Całując grzech

Cykl: Zew nocy (tom 2)
Wydawnictwo: Erica
Kissing Sin
Annie

Kiedy Riley budzi się naga i cała we krwi w nieznanym miejscu, jedyne co wie, to że musi uciekać. Nie pamięta ostatniego tygodnia, nie ma pojęcia gdzie jest i co się z nią działo, ani najważniejsze…kto jej to zrobił. Aby przeżyć uwalnia przetrzymywanego w laboratorium Kade’a - który, o zgrozo!, jest jednym z najseksowniejszych zmiennokształtnym jakiego widziała. Po raz drugi, wbrew sobie,...

Po raz drugi, wbrew sobie, zostaje wplątana w niebezpieczne śledztwo Departamentu Innych Ras, ponieważ w jej żyłach płynie sekret, dzięki któremu Riley jest wyjątkowo cenna …Otoczona przez zaborczych i zazdrosnych kochanków z których każdy ma wobec niej jakieś zamiary, nie w każdym jednak przypadku miłosne oraz wrogów, których ciężko odróżnić od przyjaciół, Riley wie, że nie uniknie kłopotów.
Gdyby tylko mogła przetrwać swoje własne, niebezpieczne pragnienia…
"Całując grzech" jest drugą z dziewięciu książek o Riley Jenson z bestsellerowego cyklu ZEW NOCY.

źródło opisu: http://www.dictum.pl/books/show/13155

zabielka | 2014-01-15
Przeczytana: 10 stycznia 2014

No kurczaczek, miałam chwilkę podczas czytania tego tomu, że powiedziałam,,,, kurcze odkładam, nic nadzwyczajnego,,, zawsze to samo,, ale Szybko mi minęło,,, :) Polecam, Nie zawala z nóg, ale jak powiedziałam A to i B i C i D.... po prostu Ciekawe co tam się jeszcze wydarzy, i sięgam po kolejną,,,, :)

książek: 2098
dmolek | 2014-01-11
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Przeczytałam, mam mieszane uczucia. Wydaje mi się,że żadne problemy nie zostają rozwiązane, tylko pojawiają się następne, trochę mnie to męczy. Bohaterka w sumie albo się seksi albo walczy.. nie znajduje w książce żadnych jej głębszych przemyśleń.

Ale dam szansę kolejnej części, nie lubię zostawiać niedokończonych sag.

Seria "Zew nocy" składa się:

kasandra_85 | 2011-06-29
Przeczytana: czerwiec 2011

magda | 2011-07-31
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Co tym razem ma do zaoferowania czytelnikowi australijska autorka? Trochę mniej i trochę więcej. Wiem, przewrotne sformułowanie, ale jakże prawdziwe...

W Całując grzech Arthur zaserwowała nam trochę mniej seksu, paradoksalnie czyniąc przy tym Riley bardziej rozwiązłą, niż w pierwszej części. Usprawiedliwiająca libertyńskie poczynania głównej bohaterki księżycowa gorączka mija, zamykając furtkę instynktowi i jednocześnie otwierając ją... no właśnie: czemu? Quinn postanowił się wreszcie zaangażować, a nasza wilczyca krnąbrnie i nieokiełznanie sypia z każdym, kto na niej wzrok zawiesi. Ok, chęć posiadania dziecka i bycie w związku na wyłączność z wampirem tworzą mały dysonans, ale żeby aż tak? Cóż, z arthurowskich stworzeń nocy zdecydowanie wampiry bardziej odpowiadają mojemu rozumieniu moralności.

Trochę więcej tu natomiast fabuły, zgrabnie skonstruowanej muszę przyznać. Poszukiwania szajki parającej się niezbyt etycznymi badaniami genetycznymi nabierają rozpędu, tożsamości osób...

Judith | 2011-08-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Keri Arthur nie zachwyciła mnie pierwszą częścią swojej dziewięciotomowej paranormalnej sagi. „Wschodzący księżyc” jest bardzo (z wielkim naciskiem na bardzo) przeciętną książką. Jednak po wielu namowach zwolenników tej serii postanowiłam dać jej drugą szansę. Czy zostałam zaskoczona? Oczywiście! Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że może w ogóle zaistnieć tak kiepsko zarysowana (a wręcz nabazgrolona kiepskimi kredkami) fabuła. W pierwszym tomie było źle, ale tu jest dziesięć razy gorzej. Dlaczego?

Zacznijmy od najmniej ważnych szczegółów – okładka. Zauważyłam albo brak pomysłu (poprzednia okładka wyglądała tak), albo bardzo przemyślany plan mający przyciągnąć czytelnika. Mianowicie jedna okładka od drugiej różni się tym, że rudowłosa dziewczyna jest minimalnie bardziej odwrócona w stronę oglądającego. Czy będzie odwracać się o kilka stopni za każdym razem i w końcu w dziewiątym tomie pokaże cycki? Marna promocja.

Fabuła woła o pomstę do nieba. Pytania zadane w poprzedniej części...

Cassiel | 2011-08-06

Po przeczytaniu pierwszej części cyku Zew Nocy, musiałam od razu sięgnąć po następną część, ciekawość w tym wypadku wygrała ze mną i nie pozwoliła sięgnąć po inną książkę niż ''Całując grzech'' Leżąc na hamaku przez kilka godzin w cieniu drzew miałam możliwość poznać lepiej świat Riley Jenson i znowu zapragnęłam przefarbować włosy na kolor rudy.

Co takiego wydarzy się w tej części?
Riley budzi się naga nieświadoma gdzie jest i skąd się tu wzięła, wie jedynie że grozi jej niebezpieczeństwo. Zaczyna uciekać i uwalnia najprzystojniejszego zmiennokształtnego jakiego widziała, Kade'a. Ktoś bardzo chce dorwać Riley, ze względu na jej DNA. Bohaterka ponownie zostaje wplątana w śledztwo Departamentu i sama podejmuje ryzyko - chce to w końcu zakończyć. Uwierzcie, ta zagadka nie jest tak łatwa do rozwiązania jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Na dodatek, Riley otaczają mężczyźni, którzy chcą ją mieć na własność. Czy będzie potrafiła odróżnić wrogów od przyjaciół?

Co znajdziemy w tej...

Sihhinne | 2011-06-09
Przeczytana: 2011 rok

Świat Riley tętni pożądaniem i niebezpieczeństwem. Kiedy budzi się naga i cała we krwi w nieznanym miejscu, jedyne co wie, to że musi uciekać. Nie pamięta ostatniego tygodnia, nie wie gdzie jest i co się z nią działo, ani c najważniejsze, kto jej to zrobił. Uciekając uwalnia przetrzymywanego w laboratorium Kade’a- jednego z najseksowniejszych zmiennokształtnych jakiego widziała. Sekret krwi płynącej w jej żyłach powoduje, że zostaje ponownie wplątana w śledztwo Departamentu do Spraw Innych Ras. Otoczona przez kochanków, z których każdy ma wobec niej jakieś zamiary, nie zawsze miłosne. Wrogów ciężko jest odróżnić od przyjaciół i Riley czuje, że nie uniknie kłopotów.

Riley wpakowała się w kłopoty. Znów. I to na dodatek powiązane z jej poprzednimi przygodami, znanymi nam ze ,,Wschodzącego Księżyca”. Rudowłosa dhampirka myślała, że jej kochankowie dadzą jej spokój, a jednak nie. Właśnie to mi się spodobało. Znakomite pociągnięcie historii, a nie wprowadzanie zupełnie nowej fabuły....

szczescie | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Riley budzi się naga i w krwi, najgorsze jest to, że nie pamięta jak się tam znalazła, kto to zrobił a co do tego dochodzi..? Ma lukę w głowie i nie pamięta tygodnia czasu.
Departament innych ras nadal prowadzi sprawę w którą się wplątała, więc kolejny raz pomaga w śledztwie.
Czy da radę być przy Quinnie.. Skoro po tym jak dał jej kosza tym razem chce zaryzykować i być z nią.
Ale czy zgodzi się on na rzesze jej kochanków.. ? Przecież ciężko zaspkoić wilka.

Książka jest kryminalna z dodatkiem fantastyki. W niej napewno jest sex, zagadki, poszlaki, nowi ludzie. Uważam, że Autorka poradziła sobie i podtrzymała klimat pierwszej części lecz troche szkoda mi Quinna..
POLECAM

Irena | 2011-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2011

„Gdyby Jack mnie teraz słyszał, to chyba umarłby ze śmiechu. Robienie tego, co ktoś mi kazał, nigdy nie było moim priorytetem.”*

Ktoś na nią poluje i za wszelką ceną coś od niej chcą. Zrobią wszystko by ją mieć. Czemu jest taka cenna nikt nie wie, ale każdy wie jak frustrujące jest gdy czujesz, że ktoś na ciebie czatuje i śledzi. Niektórzy nic z tym nie robią, a inni wręcz przeciwnie. Jak w życiu bywa nic nie jest łatwe, więc i ta walka też nie będzie.

„Całując grzech” jest kontynuacją bardzo popularnej serii Zew nocy, której bohaterką jest Riley Jenson, dhampirka pracująca w Departamencie Innych Ras. Akcja zaczyna się kilka miesięcy po zakończeniu „Wschodzącego księżyca”. Dhampirka budzi się nic nie pamiętając ani nawet nie wiedząc gdzie się znajduje, nie pamięta też co się działo w ciągu ostatniego tygodnia. Wie natomiast, że kogoś zabiła i ktoś lub coś ją obserwuje. Gdy zostaje zaatakowana skutecznie się broni, wie jednak, że musi uciekać. Trafia do stajni i spotykam...

Alina | 2011-06-23
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Z utęsknieniem wyczekiwałam nowych przygód Riley, a drugi tom został niestety wydany w niefortunnym okresie - sesji. Jak napisałam przy okazji części pierwszej - ta książka nie pozwala skupić się na nauce, tylko zmusza, by ją przeczytać natychmiast i ani sekundy później. Sytuacja powtórzyła się i tym razem - "Całując grzech" pochłonęłam w jeden dzień, całkowicie ignorując fakt, iż powinnam uczyć się do egzaminu. Dlatego właśnie seria Zew nocy mnie szczerze przeraża.

Kolejne spotkanie z Riley, Quinnem oraz Rhoanem obfitowało w znacznie więcej wartości. Keri Arthur ograbiła tę książkę ze sporej ilości miłości fizycznej, co oznacza, że było jej o wiele mniej, ponieważ Riley miała przez cały tom mnóstwo refleksyjnych momentów, które sprawiły, że seks przestał dominować w jej życiu. Po raz kolejny mnóstwo osób próbowało ją zabić, jednak tym razem robili to bardziej konkretnie. Wątki z pierwszego tomu zaczęły się rozwijać, komplikować i wprowadzać zamieszanie w jej życie. Również...