Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Burza z piorunami

Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 1)
Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka

Kaśka (nazywana Żabą), Julka, Zuzia i Emma mieszkają w Polsce i są właśnie takie jak tysiące innych gimnazjalistek! Nocą lubią gadać o szkole, chłopakach, swoich rodzinach i koleżankach. Przeżywają wiele niezwykłych przygód, bo nawet „dzień jak co dzień" przynosi niespodzianki... Aktualne problemy i rzeczywistość współczesnej Polski, a jednocześnie pozytywna wizja świata, wplecione w dynamiczną, dowcipną fabułę – to atuty serii BEZSENNIK. Pierwsza część serii o polskich nastolatkach.
W tym odcinku: Kaśka Żabniak ma 13 lat i właśnie rozpoczyna naukę w gimnazjum. Pierwszego dnia wychowawczyni dzieli klasę na kilkuosobowe grupy, których zadaniem jest przygotowanie referatu na temat wybranego państwa świata. W ten sposób los styka ze sobą Kaśkę, Julkę i Zuzię. Dziewczyny spotykają się w domu Zuzi, aby pisać referat. Przeżywają niezwykłą, burzową noc pełną emocjonujących przygód i szczerych rozmów. Dzięki temu poznają się bliżej i rodzi się między nimi przyjacielska więź. A dodatkowo dowiecie się: * Czy pisanie referatu może wywołać powódź? * Czy Wilk jest groźny? * Dlaczego pani Zawadzka nie wróciła na noc do domu? * Jak uwolnić Julkę? * Do czego przydała się jedwabna bluzka?

"Burza z piorunami" to pierwszy tom serii dla nastolatek "Bezsennik". Książka ta jest pisana w formie pamiętnika, który prowadzi jedna z głównych bohaterek - Kasia, zwana (od swojego nazwiska) Żabą.
Książka opowiada o trzech trzynastolatkach, które zaprzyjaźniły się już w pierwszych dniach nowej szkoły. Razem zakładają sekretne Bractwo Zeta, nocują u siebie, przeżywają dużo przygód i piszą referat o Zambii...
Wszystkim miłośniczkom szalonych przygód i dobrej zabawy polecam tę zabawną i interesującą książkę.

ZARAZA | 2012-06-05
Przeczytana: 2007 rok

Całkiem fajna. Lekka i prosta.

eMeLka | 2014-04-19
Przeczytana: 05 września 2013

Książka bardzo mi się spodobała. Opowiada o polskich nastolatkach, dlatego łatwiej ją zrozumieć niż te, które zostały napisane w innych krajach...

Ewka | 2012-06-29

Opisuje typowe realistyczne życie nastolatek ;) Bardzo przyjemnie się ją czyta i jest idealną odskocznią ;)

Yevoni | 2015-07-06

Wyśmienity cykl dla każdej nastolatki. Do tej pory mile go wspominam (choć nastolatką już od jakiegoś czasu nie jestem). Sympatyczne dziewczyny, śmieszne przygody i przyjaźń.
Polecam!

Słodka Karolina | 2014-08-14
Przeczytana: 2012 rok

Cudowna seria zakochałam się w niej i w całe wakacje 2 lata temu przeczytałam 8 części.

magda1838 | 2015-08-14
Przeczytana: lipiec 2015

Różni się trochę od innych książek w formie pamiętnika dla nastolatek, ale bardzo ciekawa oraz przyjemna i szybka w czytaniu.

Ervisha | 2010-10-25

Porażka.. wieje nudną, naiwnością i banalnością od pierwszych stron. Nie polecam

Z panią Lilianą Fabisińską po raz pierwszy spotkałam się podczas czytania mojej córeczce bajki jej autorstwa. Była to książeczka pt "Wesołe wycieczki", która bardzo spodobała się mojemu dziecku. Pisarka najbardziej znana jest dzięki serii książek dla polskich nastolatek pt "BezSennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą". Cykl ten otwiera historia pt "Burza z piorunami", a cała seria składa się z 15 tomów.

1 września. Poznajemy trzynastoletnią Kasię Żabniak, zwaną przez przyjaciół Żabą. To pierwszy dzień nowego roku szkolnego, a zarazem pierwszy dzień w nowej szkole. Od tego roku będzie się uczyła w gimnazjum. Niestety nikogo tam nie zna, ani uczniów, a tym bardziej nauczycieli, dlatego bardzo się denerwuje. Już na samym początku popełnia gafę, przez którą podczas zebrania klasowego czerwieni się aż po czubki uszu. Nowa wychowawczyni dzieli uczniów na małe grupy, które mają za zadanie napisać referat na wyznaczony temat. Kasia ma pracować razem z Zuzią oraz Julią. Po apelu...

Lexie | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

W natłoku wszystkich thrillerów, futurystycznych czy fantastycznych historii, mam czasem ochotę przeczytać coś lekkiego. Coś polskiego i normalnego. Coś, co przypomni mi o czasach dzieciństwa. Czytam tę książkę ponownie, po jakiś 10 latach. Pamiętam, jak podobała mi się wtedy i pozostało to niezmienne. Pierwsza myśl przy czytaniu — gimnazja znikają z naszego kraju, dziwne uczucie. Gdy pierwszy raz czytałam tę książkę, to byłam właśnie w gimnazjum, w wieku bohaterek. Bardzo łatwo odnajdywałam cechy dziewczyn w sobie. Podobne lęki, zmartwienia i pragnienia. Zdecydowanie jest to seria książek, które poleciłabym innym. Nawet czytając ją teraz, spędziłam miło czas.
Minęło 10 lat, ale zapiekanka według przepisu z tej książki, nadal zajadana jest w moim domu ze smakiem! Tyle sentymentów.