Kary

Okładka książki Kary Paweł Famus
Okładka książki Kary
Paweł Famus Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro Cykl: Kroniki Imperium Legendarnych Lachów (tom 4) fantasy, science fiction
Kroniki Imperium Legendarnych Lachów (tom 4)
Kary
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2020-11-13
2020-11-13

Najlepsza część. Wojna nabiera rozpędu ze Sprzymierzonymi i rebeliantami. W międzyczasie czytałem Diunę trochę mi nią zaleciało.

Jak na razie ostatni tom tej serii chociaż końcówka pozwala mieć nadzieję na kontynuację.
Kolejny imperator zamordowany a jego następca ginie w chwale w walce z obcymi. Imperatorem zostaje nasz ulubiony kapitan statku Zło-to. Wojna wchodzi na wyższy poziom pojawiają się następni sprzymierzeńcy dawnych Wedan.
Jednym słowem spektakularne bitwy, nowi sprzymierzeńcy, nowe bronie i mała iskierka nadziei na wygranie lub chociaż chwilowe odepchnięcie najeżdzców. Dobra seria mam nadzieję, że będzie kontynuowana.

Jednym słowem spektakularne bitwy, nowi sprzymierzeńcy, nowe...

Najlepsza część Sagi Imperium Lachów, czytało się szybko i przyjemnie aż szkoda ze to juz koniec, choć trzeba przyznać że materiału, tajemnic i przygód to mamy tu na kilka następnych tomów. Autorowi gratuluję pomysłu i sprawnego jego przelania na papier👍. Przyjemnie jest w końcu czytać Space opera stworzoną przez naszego krajana.
Saga odłożona na półkę a ja zmuszony jestem teraz cierpliwie czekać na kolejny projekt literacki autora, tym bardziej że historia alternatywna też jest w kręgu moich zainteresowań 😁😉

Saga odłożona na półkę a ja zmuszony jestem...

Dla fanów fantastyki pozycja obowiązkowa! – „KARY”, Paweł Famus

„KARY” to czwarty tom uniwersum KILL pod wiele znaczącym tytułem. Co tym razem pod tytułem ukrył Paweł Famus?

Kiedy tylko w moje ręce trafił tom pierwszy „ZŁO-TO” przyrównałam go do „Star Trek: Discovery”. Następnie nadszedł czas na „MR.-OK”, „FA-LĘ” a w ostateczności na czwarty tom pt. „KARY”. Polska została podzielona na bazy. Układ Kamieniec Podolski, Układ Kurza Stopa, Układ Wawel, Układ umocniony Modlin, Układ Warszawa, jednostki typu „Palec Ra”: „Do”, „Re”, „Mi” … Autor w czwartym tomie podtrzymał humorystyczny obszar nazewnictwa, co mnie osobiście bardzo przypadło do gustu. Niesamowita, kosmiczna przygoda. Międzygalaktyczne konflikty, szczegółowe opisy futurystycznych technologii i non stop akcja – jednym słowem wszystko, czego nie powinno zabraknąć w dobrej książce gatunku science fiction.

„Czy wystarczy monolityczny urząd Imperatora i wsparcie Wielkiego Inkwizytora, żeby utrzymać jedność państwa? Sprzymierzeni stawiają poprzeczkę wyżej, ich powstrzymywanie przez imperialnych marszałków kosztuje coraz więcej. Poznamy też kilka tajemnic starożytnych cywilizacji oraz ich technologii. Wojna jednak kończy się, ale czy zamyka się uniwersum? Czy poznamy po czyjej stronie naprawdę stoi starszy od samego Imperium Zakon?„

Jeśli chcecie przeżyć niesamowitą historię, to polecam Wam zatracić się w całej sadze Kronik Imperium Legendarnych Lachów a nie zawiedziecie się. Famus zadbał oto, aby książka była przyjemna w odbiorze przez czytelnika, moim zdaniem nawet takiego, który do tej pory nie miał odwagi sięgnąć po literaturę z katagorii fantastyki. Moim zdaniem warto dać temu gatunkowi szansę, tak jak ja dałam kilka lat temu i nie żałuję tego.

Dla fanów fantastyki pozycja obowiązkowa! – „KARY”, Paweł Famus

Czwarty tom KILL,
Zaczyna się z grubej rury .... Młody arystokrata , Marszałek floty Hydran Paweł Von Kopf dostaje pod dowództwo okręty typu Palec Ra i je wykorzystuje "Do" "Re" "Mi" , okręty wysuwają się na pierwszą linię przeciwko Sprzymierzonym ....i bum.. Tak to pierwsze 10 stron książki a później mamy różne zamiany fabuły WoW / Zamach , Mrok , Zakon , Arka,"Br-ąz" i "Sre-bro" /
To trzeba przeżyć-przeczytać

Czwarty tom KILL,