Miękkie zwierciadła

Okładka książki Miękkie zwierciadła Siergiej Pawłow
Okładka książki Miękkie zwierciadła
Siergiej Pawłow Wydawnictwo: Stalker Books Cykl: Księżycowa Tęcza (tom 2) Seria: Klasycy Radzieckiej SF fantasy, science fiction
Księżycowa Tęcza (tom 2)
Klasycy Radzieckiej SF
Мягкие зеркала (1983)
Stalker Books
2020-06-15
2020-06-15
Iwona Czapla
powieść rosyjska--II poł. 20 w. nadludzie loty kosmiczne tajemnice kosmosu

Okładka książki Drugi Obieg Fantastyki 1/2012 Michał Cetnarowski, Robert Gorczański, Marta Kucharska, Paweł Kurzydłowski, Siergiej Pawłow, Alicja Pawłowska, Sebastian Uznański
Drugi Obieg Fa... Michał Cetnarowski,...

Muszę powiedzieć, że dla radzieckiej fantastyki naukowej ten cykl Pawłowa jest naprawdę wyjątkowym zjawiskiem. Całkowicie pozbawiona agitacji ideologicznej, niestandardowa, błyskotliwa – w ogóle literatura przez duże L.
Problem polega na tym, że jest to fantastyka obyczajowa, pełna przemyśleń, spokojnej akcji przedzielonej przemyśleniami lub wspomnieniami głównego bohatera. Odbija się to na ocenie bo wolałbym o wiele więcej akcji.
Najlepszym pomysłem jest spotkanie w kosmosie czegoś nowego, dziwnego, wymykającemu się opisowi. Wątek ten przypomina bardzo pewną rzecz z "Solaris."

• 📣 Ach! Moja kolekcja
  • Moje tłumaczenia
  • Przeczytane w 2020
  • (F) Klasycy radzieckiej SF
  • 🚀 Fantastyka naukowa

Dodaj cytat z książki Miękkie zwierciadła