Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji

Okładka książki Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji Piotr Plebaniak
Okładka książki Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji
Piotr Plebaniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Defence24 historia
historia
Wydawnictwo Defence24
2020-12-04
2020-12-04
Chiny cywilizacja chińska polityka sentencje sinologia strategia historia

Spory zbiór sentencji i powiedzeń z objaśnieniem (mniej więcej) i pokazaniem ich genezy historyczno- kulturalnej. Wielkim plusem jest zapis w Hanzi, pinyin i tłumaczenie. Osoby uczące się chińskiego docenią.
Wadą jest według mnie sposób ułożenia książki, trochę to takie skakanie z jednej strony w drugą. Mamy raczej do czynienia z opowiastkami, które czasami wydają się zupełnie oderwane od siebie lub tematu niż jedną opowieścią.
Tak czy inaczej książkę czyta się dobrze i szybko i zawiera ona sporo ciekawych informacji.

początkowo myślałem, że książka będzie bardziej skupiona na samej historii Chin. jak się okazało, książka jest od tego daleka. Powiedziałbym, że jest wersją demo historii tego kraju, skupionej na bardzo ciekawych wydarzeniach, które są opisane za pomocą krótkich opowiastek. Prawie każda opowiastska, połączona jest z jakąś sentencją, którą autor omawia pokazując, jak kreowało się myślenie ludzi z tamtego rejonu świata. Czyta się to szybko i przyjemnie. Po lekturze mam ochotę na więcej zarówno historii i jak i kultury Państwa środka

• Książki do kupienia
  • Do kupienia
  • 4. 6. Dodane 2k22
  • 1. 6. Historia
  • Chińskie

Dodaj cytat z książki Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji