Tajne akta Obozu Jupiter. Dziennik rekrutki

Galeria Książki
2020-10-14
2020-10-14
Aleksandra Klęczar
herosi mitologia mitologia rzymska obóz Jupiter

Świetna uzupełniająca książka dla chcących poznać bardziej obóz Jupiter napisana w formie dziennika :)
Humorystyczna, lekka i z ciekawym wątkiem fabularnym.

Humorystyczna, lekka i z ciekawym wątkiem fabularnym.

Fajna ale bez fajerwerk

Fajna ale bez fajerwerk

Claudia jest nową rekrutką w Obozie Jupiter, córką syna Merkurego, której ciągle zdarzają się jakieś wypadki. ,,Tajne akta" są dziennikiem dziewczyny, która postanowiła dokładnie opisać swoje przeżycia. Claudia nie sądziła jednak, że tak wielkie zamieszanie pojawi się w obozie, gdy tylko do niego trafi. Coś sieje chaos w Obozie Jupiter i jeśli nikt go nie zatrzyma, Dwunasty Legion upadnie. Najgorsze jest to, że Claudia jest jedną z głównych podejrzanych - w końcu jej pradziadek to Merkury, bóg złodziei, oszustów, podróżników, handlarzy... Ale Claudia nic nie zrobiła. Wciąż jednak dostaje wskazówki, które mogą pomóc jej znaleźć prawdziwego sprawcę i być może odkryć coś, o czym nie wiedział dotąd żaden z obozowiczów.

Myślę, że dzięki temu, że dodatek ten posiadał fabułę, to czytanie go było przyjemne i ciekawe. Dzięki Claudii można dowiedzieć się czegoś więcej o działaniu obozu, o tym, co dzieje się w łaźniach nocami, o zajęciach, na jakie uczęszczają obozowicze. Ponieważ Obóz Jupiter pojawił się w zasadzie tylko w dwóch książkach (na piętnaście możliwych),to w zasadzie wiemy o nim dość niewiele. Najwięcej obozowego życia możemy zobaczyć w ,,Grobowcu tyrana", który jest czwartą częścią serii ,,Apollo i boskie próby". Z kolei trochę mniej w drugiej części ,,Olimpijskich herosów", ,,Syn Neptuna", gdzie obóz ten zadebiutował.

Myślę, że ,,Tajne akta Obozu Jupiter" są jednym z tych dodatków, które warto przeczytać, jeśli chce się dowiedzieć czegoś nowego.

~ Jednorozec_czyta

Kolejny świetny dodatek Ricka Riordana, tym razem do serii Olimpijscy Herosi.
Książka napisana jest w formie dziennika. Jej autorką jest Claudia, nowa rekrutka Obozu Jupiter. Poznajemy jej dzieje od pierwszego dnia w Obozie i towarzyszymy jej podczas dziwnych wydarzeń jakie występują odkąd się tam pojawiła.
W dzienniku pojawiają się również przydatne ilustracje, mapa Obozu Jupiter oraz (co podobał mi się najbardziej) diagram przedstawiający półbogów ze wszystkich pięciu serii Ricka Riordana (Percy Jackson, Olimpijscy Herosi, Apollo, Kroniki Rodu Kane, Magnus Chase) i jak są oni ze sobą połączeni.
Pozycja obowiązkowa dla fanów tych serii.

Kolejny świetny dodatek Ricka Riordana, tym razem do serii Olimpijscy Herosi.
W dzienniku pojawiają się również przydatne ilustracje, mapa...

Bardzo mi się podobała, szkoda tylko, że jest taka krótka

Bardzo mi się podobała, szkoda tylko, że jest taka krótka

Opowieść ze świata rzymskich bogów Riordana. Po obozie oprowadza nas nowa rekrutka, która otrzymuje zadanie odzyskania tarczy. Pd tego artefaktu zależy przetrwanie Nowego Rzymu.
Opowieść mało porywająca, w której brakuje akcji, a rozwiązanie jest bardzo proste.

Na prawdę nie mogłam się doczekać jaką przezabawną oraz niesamowitą historię sprzeda mi Rick Riordan w tym dodatku.
Nie spodziewałam się hhistorii Claudii, która musi ocalić obóz przed zagładą, jednak na pewno urzekła mnie sama bohaterka w sobie.
Nie był to niesamowicie jak cudowny dodatek, po ''Tajnych aktach Obozu Herosów'', spodziewałam się czegoś na zasadzie, zabawnego i kompromitującego filmiku jak w poprzedniej części, ale to co się dział tutaj, również skradło mi serducho!
Super dodatek! Tęsknię niesamowicie za Frankiem i Reyną!

Wraz z nową rekrutką, Claudią, do Obozu Jupiter nadciągają tajemnicze wypadki, które powodują dużo chaosu i zamieszania. Jeśli Rzymianie szybko nie odkryją przyczyny zdarzeń, Dwunasty Legion może nie przetrwać. Czy winna jest Claudia, prawnuczka Merkurego znanego z psikusów? Żeby to okryć trzeba przeczytać jej osobisty dziennik!
„Tajne akta Obozu Jupiter. Dziennik rekrutki” to dodatek do serii „Apollo i Boskie Próby”. Utrzymany jest (tak jak wskazuje opis) w formie dziennika. Nie jest on zbyt obszerny, bo liczy lekko ponad 150 stron. Do tego są duże litery i dużo obrazków, więc spokojnie możecie przeczytać go w jeden wieczór (tak jak ja).
Sama historia jest trochę przewidywalna i niczym mocniej nie zaskakuje. Nie jest na tyle długa, by zżyć się z bohaterami albo by zostać w głowie na dłużej. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest ciekawie. Autor ponownie sprawił, że wciągnęłam w historię na całego. Jak zaczęłam to nie mogłam skończyć!
Dzięki tej książce możemy poznać sekrety Obozu Jupiter oraz lepiej sobie go wyobrazić. Jednocześnie wracamy do starych znajomych z serii Riordana, więc od razu robi się cieplej na serduszku.
Żeby już zbędnie nie przedłużać – jest do dobry dodatek do serii dla tych, którym ciężko rozstać się ze światem wykreowanym przez Ricka Riordana i chcieli by w tym świecie spędzić jeszcze chwilę. Jako osobna pozycja może trochę rozczarować, ale jako dodatek stanowi świetne uzupełnienie serii.

„Tajne akta Obozu Jupiter. Dziennik rekrutki”...

Tajne Akta Obozu Jupiter już za mną i tą przyjemną, krótką historią kończy się mój pobyt wśród młodych półbogów. Choć to już prawdopodobnie ostatnie spotkanie z Riordanverse to po cichutku liczę, że jeszcze kiedyś się spotkam z ulubionymi herosami. Uwielbiam dodatki uzupełniające moje ukochane serie i ze względu na ogromny sentyment daję 8 gwiazdek. Oczywiście to nie świadczy, że na tyle nie zasługuje! Jest to jednak tylko dodatek, ale spisuje się świetnie! Bardzo estetycznie wydana, z ładnymi ilustracjami, obowiązkowym słowniczkiem, mapką i ciekawą rozpiską z ważnymi bohaterami :) Nic dodać, nic ująć! Brać się do czytania rekruci!

Ciekawy dodatek.

Ciekawy dodatek.