Wojna totalna

CIA
figuerola

veinylover | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Książka typu: „zabili go, a on uciekł”. Wojna, apokalipsa, jatka...
Wadą jest rozciągnięcie jednej historii na mnóstwo tomów, a to jest dopiero tom pierwszy.
Zaletą tego tomu jest jego zakończenie: przyjemnie niepoprawnopolityczne - czyli śmierć łajdakom.
Ciekawe, że w tych apokaliptycznych wizjach w realności USA po świecie biega tam mnóstwo kretynów z bronią, którym trzeba odstrzelić łby ku chwale ludzkości...
Nie ma co więcej pisać na temat tej książki, to czysto rozrywkowa opowieść akcji.

Silaqui | 2010-10-09

Seria Aherna jest idealnym przykładem amerykańskiej literatury skierowanej przede wszystkim do mężczyzn. Niezliczone opisy różnych rodzajów broni, czasem dość krawe opisy walk. Czytając człowiek ma wrażenie, jakby oglądał film sensacyjny z Norrisem w roli głownej - czyli fabuła dość banalna i przewidywalna, za to główny bohater niczym bóg z niemal każdej opresjii wychodzi obronną ręką.
Mimo to przeczytałam wszystkie części i czasem wracam gdy jużnie mam co czytać :)

grzmig16 | 2013-12-31

Od tej książki zaczęła się moja wielka przygoda z Johnem Rouke.
Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem, żałuję tylko, że nie została w całości przetłumaczona na język polski.

Sławomir | 2013-10-28

Przyjemna lektura. Taka sobie męska "Saga o Ludziach Lodu":P (nie, nie czytałem SoLL:))
Całkiem poważnie to naprawdę fajna odprężająca lektura w postapokaliptycznym klimacie. Wartka akcja (na ogół) mało skomplikowani bohaterowie. Taka literacka niedźwiedzica w zamieci śnieżnej - niby nic a się człowiek wpatruje/czyta.
Ale gratulacje jak ktoś przeczyta całość jednym ciągiem. Mnie znudziło i mniej więcej po 16 tomie musiałem przekąsić czym innym.

wrzos118 | 2018-05-19
Przeczytana: sierpień 2013

Bezwzględny agent CIA - John Rourke - i jego doskonale wyszkolona brygada morderców należą do tych nielicznych, którym udało się przeżyć konflikt jądrowy. Niestety nie jest to ostatnia tragedia dla Rourke'a i innych ludzi. Koszmar dopiero się zaczyna... Z całą bezwzględnością dokonywane wyroki śmierci, masowe gwałty, mordy - to tylko nieliczne elementy nowego świata. Pośród ogarniającego kraj chaosu, John musi odnaleźć swoją rodzinę – żonę Sarah oraz dwójkę dzieci – sześcioletniego Michaela i czteroletnią Ann.

Robert_P | 2014-06-13

Tom pierwszy z długiej serii przygód Johna Rourke’a i jego rodzi, przyjaciół i sojuszników. Główny bohater to doskonale wyszkolony (były) agent terenowy CIA, lekarz i ekspert od technik przetrwania w jednej osobie (przydatne zestawienie jak na sytuację w której się znalazła ludzkość).
Świat tego cyklu to Ziemia po globalnej wojnie nuklearnej.
Główne zajęcia Rourke’a w tym cyklu to hurtowe zabijanie Rosjan oraz nieco nachalne reklamowanie kilku typów uzbrojenia i osprzętu. Akcja serii rwie wartkim potokiem ołowiu, krwi i padających ciał w typowo hollywoodzkim stylu.
Idealny materiał na wysokobudżetowy film akcji. Oczywiście z wszystkimi tego konsekwencjami (a dokładniej niekonsekwencjami :) ), takimi jak niesamowita wytrzymałość samolotu, którym leci główny bohater, na pobliski wybuch nuklearny, niezwykła odporność ludzkości na promieniowanie, czy też maniakalno-samobójcze skłonności głównych bohaterów do uporczywego stosowania taktyki wskakiwania w sam środek „przeważających sił...

| 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Fajne czytadło dla fanów klimatu post-nuklearnego. Główny bohater to oczywiście chodzący półbóg, połączenie Norrisa z czasów "MIA", Stallone z "Rambo" i Schwarzeneggera z "Commando" , poszukujący zaginionej w poatomowej zawierusze żony. Żadnej wydumanej psychologii, bełkotu o istocie człowieczeństwa itp. Tylko akcja! Świetne na oderwanie się od jakiś hiper poważnych lektur.

Daniel Siercha | 2016-12-28

Niestety ale zawiodłem się na tej pozycji. Miałem nadzieję na książkę z dużą ilością akcji a niestety dostałem mało ciekawą opowieść. Wcześniej zawsze starałem się doczytać każdą książkę do końca ale od pewnego czasu doszedłem do wniosku że po co się męczyć skoro tyle innych ciekawych książek przede mną.

babelg | 2013-11-24

Typowa książka dla mężczyzn. Twardy agent CIA, wojna nuklearna i walka o przeżycie.Pierwsza cześć z serii przygód agenta CIA. Bardzo dobra książka Polecam.

Saxagard | 2014-12-13

Lekka i przyjemna.