Płonąca Ziemia

sensacja, cia, wojna, agent
figuerola

cykl: Krucjata
tom 9
Bezpardonowa i bezmyślna walka – ludzie sami zgotowali sobie ten los. Koniec życia na naszej planecie nadszedł. Zagłada stała się faktem.
Tajemniczy projekt „EDEN” znajduje się w rękach Rosjan, ale nawet oni odczuwają lęk przed całkowitym spaleniem atmosfery ziemskiej w śmiercionośnych płomieniach.

veinylover | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Ludzie aspirujący do tworzenia książek sci-fi powinni nie opieprzać się na lekcjach przede wszystkim fizyki w szkole podstawowej, a także chemii i biologii. Ba, powinni nawet poczynić wysiłek, by tę wiedzę jeszcze znacznie pogłębić. W przeciwnym razie otrzymujemy stek bzdur, jakim jest niniejsza książka. Jej zaletą jest dość dynamiczna akcja, lecz niestety nierealistyczna i to nie tylko w sensie naukowym, ale także nierealistyczna w sensie sekwencji wydarzeń. Otrzymujemy amerykańskie czytadło typu „zabili go - uciekł” z tęsknotami lewicowymi do miłości amerykańsko-radzieckiej. Dobrze, że nie ma już ZSRR, szkoda że ta tęsknota paranoików została, bo przecież Rosja, to gorsza wersja imperialistycznego ZSRR, z nieco tylko mniejszymi możliwościami militarnymi, ale chyba bardziej zaorana rosyjskim nacjonalizmem i pod tym względem bardziej niebezpieczna. Zacząłem czytać ten cykl, więc go skończę, bo czasami człowiek ma nieprzepartą chęć na chwilowe pozbycie się mózgu, a ta książka...

Jarrokiv | 2018-07-24
Przeczytana: 2007 rok