Skalpel

Okładka książki Skalpel Judy Melinek, T.J. Mitchell
Okładka książki Skalpel
Judy MelinekT.J. Mitchell Wydawnictwo: Filia Cykl: Dr Jessie Teska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Dr Jessie Teska (tom 1)
First Cut
Filia
2020-09-30
2020-09-30
9788381952460
Klaudia Wyrwińska
autopsja śledztwo morderca morderstwo medycyna sądowa śmierć kostnica sekcja zwłok

Okładka książki Aftershock Judy Melinek, T.J. Mitchell
Aftershock Judy Melinek, T.J. ...
Okładka książki Ciało nie kłamie Judy Melinek, T.J. Mitchell
Ciało nie kłamie Judy Melinek, T.J. ...

Różowy skalpel, który jest pewnego rodzaju kluczem. Przeszłość, która wpływa na bieżące wydarzenia. Lekarz sądowy, który na bazie swojego doświadczenia postanawia napisać powieść. Dobre połączenie, ale szczerze - wolałam zdecydowanie Judy Melinek przedstawiającą fakty aniżeli fikcję literacką. Fajna lektura, ale jakiś brak pozostał

Bardzo ciekawa i zaskakująco dobra książka, z zaskoczeniem na końcu.
Autorzy mnie wywiedli w pole :-D
Z wielką ciekawością i przyjemnością się to czytało.
A pomyśleć że za jakieś grosze gdzieś kupiłem...
Polecam miłośnikom dobrych thrillerów.

Bardzo ciekawa i zaskakująco dobra książka, z zaskoczeniem na końcu.
Autorzy mnie wywiedli w pole :-D
Z wielką ciekawością i przyjemnością się to czytało.
A pomyśleć że za jakieś grosze gdzieś kupiłem...
Polecam miłośnikom dobrych thrillerów.

Niestety "Skalpel" nie umywa się do "Ciało nie kłamie". Fabuła marna, przewidywalna, główna bohaterka mało domyślna. Autorka chciała chyba zrobić z tego wyrafinowaną, kryminalną zagadkę, a wyszło "CSI: Ukryta prawda". Dobrze, że szybko się czyta, bo rozrywka niskich lotów.

,, Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ciało nigdy nie kłamie. ”

Młoda lekarka Jessie Teska, przenosi się do San Francisco. Lekarka pełna pasji i wyczulonego oka na szczegóły. Jessie ma nadzieje na nowy start, jednak przypadkowo zostaje wciągnięta w niewyjaśnione morderstwo. Lekarka medycyny sądowej stara stać przy swoim i mówi otwarcie co widzi. Nie podoba to się innym, sprawy zaczynaja się komplikować.
Zadarła z niewłaściwymi ludźmi….

Lekarz medycyny sądowej, bardzo odpowiedzialny jak i nie dla każdego zawód. Książka ukazuje z czym musza zmierzyć się patologowie. Nie regularne godziny pracy, tony papierkowej roboty i zwłoki.
Książka jest dosyć mocna choć dobrze napisana, z nieskrywaną ciekawością przeczytałam ja do końca.

,, Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ciało nigdy nie kłamie. ”

Ciekawa seria. Czekam na ciąg dalszy

Ciekawa seria. Czekam na ciąg dalszy

Nudne to takie trochę było.

Nudne to takie trochę było.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ciało nigdy nie kłamie.
Książka zapowiada się naprawdę ciekawie. Wraz z Panią patolog przyglądamy się martwym ciałom, próbując odgadnąć tajemnice śmierci.
Jeśli oczekujecie thrillera czy kryminału to na wstępie powiem ze możecie czuć się tutaj zawiedzeni. Nie będzie tu ciarek na placach, niedopowiedzeń, tajemnic i zgubnych wątków.
Dostaniecie tu dawkę wiedzy medycznej i komputerowej. Ja z tej drugiej dziedziny jednak jestem noga i nie byłam jakoś mocno w nią wkręcona, mimo iż sporo jest tu tłumaczone, że nawet tacy laicy są w stanie trochę ten świat zrozumieć.
Jednak co to tych wstawek medycznych liczyłam na więcej. Mimo iż na początku dostajemy dość sporo dokładnych opisów, później niestety są one znikome.
Dodatkowo wątek miłosny, który zaczyna się pojawiać sprawia, że zaczynamy się już gubić w gatunkowości tej książki. Zbyt dużo akcji, które nie do końca są odzwierciedleniem tego czego mogłam się spodziewać w tej książce.
Pościgi, bójki, strzelaniny i wątek miłosny, a na dokładkę tak delikatnie troszkę z medycyny. Tak więc mimo iż mnie ta książka nie oczarowała, wy możecie mieć inne zdanie.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ciało nigdy nie kłamie.

Fajnie było. Wątek Polski. I dobrze było.

Fajnie było. Wątek Polski. I dobrze było.

Nie miałam żadnych oczekiwań gdy zaczynałam czytać i w sumie ani się nie zawiodłam ani nie jestem pod dużym wrażeniem.

Ale to dobra lektura, należycie utrzymująca logikę bez zbyt dużej liczby rozwiązań wyciąganych z rękawa.

Nie jest to na pewno Tempe ;) ale całkiem przyjemna bohaterka.

Polskie pochodzenie głównej bohaterki to dodatkowy plus.

Można przeczytać.

Nie jest to na pewno Tempe ;) ale całkiem przyjemna bohaterka.

Polskie pochodzenie głównej bohaterki to dodatkowy plus.

Można przeczytać.

Przyciągnęła mnie okładka i pozytywne opinie. Niestety przyznaję, że po amerykańskiej patolog spodziewałam się trochę więcej. Jestem rozczarowana. Chociaż ze strony medycznej nie było może najgorzej to zupełnie brakowało mi napięcia i wciągającej akcji. Postać młodej lekarki medycyny sądowej, doktor Jessie Teski nie ujęła mnie. Ale każdemu należy się druga szansa więc nie zarzekam się, że nie sięgnę już po inne pozycje autorki. Ale specjalnie szukać nie będę.

Judy Melinek Skalpel Zobacz więcej