Nowe otwarcie

Cykl: Hayden War (tom 7)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Open Arms
Villiana

Wojna oficjalnie się skończyła i Sorilla, czując ciężar lat spędzonych w pierwszej linii, zdecydowała się odejść z armii. Czas odłożyć pancerz bojowy i broń, czas wreszcie zacząć budować coś dla siebie. Jednak prawdziwy koniec wojny to nie decyzja zwykłych ludzi, a tych u władzy, a oni zawsze szukają dziury w całym. Nadchodzący koszmar sprawia, że Sojusz i SOLCOM muszą działać razem. A nikt nie pomoże bardziej niż doświadczona weteranka wojen kosmicznych i planetarnych starć. Służyć innym to powołanie Sorilli i jej życie.

źródło opisu: http://katedra.nast.pl/ksiazka/15593/Currie-Evan-Nowe-otwarcie/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Villiana | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

„Ostatnia wyprawa w zimną noc.”

Muszę przyznać, że nie mam dość czytania o poczynaniach major Sorilli Aidy, a gdy do tego dochodzą jeszcze wspólne akcje z obcymi z Sojuszu, to w ogóle jestem wniebowzięta.

O czym w tej części? Pani major ma już dość wojaży i ratowania wszechświata, chce osiąść spokojnie na Haydenie i przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak złośliwy los jest innego zdania i Sorilla dostaje „ostatnią” misję, wraz z awansem na podpułkownika. Dodatkowo jest to misja wespół ze Strażnikami z Sojuszu.

Byłam zachwycona, że znów Aida będzie współpracować z Lucjaninem Krissem. Spodobał mi się ten duet i wiedziałam, że będzie na grubo i interesująco. Nie było między nimi tak wielu interakcji, jakbym sobie życzyła, ale cały czas coś się działo i na nudę zdecydowanie nie narzekam.

Co się więc wydarzyło, że ocena taka a nie inna? Zakończenie totalnie rozczarowujące. Całą książkę akcja się rozwija w oczekiwaniu na wielkie bum na końcu, a tu kicha. Nic się specjalnie nie...

veinylover | 2018-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2018

Dlaczego daję tylko jedną gwiazdkę, chociaż mam słabość do fantastyki „kosmicznej” jako rozrywki, a na dodatek akcja w książce jest niczego sobie?
Bo mogę.
Ale dlaczego tak CHCĘ?
Bo brzydzę się marksizmem antykulturowym niszczącym cywilizację, promowanym przez autora. Robi to on pewnie dlatego, żeby się łatwiej wylansować w świecie opanowanym przez marksistowskie pseudoelity antykulturowe.
W fantastyce można wszystko, można też udawać ślepego ciecia promując kłamliwą ideologię, manipulując pod płaszczykiem niewinnych wymysłów w zaprojektowanej fantastycznej rzeczywistości, podczas gdy celem rzeczywistym jest komentarz do świata w którym żyjemy.
Cały świat polityczny w książce jest naiwny i zakłamany. Zakłamany, jako parafraza NASZEJ rzeczywistości. Konstrukcje antropocentryczne przenoszone w kosmos są dla mnie zawsze bardzo podejrzane, ale póki mamy do czynienia z świetlnymi mieczami i księżniczkami, to jest to tylko i wyłącznie głupota. W tym przypadku jest aluzja marksistowska do...

książek: 2059
jamczyk | 2018-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 08 marca 2018

Bardzo się cieszę, że wszechświat wielki jest i wiele skolonizowanych planet posiada, ponieważ daje to możliwość, już "lekkiemu" pułkownikowi.Sorilli Aidzie dokopania wszelkim złym, na każdej z tych planet. No cóż, nie trzeba być geniuszem, by po przeczytaniu tytułu spodziewać się nowej serii przygód, ponieważ autor nie wysyła jeszcze głównej bohaterki na zasłużoną emeryturę. Bardzo smakowicie zapowiada się dłuższa współpraca z Lucjanami.

GrafnertAboutBooks | 2018-10-19

Całą recenzje znajdziecie tutaj https://grafnertpl.blogspot.com/2018/05/ostatnio-przecztana-ksiazka-3-nowe.html, pozdrawiam KG

PL_Cmd_Jacek | 2019-01-20
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Po dłuższej przerwie, sięgnąłem po tę część Wojen Hayden-a. Zastanawiałem się, czy będę pamiętał co się wydarzyło wcześniej. Nie było z tym problemu. Sorilla jest na tyle charakterystyczną postacią, że natychmiast przypomniałem sobie poprzednie jej przygody.Fabuła wciąga, szybko się czyta, i nie mogę się doczekać kontynuacji, bo na pewno będzie.

Maciej Oprysiak | 2018-02-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 22 lutego 2018

Nie jest to może książka wybitna, nikt w niej nie wyjaśnia sensu życia, nawet nikt nie próbuje, ale mimo wszystko, to bardzo dobra odskocznia od czegoś mocniejszego. Dobrze napisana, dobrze przetłumaczona, nie trzeba przerywać i robić sobie od niej przerwy. Idealna dla fanów pani "lekkiego" podpułkownika :)
A zakończenie gwarantuje, że będzie kolejna cześć.

jamisiek1978 | 2018-02-08
Przeczytana: 06 lutego 2018

Prawdę mówiąc nic nowego i zaskakującego. W zasadzie zapominamy o tym, że jesteśmy gdzieś w kosmosie, z obcymi na karku. Książka w gruncie rzeczy przegadana. 6/10 tylko przez sentyment do całego cyklu i jako nadzieja na ciekawe nowe otwarcie.

Jarosław Komorniczak | 2018-03-14
Przeczytana: luty 2018

Kolejny sprawnie napisany tom z serii, tym razem rozpoczyna nowe interesujące wątki z historii Ziemi i Sojuszu.

Smuggler | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

To już siódmy tom cyklu, choć pierwotnie Currie planował go na 3-4. I bynajmniej nie ostatni, bo jego zakończenie niczego nie wyjaśnia, a stawia tylko wiele pytań. Sytuacja jest skomplikowana - SOLCOM i Sojusz zawarły wymuszony pokój, z którego żadna ze stron nie jest zadowolona ale też wcale nie pali się do wznowienia wojny. Tymczasem ktoś/coś najwyraźniej robi wszystko, by ten stan rzeczy zmienić. Sierżant - a obecnie już podpułkownik - Sorilla zostaje więc wezwana by kolejny raz skopała dupy owym tajemniczyn niemilcom, a wspomaga ją dawny wróg, a obecnie prawie-że-kumpel Kriss, Lucjanin i Strażnik.

W tym tomie nie ma epickich bitew w kosmosie, cała akcja to cykl potyczek na powierzchni planety, walki wręcz, podchodów i zasadzek. Czyta się, jak wszystkie poprzednie, lekko, łatwo i przyjemnie. Ale nie jest to jakaś literatura (nawet w obrębie gatunku) wysokiego lotu. Ot, sprawne czytadło, w sam raz by zabić czas w np. poczekalni u dentysty.

Nie wiem tylko ile jeszcze książek w...

Atul | 2018-02-01
Na półkach: 2018, Przeczytane

Kolejna część przygód major Sorilli raczej nie zaskakuje czymś nowym. Akcja toczy się głównie na planecie skolonizowanej sto lat wcześniej przez grupę amerykańskich radykałów obecnie zaanektowanej przez Sojusz. Działa tam ruch oporu/terroryści wspierani przez frakcje Sojuszu. Połączona grupa żołnierzy z Ziemi i Sojuszu dostaje zadanie zbadania i opanowania sytuacji. Książka stanowczo za krótka i stanowiąca raczej wstęp do kolejnych przygód. 5/10