Bo nadal cię kocham

Okładka książki Bo nadal cię kocham Magdalena Kordel
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Bo nadal cię kocham
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Malownicze (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Malownicze (tom 6)
Znak
2020-11-25
2020-11-25
święta wojna miłość

Cała seria o Malowniczym to takie ciepłe historie o przyjaźni, sile miłości, przebaczenia. Pierwsze części były najlepsze.

Nie czytałam innych książek z tej serii, ale ta nie "porywa".

Nie czytałam innych książek z tej serii, ale ta nie "porywa".

Poprzednie dwie części podobały mi się trochę bardziej, ale tu mamy dopowiedzenie historii sprzed paru tomów, która mogła być mimo wszystko skończona trochę wcześniej. Miło spotkać było kilku innych bohaterów znanych z innych książek.

Książka nudna, przewidywalna, nie wyzwalająca żadnych emocji. Fabuła naciągana, postacie nijakie.

Książka o straconej, dawnej miłości ze świętami w tle. Miałam wrażenie, że książka jest kontynuacją serii a co więcej kilku serii, które w jakiś sposób są ze sobą połączone. Okazuje się, że Malwina (ta od wina) zna się z Klementyną (tą od pierniczków),a do tego dochodzi starowinka Leontyna, która jest bohaterką tej książki. Autorka ewidentnie lubi imiona kończące się na -yna. Po latach do głównej bohaterki odzywa się jej pierwsza miłość, z którą rozstała się w mało przyjemny sposób. Sprawy rozwiązują się praktycznie same. Zachowanie Leontyny zakrawało o nastoletnie niezdecydowanie oraz nieodpowiedzialne decyzje. Średnio na jeża mi się podobała. NIE POLECAM

Powieść, której przyświeca powiedzenie, że na miłość nigdy nie jest za późno.
Leontyna po latach samotności, zostaje wciągnięta w wir wspomnień przez przychodzące do niej tajemnicze listy, których unika jak ognia. Szczęśliwe zrządzenie losu sprawia, że Leontyna po latach spotyka swoją dawną przyjaciółkę Ewę, dzięki której odzyskuje wigor i chęci do życia. Jednak to nie Ewa będzie prawdziwym powodem, dla którego Leontyna będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i uporać się z jej bólem.
Czy lubiana już przez czytelników serii Malownicze bohaterka da sobie szansę na wybaczenie i odzyskanie miłości? Tego dowiecie się, kiedy już przeczytacie.. : )

Powieść, której przyświeca powiedzenie, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Szkoda, że już się kończy ten cykl i trzeba się rozstać z bohaterami.

Szkoda, że już się kończy ten cykl i trzeba się rozstać z bohaterami.

1965

Dawno nie zaglądałam do Malowniczego, a wizyta w tym miasteczku zawsze jest bardzo przyjemna. Jak spotkanie ze starymi, bardzo dobrymi przyjaciółmi, albo jak wieczór przy ciepłym kominku z pachnącą herbatą. Książka w sam raz na ten świąteczny czas.

#985 - Bo nadal cię kocham - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#135/52/2022

Książka ma 384 strony. Swoją premierę miała dnia 2511.2020 roku. Jest to szósty tom cyklu Malownicze.

"Wraz z nadzieją odchodzi to wszystko, co grzeje człowieka od środka"

Autorka w tej części przedstawia nam przeszłość Leontyny, która w miasteczku prowadzi sklepik. Kobieta otrzymuje tajemnicze listy, ale z uwagi na swoją przeszłość, boi się ich otwierać.

Jest to ciepła i bardzo romantyczna powieść, która trafia prosto do naszego serca.

Bardzo polubiłam bohaterów tej serii i mam nadzieję, że to nie jest ostatnie spotkanie z nimi.

Dziękuję za tą książkę Wydawnictwo Znak. <3 <3 <3

#135/52/2022

"Wraz z nadzieją odchodzi to wszystko, co grzeje człowieka od środka"

Uwielbiam wracać do Malowniczego. Ta bliskość, ta atmosfera...Ta cześć pokazuje że pierwsza miłość to jednak jest magiczna.

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Bo nadal cię kocham