Unleashed

Cykl: Uninvited (tom 2)
Wydawnictwo: HarperTeen
angielski
TinTincia

Unleashed, the romantic, high-stakes sequel to New York Times bestselling author Sophie Jordan's Uninvited, is perfect for fans of James Patterson's Confessions of a Murder Suspect. Davy has spent the last few months trying to come to terms with the fact that she tested positive for the kill gene HTS (also known as Homicidal Tendency Syndrome). She swore she would not let it change her, and...

Davy has spent the last few months trying to come to terms with the fact that she tested positive for the kill gene HTS (also known as Homicidal Tendency Syndrome). She swore she would not let it change her, and that her DNA did not define her . . . but then she killed a man.

Now on the run, Davy must decide whether she'll be ruled by the kill gene or if she'll follow her heart and fight for her right to live free. But with her own potential for violence lying right beneath the surface, Davy doesn't even know if she can trust herself.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/19445725-unleashed

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/19445725-unleashed

burza28 | 2019-09-27

Przyznam się bez bicia... Jak doszłam do momentu,kiedy na drodze Davy pojawia się tajemniczy wyznawca coś mnie tknęło i przeczytałam epilog 🙈 przepraszam no! I szczerze miałam wywalić w kąt, ale przełknęłam rozczarowanie i brnęłam dalej.
Nie ma absolutnie żadnego żalu z powodu przeczytania tej historii. Opinia dotyczy obu części, nie lubię się powtarzać. Obie części jak dla mnie rewelacja. Wartka akcja, wątek romantyczny i fajne chłopaki, czego chcieć więcej przy takiej beznadziejnej pogodzie? 🙂
Sympatyczna seria, polecam.

Faith | 2017-06-11

Ta część jakoś bardziej mnie zainteresowała. Niektórzy nie mogli "przeżyć" że autorka zakończyła związek z Seanem. Według mnie miało to sens, patrząc na niego Davy widziała mężczyznę którego zabiła. Caden mimo młodego wieku zarządzał taką grupą, poświęcił normalne życie dla tego miejsca i idei ojca. Co jak wiadomo pomogło wielu ludziom w dostaniu się do Meksyku. Zakończenie też w porządku choć bez zaskoczenia.

Helluo_librorum | 2016-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

W porównaniu do pierwszej części ta wypadła bardzo słabo. Było nudno, monotonnie aż tu nagle czary mary i zakończenie, które tak naprawdę niewiele wyjaśniło. Zabrakło mi na przykład informacji o tym co się działo z rodziną bohaterki i jej exem. Odniosłam wrażenie że autorka nagle stwierdziła że pora kończyć i napisała byle jaki finał. A Davy i Caden... Eh. Bardzo się rozczarowałam.

| 2015-12-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż, odnoszę wrażenie, że ta część była odrobinę lepsza. Już chciałam móc powiedzieć, że była o wiele lepsza, ale końcowe 100 stron to była jakaś po-raż-ka!

Cieszę się, że ucieczka Davy i jej przyjaciół potoczyła się tak, a nie inaczej. Uwielbiam Cadena, gdy tylko widziałam jego imię w tekście od razu pojawiał mi się uśmiech na twarzy. Jednak o ile w pierwszej części Davy nie działała mi na nerwy, tak tutaj normalnie myślałam, że ją rozszarpię! Za.mor.du.ję! Jak można być tak niezdecydowanym? No kurde, kocha jednego, wraca do drugiego i tak z pięć razy. Troszczy się o pomyślność ruchu oporu, potem już nie chce tam być. A idźta z taką bohaterką!
A zakończenie? Myślałam, że oszaleję! Takie przesłodzone... Żadna z tego dystopia, a jedynie romans z wątkiem antyutopijnym... Taaa...

A jednak muszę dać tą jedną gwiazdkę więcej... Cadenie, mój najdroższy, wiesz, że to dla ciebie, prawda? :D

Drugi i zarazem ostatni tom o Davy i świecie, w którym utknęła.

Tom ten zaczyna się w tym momencie, w którym zakończył się poprzedni. Davy i Sean wraz z przyjaciółmi uciekli z obozu. W czasie oczekiwania na przeprawienie się do Meksyku zamieszkują w ukryciu. Podczas przeprawy na meksykańską stronę sprawy nie idą tak jak powinny, Davy nie udaje się dotrzeć na drugą stronę, a to, że przeżyła można odbierać jako cud. Zostaje uratowana przez nieznajomego chłopaka i przebywa w kryjówce ruchu oporu.
Czy Davy uda się odnaleźć i dotrzeć do przyjaciół? I najważniejsze czy będzie chciała do nich dołączyć kiedy w pobliżu kręci się bohaterski Caden?

Szczerze? Nie wybaczę autorce tego co zrobiła z Davy i Seanem. W życiu nie przypuszczałabym, że fabuła pójdzie w taką stronę i że to co mieli bohaterowie zostanie tak sponiewierane.
Polubiłam Cadena, bo i ciężko go nie lubić. Chłopak jest naprawdę przyjemny, ale sorry - jestem wierna Seanowi...a go właściwie tu nie było i poszedł w niepamięć....