna zawirowań taka właśnie jest ta książka. Jeśli jeszcze nie znacie pióra Izy koniecznie to nadróbcie, a nie pożałujecie ❤️

To książka naładowana emocjami, pełna miłości, przyjaźni, ale...

" Pieprz "
Iza Maciejewska

Kolejna moja książka Pani Izy i kolejne perypetie przyjaciół z książki "Pociąg ". Poznajemy dalsze losy Ewy i Michała, oczywiście, nie może to być sielanka, bo byłoby za nudno. Autorka stawia ich przed kolejnym wyzwaniem. Czy ich uczucie i wzajemne relacje pozwolą wyjść z tego cało?
W tej części mamy wiecej wątków Dominiki i Filipa. Ewidentnie tych dwoje ma się ku sobie, ale ich zwariowane charaktery i cięty język powoduje, że robiąc krok w przód cofają się o pięć do tyłu 😉. Chyba końcu znajdą prostą?
Pojawia się również Marta i Szymon. Autorka zdradza nam ich kolejne losy. Nie mogło oczywiście zabraknąć i Pana Stanisława - człowieka z sercem na dłoni. Niestety autorka przyprawia nas o łzy na końcówce książki i leją się one strumieniami..... Dlaczego? ... Tego to już musicie się sami dowiedzieć czytając tą "pieprzną" historię.
Jak już zapewne zauważyliście pióro Pani Izy mnie oczarowało, więc nie ma co tu dużo pisać i tym razem się nie zawiodłam. Istna bomba emocjonalna, może w moim odczuciu troszkę słabsza od pierwszej części, ale bomba to bomba.... Czekam na kolejne perełki.

" Pieprz "
Iza Maciejewska

W tej części mamy wiecej wątków Dominiki i Filipa....

Rewelacyjnie się czyta! Dużo emocji, świetne dialogi , polecam !

Rewelacyjnie się czyta! Dużo emocji, świetne dialogi , polecam !

Fajna, mądra książka o życiu, jego zawirowaniach i potwierdzenie, że nic nie dzieje się bez powodu. Miłość, przyjaźń, wybaczenie, sex, zwroty akcji- to wszystko i wiele więcej tu jest. Polecam :)

Ewa i Michał po trudnych doświadczeniach próbują na nowo odnaleźć spokój, radość i nadzieję na szczęśliwe wspólne życie. Nie ułatwia tego była partnerka Michała, która chciałaby za wszelką cenę odzyskać mężczyznę. Na szczęście na straży szczęścia pary stoją ich przyjaciele: Dominika i Filip – chociaż za sobą nie przepadają to wiadomo: kto się czubi, ten się lubi.
Czy Ewa i Michał będą ponownie szczęśliwi? I czy Dominika z Filipem osiągną nić porozumienia?🤔

,,Pieprz’’ jest kontynuacją ,,Pociągu’’, więc nie miałam wątpliwości by sięgnąć po książkę, by ponownie spotkać się z bohaterami i dowiedzieć się, jak potoczyły się ich losy. Nie zawiodłam się, gdyż oba tytuły są warte uwagi. Tym bardziej, że niedługo premierę będzie miała kolejna książka Autorki - ,,Zaplątani”.

Historia opisana w książce jest doskonale przemyślana i nie taka oczywista. Fabuła jest wielowątkowa, wciągająca i interesująca - uświadamia, że nic nie jest dane raz na zawsze, ale mimo wszystko życie toczy się dalej. Opiera się na wydarzeniach i rozterkach z życia bohaterów oraz wspomnieniach z przeszłości. Stworzeni bohaterowie są wyraziści i bardzo prawdziwi. Podobnie jak opisane zdarzenia. Książka przepełniona jest szerokim wachlarzem emocji. Zaskakuje, szokuje, bawi i smuci. Daje do myślenia.

Książka napisana jest w przyjemny dla czytelnika sposób. Nie brakuje w niej zabawnych dialogów i ciętego języka. Autorka ma lekkie pióro, które sprawia, że książkę bardzo dobrze się czyta. Tytuł powieści nie jest jednoznaczny – a słowo ‘pieprz’ pojawia się wielokrotnie w treści książki. I to w różnym znaczeniu, działając na wyobraźnię czytelnika. A jest ostro, pikantnie i z humorem.

Czy Ewa i...

• Polscy autorzy