Następna Amy

Da Capo
2000-09-01
2000-09-01
Tomasz Wilusz

W tej części irytowała mnie główna bohaterka i jej ogromna naiwność. Co prawda Amy to zaledwie dwunastolatka, ale powinna więcej uwagi przywiązywać do intuicji przyjaciół i przedstawianych przez nich faktów. Ode mnie 7/10. Zabieram się za kolejną część.

Lekka książka dla nastolatek. Przyjemnie się czyta i szybko. Jak na książkę dla młodych dziewczyn jest ciekawa i całkiem w porządku. Ocena między 5.5 lub 6/10.

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

Trzecia część z serii "replika" nosi tytuł "następna Amy". Tytuł bardzo dobrze oddaje rzeczywistość. Amy numer siedem w poprzednej części spotkała już swojego sobowtóra, który był gwiazdą baletu. Dziewczyna nazywała się Annie Perrault. Teraz spotyka kolejną Amy. Ta jest gwiazdą filmową i nazywa się Aimee Evans. Jednak diametralnie różni się od Amy. Jest wredną, zapatrzoną w siebie dziewczyną chcącą zdobyć jedynie władzę.

W pewnej chwili ktoś próbuje porwać Amy. Ponadto uważają, że ona to Aimee i wcale nie zachowują się jak gangsterzy. Okazuje się, że... Z resztą. Nie będę mówić. Z pewnością domyślacie się już, że wyjdzie z tego cało, skoro powstały kolejne tomy tej serii. Ale co innego Aimee. Jej zaczyna grozić prawdziwe niebezpieczeństwo. Amy jej pomaga, lecz nie jest do dobra decyzja... "Dobro i zło to dwie strony tego samego medalu."

Książka, tak jak poprzednie dobra, miło się ją czytało.

Kiedyś seria "Repliki" wzbudzała we mnie liczne emocje. Dziś już jest tylko mglistym wspomnieniem. Czytałam o wiele lepsze i wartościowsze bajki.

jedna z tych, które słabiej pamiętam, wiem tylko, że bardzo ciekawe było zestawienie dwóch tych samym, a jednocześnie innych replik.

Kolejne przygody Amy, zwyczajnej nastolatki, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest klonem. Tym razem dziewczyna spotyka swoją następną replikę. Aimee to aktorka i na pierwszy rzut oka wydaje się dokładną kopią naszej bohaterki. Czasem jednak pozory mylą...
Bardzo fajna książka. Wciągająca i szybko się ją czyta. Polecam!!!

Bardzo fajna książka. Wciągająca i szybko się ją czyta. Polecam!!!

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.
Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.
Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo