Rise of Fire

Okładka książki Rise of Fire Sophie Jordan
Okładka książki Rise of Fire
Sophie Jordan Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Reign of Shadows (tom 2) fantasy, science fiction
Reign of Shadows (tom 2)
Rise of Fire
HarperTeen
2017-02-07
2017-02-07

Pierwszy tom retellingu o Roszpunce nie przypadł mi aż tak bardzo do gustu, ale też nie był zły. Dlatego też sięgnęłam po drugi tom, aby poznać zakończenie tej historii i przekonać się, czy ciąg dalszy bardziej mnie do siebie przekona 🤔
No i niestety opowieść w "Rise of fire" mnie zawiodła 😔 Liczyłam na bardziej rozbudowaną historię, odkrycie pewnych tajemnic lub też szersze opisanie pewnych aspektów świata, w którym się znajdujemy.
Szkoda, że tak się akurat nie stało. Zamiast tego nasi bohaterowie utykają w jednym miejscu - w sąsiednim królestwie, gdzie poznajemy nowe postacie - i w sumie przez większość książki myślą tylko o sobie nawzajem lub tym czy "ona/on mnie nadal kocha".
Zamiast wytłumaczenia niektórych spraw, dostajemy kolejne tajemnice i kolejny obszar naszego mrocznego świata, który nie jest zbyt dobrze wytłumaczony czytelnikowi. Chociaż to nie nad tym faktem najbardziej ubolewam.
Żałuję, że zakończenie całej historii jest takie SZYBKIE. Aż dziwne, że ludzie przez siedemnaście lat nie pokonali stworów, które jak się okazuje można pokonać w kilka sekund 🙈😒 Boli mnie też, że nie ma opisanej pewnej rzeczy pod koniec książki dotyczącej odzyskania należnego miejsca przez Lunę - autorka zrobiła po prostu cięcie i wszyscy byli już szczęśliwi.
Chociaż przyznam, że jedynym plusem całej historii jest właśnie Luna, czyli nasza główna bohaterka, bo można poczuć do niej sympatię i nie zawsze reaguje jak naiwna dziewczyna.
Choć bardzo kocham Roszpunkę i chciałabym, aby każda książka na podstawie tej baśni była cudowna i idealna dla mnie, to niestety wiem, że nigdy tak nie będzie. Raz trafię na perełkę, a raz na zawód. Tak jak jest to w tym przypadku.

• Po angielsku
  • Fantasty