12 dni świąt Dasha i Lily

Cykl: Dash & Lily (tom 2) | Seria: Myślnik
Wydawnictwo: Bukowy Las
Twelve Days of Dash & Lily
karol zd

Minął prawie rok od ostatnich Świąt, do Gwiazdki zostało tylko dwanaście dni… Dash i Lily są wciąż razem, ale czy są tacy sami? Nowy, optymistyczny bożonarodzeniowy romans Rachel Cohn i Davida Levithana, autorów bestellerów „New York Timesa”, z Dashem i Lily w głównych rolach. Od czasu, kiedy czytelnicy śledzili rodzące się uczucie Dasha i Lily, bohaterowie wiele wspólnie przeszli. Ukochany...

Nowy, optymistyczny bożonarodzeniowy romans Rachel Cohn i Davida Levithana, autorów bestellerów „New York Timesa”, z Dashem i Lily w głównych rolach. Od czasu, kiedy czytelnicy śledzili rodzące się uczucie Dasha i Lily, bohaterowie wiele wspólnie przeszli. Ukochany dziadek Lily przeżył zawał serca, a trudna rekonwalescencja dramatycznie wpłynęła na jego zwykle optymistyczne usposobienie. To nie był łatwy rok.
Zostało zaledwie dwanaście dni do Bożego Narodzenia – dla Lily najważniejszego czasu w roku. Dash wraz z przyjaciółmi muszą podbić Manhattan, by pomóc Lily odnaleźć świąteczną magię grudniowego Nowego Jorku. Czy przyjaźń i miłość na nowo rozbłysną - jak światełka na choince?

źródło opisu: https://bukowylas.pl/ksiazki/dwanascie-dni-swiat-dasha-i-lily

źródło okładki: http://bukowylas.pl

Arlet | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Druga książka o Dashu i Lily z uroczą okładką, choć nie tak piękną jak w pierwszej części, skrywa w sobie nowe świąteczne przygody.
Dash i Lily są ze sobą już rok, jednak wcale między nimi nie jest tak sielankowo, jakby się mogło wydawać. Niespodziewane wydarzenia odbijają się na pogodnym usposobieniu Lily i Dash jest zdezorientowany.
Pierwsza powieść nie powaliła mnie na kolana, ale była przyjemna, lekko zwariowana i nie była męcząca. Natomiast ta jest o wiele słabsza. Filozoficzny bełkot nastoletniej pary, rozterki bogaczy i mnóstwo wałęsających się dorosłych z przerośniętym ego. Takie cudeńka nam zgotowała para pisarzy. Książka nie posiada już tej lekkości i magicznej atmosfery, które charakteryzowały pierwszą część. Cztery gwiazdki tylko za to, że w niektórych fragmentach można odnaleźć coś prawdziwego (np. kiedy pojawia się kwestia przemijania).

Druga część przygód Lily i Dasha.
Minął rok od ich pierwszego spotkania, dziadek Lily jest ciężko chory, do tego Dash nie zdeklarował swoich uczuć względem niej. Plus nadmiar obowiązków sprawił, że Lily już nie jest taka radosna jak wcześniej. Może jej bliskim uda się wyciągnąć ją z tego dołka.
Książkę czyta się bardzo szybko, jest wciągająca, trochę smutna i dołująca, do tego wyciskacz łez, ale są też happy endy.
Gorąco polecam!

Monka | 2016-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2016

... "12 dni świąt Dasha i Lily" to odpowiednia propozycja na nadchodzące świąteczne dni ... ciepła, odrobinę nostalgiczna i na pewno romantyczna historia, która rozgrywa się w świątecznym Nowym Jorku ... Rachel Cohn i David Levithan stworzyli pogodny, bożonarodzeniowy romans, który zyskał uznanie za oceanem i nie tylko ... moim zdaniem momentami zbyt infantylny i przesłodzony, no ale w końcu to lektura napisana o nastolatkach i dla nastolatków, dlatego możemy na ten minus przymknąć oczy ;-) ... Dash i Lily - główni bohaterowie książki bardzo dużo przeszli od momentu, kiedy się poznali ... właśnie mija rok ich znajomości ... w nastoletnim świecie to bardzo długo ... wiele się w tym czasie wydarzyło ... nikt nie przypuszczał, że będzie to aż tak trudny rok ... ukochany dziadek Lily przeszedł bardzo poważny zawał serca i stracił całkowicie radość życia ... dziewczyna z całych sił starała się mu pomóc, jednak gdzieś po drodze zatraciła swój własny optymizm i pogodę ducha ... przed...

Arturion | 2016-12-20

Druga książka o przygodach Dasha i Lily nie zawodzi. Tym razem sielankę zakłóca zawał serca dziadka Lily. Wpływa to na ogólny nastrój. Na szczęście przeciwności są po to, żeby je przezwyciężać. Zbliżają się święta, a to dla naszych bohaterów magiczna pora.
Tytuł książki, a i tytuły rozdziałów nawiązują do popularnej w krajach anglosaskich kolędy, w której każdego kolejnego dnia ukochany przysyła ukochanej kolejny prezent. Kolęda ta ma wiele regionalnych mutacji. Ta właściwa książkę otwiera i nadaje jej ton. A ton ów ogólnie jest czytelnikom przyjazny. Mnie historia wzruszyła i uradowała.
Duet autorski Cohn i Levithan nadal w formie... Ciekawe czym uraczą nas następnym razem.

Poprzednia książka skończyła się w takim momencie, że naprawdę chciałam czegoś więcej, więc ucieszyłam się, że powstała ta powieść.

Pochodzi ona z roku 2016, czyli 6 lat po wydaniu "Księgi wyzwań Dasha i Lily". Widać różnić w stylu pisania autorów, ale nie przeszkadza to w czytaniu, ponieważ obydwie książki są bardzo dobre. Jednak tutaj czegoś mi brakowało. Na pewno nie jest to, to samo, co poprzednia pozycja. Nawet jeśli pojawiają się tu jakieś wyzwania, to jest ich tak mało, że praktycznie można powiedzieć, że ich niem. Co jest dość dużym minusem, bo właśnie te wyzwania sprawiły, że książka była ciekawsza.

Z początku naprawdę się cieszyłam, że ona powstała, ale z czasem stwierdziłam, że jest to trochę niepotrzebne rozciąganie całej historii. Niemniej jednak jeśli ktoś przeczytała poprzedni tom, to naprawdę polecam sięgnąć i po ten.

Lenka | 2016-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Ho, ho, ho! Święta zapasem, nawet ja zaczęłam odczuwać świąteczną atmosferę. I to właśnie za sprawą książki "12 dni świąt Dasha i Lily" mojego ulubionego pisarskiego duetu, czyli Rachel Cohen i Davida Levithana. Jest to kontynuacja opowieści o tytule "Księga wyznań Dasha i Lily", która na polskim rynku ukazała się rok temu. Po roku znów spotykamy nastoletnich bohaterów. W ich świecie również upłynął rok od wydarzeń opisanych w pierwszej książce, dlatego niezwykle dobrze się to czyta. Najpierw autorowie przypominają pokrótce tę niesamowitą parę i ich przedświąteczne spotkanie za sprawą czerwonego notatnika zamienionego w księgę wyzwań. Jednak tym razem atmosfera świąt nie jest tak radosna jak powinna. Lily jest przygnębiona, zapomina o świętach, o sobie i o własnych uczuciach. Zostało 12 dni do świąt Bożego Narodzenia.

Książka jest niedługa. Nie ma nawet 250 stron, przez co lektura trwa naprawdę krótko. Ale tak bardzo potrzebowałam dać się porwać w świąteczny Nowy Jork, że nie...

Katherine Parker | 2017-02-11
Przeczytana: 01 lutego 2017

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2017/02/144-12-dni-swiat-dasha-i-lily.html

Od czasu, gdy czytałam Księgę wyzwań Dasha i Lily minęło już trochę czasu, jednak dopiero niedawno tak naprawdę dowiedziałam się, że pojawiła się kontynuacja tej historii. Nie miałam o tym zielonego pojęcia i bardzo zaskoczyło mnie, że autorzy w ogóle zdecydowali się na napisanie dalszych losów Dasha i Lily. Na początku nie miałam zbyt wielkiej ochoty na poznanie ich kolejnych przygód, gdyż dla mnie była to po prostu historia zakończona. Nie polubiłam jej aż na tyle, by sięgać po kontynuację - po prostu dobrze mi się czytało tą powieść, jednak żadnych fajerwerków tutaj nie było. Jednak gdy natknęłam się na tą książkę w bibliotece po prostu nie mogłam przejść koło niej obojętnie, chyba zwyczajnie zbyt mocno interesowało mnie, co też autorzy postanowili dalej zaprezentować swoim czytelnikom. Czy więc opłacało się dalej brnąć w historię, która dla mnie była już...

Martyna Kozieł | 2016-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Przeczytałam w dwa dni i podobała mi się, ale niestety była gorsza od pierwszej. Lili była mega irytująca, jakby wyłączyła logiczne myślenie. Dash był na szczęście cudowny jak w poprzedniej części <3

Agata | 2016-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Rok temu w okresie bożonarodzeniowym poznaliśmy Dasha i Lily, bohaterów Księgi Wyzwań. Nastolatkowie zabrali nas w podróż po świątecznym Manhattanie, dostarczyli humoru i wprowadzili w ten magiczny nastrój. A teraz wracają do nas w 12 dniach Świąt Dasha i Lily.

Dash i Lily wciąż są razem, jednak upływ czasu i wydarzenia minionego roku odcisnęły ślad na ich relacji. Ukochany dziadek Lily przeżył zawał, dawna energia i zapał zostały stłumione i wymaga opieki. Lily poświęca się dla dziadka, rezygnując z własnych przyjemności i niepostrzeżenie oddalając się od Dasha. Dash zauważa dystans dziewczyny i stara się zbierać ich związek do kupy, ale z Lily sprawy nie są łatwe. Również Święta zeszły dla Lily na boczny tor - dziewczyna jakby kompletnie o nich zapomniała, a dotychczas czekała z niecierpliwością na ten magiczny czas. W końcu do interwencji dołącza Langston - brat Lily. Na 12 dni przed Świętami Dash i Langston z pomocą rodziny i przyjaciół próbują uratować Święta i sprawić, by...

Marzena | 2016-12-16