I szczęśliwego Nowego Roku?

Jest to ostatni tom i jest króciutki i są tam wszystkie trzy perspektywy poprzednich bohaterek z wcześniejszych książek i dalsza część ich historii. Historia jest utrzymana w takim samym tonie i klimacie jak poprzednie książki. Była lekka, fajna i przyjemna w czytaniu.

Ciekawy zabieg kończący ten 3-tomowy cykl. Swoją przygodę z Klubem Starych Panien rozpoczęłam od historii Amber, a więc części drugiej serii. W zasadzie część pierwszą przeczytałam jako ostatnią z trzech, ale nie zakłóciło mi to odbioru. To była niesamowita przygoda, cykl towarzyszył mi od roku 2020, kiedy to sięgnęłam po "Jak trudno jest kochać?". Żałuję, że muszę pożegnać się już z bohaterkami, z tym, jak bardzo mi imponowały, jak myślałam, że jestem feministką i sporo wiem o feminizmie, a dzięki tej serii zapoznałam się z jeszcze szerszą literaturą i mogłam bardziej poszerzyć swoją w zasadzie, jak się okazało, znikomą wiedzę. Dziękuję za możliwość poznania tych dziewczyn! Chciałabym móc się z nimi zaprzyjaźnić :)

Fajny dodatek do całej serii.

Fajny dodatek do całej serii.

niezwykle mocno chwciła mnie za serce. magiczne uczucie wrócić do dziewczyn, które tak pokochałam w trylogii Starych Panien <3

Mamy listopad niedługo koniec Roku, więc chciała już wczuć w ten klimat. Tytuł książki idealnie do tego pasuje.
Trzy przyjaciółki Evie, Amber i Lottie spotykają się Sylwestrze organizowanym w domu Amber. Nie widziały się długo, ukrywają przed sobą swoje problemy, po prostu się od siebie oddalają.
Jednak więzi przyjaźni są silne i nawet wyjazd do USA jednej z nich nie zniszczy tej przyjaźni.
W moim odczuciu nie potrzebny był ten tom nic nowego nie wniósł do pozostałych zamkniętych historii.

Jednak więzi przyjaźni są silne i nawet wyjazd do USA jednej z nich nie...

Evie, Amber i Lottie - niezapomniane bohaterki serii Klub Starych Panien, ukończyły szkołę średnią i zaczęły z lekka tracić się z oczu. Z Lottie kontakt niemal całkiem się urwał. Nadciąga jednak noc sylwestrowa, a wraz z nią impreza u Amber, na której dziewczyny w końcu się spotkają, jak za starych dobrych czasów. Okazuje się jednak, że w powietrzu wiszą wzajemne pretensje i żale, których trochę się nazbierało.
Problemy dziewczyn, do niedawna rozprawiających się razem z nierównością płci, trochę się zmieniły. Evie nadal walczy ze złymi/dobrymi myślami, ale teraz służy wsparciem swemu choremu chłopakowi. Amber ma dalekosiężne plany (sięgające aż za ocean i wiążące się oczywiście z jej amerykańskim chłopcem, Kyle'm),które boi się wyjawić (sądząc po reakcji Lottie, gdy już sprawa wyjdzie na jaw, na jej miejscu też bym się bała xD). Lottie natomiast studiuje w wielkim mieście, ale jej usiana sukcesami kariera studencka to w sporej mierze ściema.
Dziewczyny stają przed dylematem - czy da się utrzymać przyjaźń po tym, jak każda pójdzie swoją drogą?

Książka, jak przystało na bonusową, jest krótka, choć całkiem treściwa, zabawna i nieco zakręcona - w końcu, pomijając rozwój wypadków między samymi przyjaciółkami, Amber pod nieobecność rodziców wpuściła do domu gromadę ludzi, z których każdy robi co chce i gdzie chce xD
Miłe to było spotkanie. Przypomniało mi, czemu i jak bardzo lubię te dziewczyny.
Na koniec dodam, że absolutnie nie mogło tu zabraknąć odrobiny miłosnych perypetii. A ponieważ ta autorka unika stereotypowych wątków romantycznych jak ognia (trochę wyłamali się Amber i Kyle w swojej części, ale tylko trochę;)),znów było zaskakująco. A nawet bardzo burzliwie. Mimo wszystko nie spodziewałam się chyba, że jeden z tych wątków, tak bardzo wcześniej obiecujący, potoczy się w ten sposób. Ale kto mógł wymyślić coś podobnego, jeśli nie Holly Bourne?

Cudowna... Jakże miło było zobaczyć dalsze losy bohaterek. Płakałam jak szalona. Kocham tą trylogie! sorki trochę mnie poniosło

Jejku ale fajnie było wrócić do tych bohaterek, poznać ich dalsze losy i zobaczyć co się u nich pozmieniało. Jako czytelnicy mamy możliwość obserwowania przebiegu sylwestrowej nocy, kiedy wszystkie skrywane dotąd tajemnice w końcu wychodzą na jaw. Nie brak łez, złości i masy innych emocji. Obserwujemy rozwój sytuacji z każdej strony. Tęskniłam za tymi bohaterami. Bardzo miło mi się czytało ten dodatek. Chociaż jest krótki i nie wnosi za dużo do serii, to przyjemnie było zorientować się co słychać w Klubie Starych Panien.
Przy okazji bardzo podoba mi się to, że na końcu książki mamy zapisane złote myśli, które przewijały się gdzieś na kartach wcześniejszych książek z tej serii.

Nie czytałam poprzednich części, wiec z mojej perspektywy w książce niewiele się wydarzyło, jednak przyjemnie i szybko się czytało

• Literatura młodzieżowa
  • Nowe serie kontynuacja
  • Brak Legimi A
  • Mamt

Dodaj cytat z książki I szczęśliwego Nowego Roku?