Warrior King
kuba2000p

Kapitan Eric Weston uratował Ziemię przed drasińską rzezią. Jednak nie będzie mu dane odpocząć, bo przed nim kolejna niebezpieczna misja. Wraz z załogą „Odyseusza” musi wytropić tych, którzy sterują Drasinami, którzy przygotowali atak na Ziemian i Priminae. Sytuacja robi się groźna, kiedy w przestrzeni kosmicznej natykają się na okręt należący do tajemniczych drasińskich władców. To oni stoją...

Sytuacja robi się groźna, kiedy w przestrzeni kosmicznej natykają się na okręt należący do tajemniczych drasińskich władców. To oni stoją za inwazją na planety Priminae i Układ Słoneczny. Potężne Imperium ma dwa cele: podbić nowe światy i wyrównać stare rachunki. Przed Westonem stoi tylko jeden cel: ocalić ludzkość w tej straszliwej wojnie.

źródło opisu: http://www.drageus.com/ksiazki/odyssey-one-5-krol-wojownikow/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

veinylover | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Dalszy ciąg walki, tym razem Ziemianie poszukują odpychającej rasy odpowiedzialnej za stworzenie ohydnej inteligencji Drasinów.
Oczywiście kosmiczne walki, jak zwykle.
Czytelnik taki jak ja, o wrednych instynktach chciałby, żeby tak ohydna cywilizacja, jak owe Imperium - została wymazana. Stworzyć inteligencję-broń, w którym wygenerowane sztucznie i bez-empatyczne istoty zamieniają wszelkie planety z życiem w martwe, istoty które udało się napełnić wściekłą nienawiścią do wszelkiego i jakiegokolwiek życia biologicznego - to niewyobrażalna zbrodnia. Jedyną „nagrodą” za takie postępowanie jest kara śmierci: wymazanie z Wszechświata, bo sama zdolność do tworzenia podobnej obrzydliwości na to zasługuje. Niepoprawnie politycznie, ale moim zdaniem jedynie słuszne (bo wredny jestem, z barbarzyńskim poczuciem sprawiedliwości naturalnej).
Walka trwa, ale na tym tomie się nie kończy.
I dlatego, że opowiedziana historia urywa się - mniej gwiazdek, niż dałbym, gdyby epizod był dopowiedziany...

Jarek Zawisza | 2018-03-03
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2017

Evan Currie niewątpliwie jednym z mistrzów military SF jest!

Nie wiem jak on to zrobił, ale w piątym tomie jeszcze podkręcił tempo, zagęścił akcję, jeszcze ciekawiej opisał walki w przestrzeni!

Dobra rozrywka na długie wieczory, można też liznąć trochę wiedzy z astrofizyki, na ile rzetelnej nie mnie to oceniać, ważne że brzmi wiarygodnie i świetnie się czyta.

I wszystko by było ładnie i pięknie... szkoda tylko że wydawnictwo w trakcie wydawania serii zmienia tłumaczy. Tworzy to chaos w nazewnictwie gdyż wiele terminów można niestety przetłumaczyć na różne sposoby, zależnie od inwencji translatora.

Droga oficyno, jeśli nie jesteś w stanie zmusić zatrudnianych przez siebie tłumaczy do przeczytania poprzednich tomów i konsekwentnego stosowania spolszczonej terminologii...
To ja ze swej strony zgłaszam postulat przywrócenia kary pręgierza i dybów dla tak niedbałych i lekceważących czytelnika wydawców i translatorów ;)
Howgh!

Ta książka to zadecydowanie mój faworyt z całej serii...

ayiana | 2018-04-04
Na półkach: 2018, Storytel, Przeczytane, Audio
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Książka nie zawodzi. Dobra kontynuacja, coraz bardziej rozbudowany świat. Coraz ciekawszy nowy przeciwnik.

Powtarzam, że najmocniejszymi atutami serii są genialne starcia w kosmosie, marinsi przecinający bagnetami rozmaite kosmiczne paskudy i wciągająca fabuła z tajemnicą w tle.
"Król Wojowników" ma prawie wszystko. Trochę mało kosmicznych paskudów, których wspomniani marinsi mogli by pozarzynać, ale książka celuje w ustawionych sobie celach (zaraz, co ja napisałem?) nie próbuje być dramatem. Świetna, lekka space opera, nie narzucająca się zbędnymi wypełniaczami. Currie pisze treściwie i krótko, nie rozciąga swoich książek na wiele setek stron. A sci fi dostajemy przednie. Fenomenalne słodkie białe wino literatury science fiction. Polecam!

sadziu | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Wydaje mi się, że była to najciekawsza ze wszystkich części. Nie potrafię wskazać co takiego mnie urzekło. Może jest to jej całokształt, a może opisy bitew.
Oficjalnie nic ważnego w fabule się nie pojawiło.
Ale zwracając uwagę na bardzo drobne szczegóły można było mieć pewne przypuszczenia, dlaczego kolejna część ma taki tytuł.

Maciej Oprysiak | 2017-09-06
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 06 września 2017

Jeśli komuś podobały się poprzednie tomy, to i tym razem się nie zawiedzie ;) Autor sukcesywnie rozbudowuje swój świat, cóż pozostaje tylko współczuć Imperium :)
ps a na miejscu dowództwa marynarki schowałbym Westa na jakiejś Arktyce, żeby znowu w coś nie wpadł i wyciągał go tylko w chwili zagrożenia :P

Sławomir | 2017-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 maja 2017

Autor niczym mnie nie zaskoczył. Książka dokładnie taka jakiej oczekiwałem. Prosta, szybka i mało skomplikowana. Szybko i fajnie się czyta. Czysta rozrywka dla uśpienie szarych komórek i relaksu.

Paweł Koczan | 2017-12-13
Na półkach: Przeczytane, SCI-FI
Przeczytana: listopad 2017

Saga z kapitanem Eric'em Westonem i kosmitami w tle.
Ciekawa historia z interesującym przesłaniem, zachęcam do zapoznania się z całą serią -warto dla fanów gatunku.

robinson | 2017-05-04

Super jak i cały cykl! Polecam!

Sebastian Janek | 2017-11-01

Oczywiście nie obeszło się bez walki w kosmosie – co ciekawe, tym razem nie była to typowa „nawalanka” z ćwiczeniami strzelniczymi do bezbronnych obcych, a konflikt przeszedł na zupełnie nową płaszczyznę. Również wprowadzenie nowego wroga spowodowało, że sytuacja nowego sojuszu się skomplikowała.

Autor kontynuuje z powodzeniem swoją historię, między wierszami nawiązując do serii „Król złodziei”. Całość wygląda sprawnie i zgodnie z przyjętą dotychczasowo linią fabularną, ale… staje się to już nieco monotonne i przewidywalne.

Przeczytałem tom piąty w ogromnym zaciekawieniem. Poszło szybko i bez problemów, ale niestety czuję niewielki niedosyt. Nie wiem, czy to z powodu zmiany tłumacza – być może zmiany w nazewnictwie wytrąciły mnie z rytmu. Być może długi okres oczekiwania na kolejny tom sprawił, że straciłem zainteresowanie. Jedno jest pewne – seria potrzebuje nowego rozdania, a podążając obecnie wyznaczonym torem żadnej rewelacji już nie przyniesie.