Następna Amy

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Cykl: Replika (tom 3)
Wydawnictwo: Da Capo
Another Amy

Amy robi wszystko, by wtopić się w tłum, choć przy jej niecodziennych uzdolnieniach nie jest to proste. Kiedy spotyka dziewczynę wyglądającą dokładnie tak samo jak ona-następną Amy-wierzy, że podobieństwo jest nie tylko zewnętrzne. Jednakże się myli! Ta druga Amy wprost staje na głowie, żeby zwrócić na siebie uwagę. Chce być najlepsza, nie zważając na konsekwencje. A konsekwencje mogą być...

A konsekwencje mogą być brzemienne w skutkach. Amy musi spróbować ją powstrzymać.

InnyŚwiat | 2014-08-04
Przeczytana: 31 lipca 2014

Trzecia część z serii "replika" nosi tytuł "następna Amy". Tytuł bardzo dobrze oddaje rzeczywistość. Amy numer siedem w poprzednej części spotkała już swojego sobowtóra, który był gwiazdą baletu. Dziewczyna nazywała się Annie Perrault. Teraz spotyka kolejną Amy. Ta jest gwiazdą filmową i nazywa się Aimee Evans. Jednak diametralnie różni się od Amy. Jest wredną, zapatrzoną w siebie dziewczyną chcącą zdobyć jedynie władzę.

W pewnej chwili ktoś próbuje porwać Amy. Ponadto uważają, że ona to Aimee i wcale nie zachowują się jak gangsterzy. Okazuje się, że... Z resztą. Nie będę mówić. Z pewnością domyślacie się już, że wyjdzie z tego cało, skoro powstały kolejne tomy tej serii. Ale co innego Aimee. Jej zaczyna grozić prawdziwe niebezpieczeństwo. Amy jej pomaga, lecz nie jest do dobra decyzja... "Dobro i zło to dwie strony tego samego medalu."

Książka, tak jak poprzednie dobra, miło się ją czytało.

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: maj 2002

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

alouette | 2011-06-16

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.

Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.

Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

Monique | 2011-02-08

Bardzo ciekawa,jak każda z serii ;P

Agnieszka Kubiak | 2011-04-15

Przeczytana: 21 lipca 2009

Fajna

Amy392 | 2011-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2011

Kolejne przygody Amy, zwyczajnej nastolatki, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest klonem. Tym razem dziewczyna spotyka swoją następną replikę. Aimee to aktorka i na pierwszy rzut oka wydaje się dokładną kopią naszej bohaterki. Czasem jednak pozory mylą...
Bardzo fajna książka. Wciągająca i szybko się ją czyta. Polecam!!!

Akashiya Viv | 2015-10-26

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.