Dobry, Zły i Nieumarły

Wydawnictwo: Mag
The Good, the Bad, and the Undead
dobry, zły, nieumarły, harrison
Sela9030

„Pokochacie tę łowczynię nagród!” Charlaine Harris, autorka bestselleru Martwy aż do zmroku.. Czarownica Rachel Morgan, seksowna, niezależna łowczyni nagród, która krąży wśród najgęstszych cieni śródmieścia Cincinnati w poszukiwaniu grasujących nocą przestępców, ma niełatwe życie. Potrafi sobie poradzić z noszącymi skórzane kurtki wampirami, a nawet zadaje się z przebiegłymi demonami. Lecz...

WampirkaJustynka | 2012-04-08

"„Pokochacie tę łowczynię nagród!” Charlaine Harris, autorka bestselleru Martwy aż do zmroku Czarownica Rachel Morgan, seksowna, niezależna łowczyni nagród, która krąży wśród najgęstszych cieni śródmieścia Cincinnati w poszukiwaniu grasujących nocą przestępców, ma niełatwe życie. Potrafi sobie poradzić z noszącymi skórzane kurtki wampirami, a nawet zadaje się z przebiegłymi demonami. Lecz wielokrotny morderca, który żywi się specjalistami od najniebezpieczniejszego rodzaju czarnej magii, wystawia ją na niezwykle ciężką próbę. Konfrontacja z pradawnym, nieprzejednanym złem to nie dziecinna zabawa – a tym razem Rachel będzie miała szczęście, jeśli uda jej się zachować duszę. "

Ann Moore | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Lepsza niż pierwsza część "Przynieście mi głowę wiedźmy". Polubiłam Trenta, znienawidziłam Piscary'ego. Pisarka ładnie pokazuje emocje do danych osób przez co czuję to samo co bohaterka do innych. Lubię humor pani Harrison i na pewno sięgnę po następną część "Każda magia jest dobra". Polecam :D

Viconia | 2011-01-31
Przeczytana: 2010 rok

Drugi tom przygód czarownicy Rachel Morgan. Minęło kilka miesięcy od wydarzeń opisanych w pierwszym tomie. Tym razem Rachel musi dowiedzieć się, kto poluje na czarownice magicznych linii. Współpracuje przy tym z FBI i ku jej wielkiej radości podejrzenia padają na Trenta Kalamacka. Przy okazji ma na głowie Ivy, która jest coraz bliższa ukąszenia jej, Nicka, który zaprzyjaźnił się z pewnym demonem i na dodatek FBI każe jej zapisać się na zajęcia do pani profesor, która już raz wywaliła Rachel ze swoich zajęć. A, no i oczywiście nasz łowca czarownic w końcu zacznie polować i na nią. Z Rachel przyjdzie nam spędzić bardzo intensywny dla niej tydzień.

Po przeczytaniu pierwszej części miałam mieszane uczucia, bo niby fajnie, ale jednak za dużo rzeczy mi się nie podobało. Dlatego za część drugą nie zabierałam się z jakimś wielkim entuzjazmem. A tu niespodzianka. Bo co prawda arcydzieło to to nie jest, ale na pewno jest dużo lepiej niż w części pierwszej. Mniej tego, co mnie denerwowało a...

patrikijaa | 2011-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Druga część historii o Zapadlisku i kontynuacja kryminalnego życia czarownicy Rachel Morgan. W czasie, gdy na półkach zasypywani jesteśmy opowieściami o wampirach, chyba miło sięgnąć po coś, gdzie nie byłyby one główną przyczyną kryminalnego zamętu. Kim Harrison znów wprowadza nas w stworzony przez siebie dość niecodzienny świat, w którym wraz z Rachel będziemy mogli podążać za grasującymi przestępcami.

Rachel Morgan jest czarownicą. Ponieważ znów brakuje jej pieniędzy na zapłacenie czynszu, chwyta się niemal każdego zlecenia. Niestety nie urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą, bo jak do tej pory wielu jej zleceniodawców zdołało ją wykiwać, pozostawiając z niczym po wykonanej robocie. Co jednak zrobić? Kiedy zaczynają znikać czarownice i czarownicy posługujący się magią magicznych linii, po raz kolejny musi zakasać rękawy i spróbować wywalczyć odrobinę pieniędzy. Naznaczona przez demona szybciej potrafi nawiązać kontakt z nadprzyrodzonymi istotami, by wypytać je, kto morduje...

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 07 listopada 2010

Jeśli ktoś dał się przekonać do pierwszego tomu pt. "Przynieście mi głowę wiedźmy", to z równie dużym zainteresowaniem sięgnie po tom drugi; jeśli zaś ktoś na wstępie odrzuca taki gatunek i wszelkiej maści czarownice, elfy, fairy i pixy go nie interesują, może od razu dać sobie spokój z czytaniem tej recenzji, bo będzie ona utrzymana w tonie pochwalnym.
Owszem, książka nie jest doskonała, zaraz napiszę, co mi się w niej nie podobało, ale najpierw chciałabym wymienić jej zalety.

Otóż historia Rachel Morgan zaczyna nabierać rumieńców. Nie zdradzę, jak się skończył tom pierwszy, bo może jednak ktoś zechce przeczytać cały cykl po kolei, ale naprawdę wątki ledwie naszkicowane w tomie pierwszym, teraz zaczynają obierać dość zaskakujące kierunki. Przyjaciółka Rachel, nieumarła wampirzyca Ivy to bardzo zagadkowa postać. Jej przyjaciel Nick okaże się dość pomocny, ale... Ja czuję, że z tej mąki chleba nie będzie, zresztą oni od początku nie pasowali do siebie, a teraz jakoś to idzie tak...

kurokamiira | 2016-04-16
Przeczytana: 2016 rok

Przyznam szczerze, że pierwsza część serii "Zapadlisko" nie przekonała mnie w 100%. Była dla mnie przyjemną lekturą jednakże wyraźnie wyczuwałam, że czegoś w niej brakuje. Dlatego długo zwlekałam z sięgnięciem po drugi tom.

Nie ocenia się książki po okładce, jak głosi stare porzysłowie. Pamiętam jak w jeden z tych deszczowych dni odwiedziłam moją ciocię i poprosiłam ją o polecenie mi jakiejś serii książek. Jako, że obie jesteśmy fankami książek urban fantasy ciocia wiedziała co dla mnie wybrać - "Zapadlisko". Pamiętam jak niepewnie włożyłam książki do mojej torby, które swoimi okładkami wywołały mieszane uczucia ale entuzjazm cioci w końcu mnie przekonał. Niestety Wydawnictwo MAG się nie postarało i moim zdaniem okładki są po prostu brzydkie. Co automatycznie zniechęca potencjalnego czytelnika. A szkoda. Bo "Dobry, Zły i Nieumarły" to naprawdę świetne urban fantasy.

Co mnie tak urzekło w tej książce?
Przede wszystkim złożoność świata jaki wykreowała autorka. Ta seria oprócz...

aleksandraczyta | 2015-03-25
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 marca 2015

Rachel jako wolny strzelec nie ma zbyt wielu zleceń i wciąż boryka się z problemami finansowymi. Teraz jednak dostała dobrą ofertę od pracy jako konsultant FBI (ludzkie biuro śledcze). I chociaż początkowo miała pomóc jedynie w odnalezieniu zaginionego chłopaka to okazało się, że tak naprawdę szuka seryjnego mordercy "Łowcy Czarownic". Wszyscy zabici byli w okrótny sposób i każdy inaczej ale łączy ich jedno. Każdy z zabitych czarowników był biegły w korzystaniu z magicznych linii.

Więcej nie powiem, ponieważ lektura "Dobry, zły i nieumarły" to niezła zabawa. A im bliżej końca tym napięcie wzrasta i wzrasta. Zdaje się jakby nigdy nie miało już opaść. Polecam gorąco, jednak warto zapoznać się napierw z poprzednim tomem gdyż akcja obu się ze sobą ściśle łączy (chociaż początkowo nic tego nie sugeruje).

Małgorzata Plak | 2014-04-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Po przeczytaniu pierwszego tomu byłam tak zachwycona że z lekką obawą sięgnęłam po ten tom. Nie zawiódł mnie, wciągnęło i pochłonęło mnie całkowicie niczym magiczne linie i energia zaświatów. Nie mam czasu na dłuższe opinie, lecę czytać tom trzeci. ;)

Cyriaanne | 2012-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2012

„Dobry, zły i nieumarły” to drugi tom przygód Rachel Morgan, czarownicy żyjącej w Zapadlisku, mroczniejszej części Cincinnati. Jakby tego było mało, mieszka w kościele. Z wampirzycą. Tym razem w mieście szaleje niezidentyfikowany seryjny morderca czarownic. Rachel oczywiście od razu zakłada, że to Trent, a znalezione na jego posesji zwłoki zdają się to potwierdzać. W między czasie Ivy usiłuje uczynić z niej swoją potomkinię, a my mamy okazję znienawidzić najstarszego wampira w mieście.

Nie wiem jak innym, ale mi ta część wydaje się być lepiej napisana niż pierwsza. Co prawda „Przynieście mi głowę wiedźmy” czytałam dość dawno temu, bo miną już ze dwa lata, ale i tak. Tutaj jakoś wszystko wydawało się być bardziej zwarte, konkretne, a śledztwo ciekawsze (ubarwiane przez częste odwiedziny demona). W dodatku autorka przybliżyła nam nieco dzieciństwo Rachel. Okazuje się, że ona i Trent mają ze sobą więcej wspólnego, niż oboje chcieliby przyznawać.

Lubię pisarstwo Kim Harisson....

Sihhinne | 2011-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2011

Nick to cham. A wydawałoby się, że naprawdę kocha Rachel. A on jest tchórzem i uciekł. Tym właśnie optymistycznym akcentem chciałabym wam przedstawić drugi tom serii o Zapadlisku autorstwa Kim Harrison .

Rachel Morgan, nieustraszona czarownica, dająca sobie radę nawet z najtrudniejszymi przestępcami. Lecz wielokrotny morderca, który żywi się specjalistami od najniebezpieczniejszego rodzaju czarnej magii, wystawia ją na niezwykle ciężką próbę. Konfrontacja z pradawnym, nieprzejednanym złem to nie dziecinna zabawa-a tym razem Rachel będzie miała szczęście, jeśli uda się jej zachować duszę.

Ach, ta Rachel. Znów wpakowała się w kłopoty. Lecz, tak jak poprzednio może liczyć na wsparcie swoich wspólników Ivy i Jenksa. Praca w grupie, pomoc, to, jak dla mnie, jeden z ważniejszych wątków książce. Czarownica sama sobie nie dałaby rady w starciu ze złem, tak jak i my, w życiu codziennym.

,,Dobry, Zły i Nieumarły” to bardzo dobra kontynuacja genialnej części pierwszej, co jest dla mnie...