Dom stu szeptów

Okładka książki Dom stu szeptów Graham Masterton
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dom stu szeptów
Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros horror
horror
The House of a Hundred Whispers
Albatros
2021-09-15
2021-09-15
2020-01-01
Izabela Matuszewska
Literatura angielska horror nawiedzony dom

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Sekret starego domostwa

Niezły polt twist na koniec. Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.

Niezły polt twist na koniec. Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klimatyczna opowowiesc, bardzo dobrze dopracowana historia i bohaterowie. Nie straszy od samego poczatku, ale wciaga i stawia wiele pytan przed nami, na które rzecz jasna próbujemy sami odpowiedziec. Horror zaczyna sie jakies sto stron do konca ksiazki, jest naprawde ciekawie. Polecam. 7/10 czyta się szybko i przyjemnie

Kolejna historia Mastertona za mną i kolejny raz bardzo mi się podobało. Klimat w książce niemal od początku mnie zaintrygował i podobało mi się, że znów nic nie jest tak oczywiste jak się wydaje. Sięgając po ten tytuł myślałem, że dostanę kolejną książkę o nawiedzonym domu, ale sytuacja była zupełnie inna co bardzo mi się podobało. Niemal do samego końca byłem pochłonięty i ciekawy zagadki jaka towarzyszy dawnemu budynkowi. Właściwie, to cieszy mnie, że autor znowu zwiódł mnie na manowce i zamiast czegoś czego się spodziewałem dostałem coś zupełnie innego.
Co jeszcze bardziej mnie cieszy darował sobie po raz kolejny głębokie opisy erotyczne, nie licząc jednej sytuacji, która na całe szczęście równie szybko została zakończona nim zaszło za daleko.
Jeśli idzie o kolejną rzecz, z której znam autora czyli gore, to początkowo raczej go nie spotkamy. Mamy tajemnice i niepewność tego co się kryje, ale raczej nie dochodzi do sadystycznych scen. Nie licząc tego co dzieje się pod koniec książki.
No, ale żeby nie było za kolorowo chyba warto zauważyć, że nie wszystko było dla mnie idealne. Zakończenie działo się jak dla mnie za szybko. Nie widzimy większej reakcji bohaterów na ponowne spotkanie i złamanie klątwy, nie licząc krótkiego powitania braci i krótkiego wyrazu wdzięczności nadal zszokowanej Ady. Na szczęście autor odpowiedział nam tam na niemal wszystkie pytania związane z powodem zaginięcia Timyego oraz tego jak zginął i dlaczego ojciec, a właściwie ojczym głównego bohatera. Mimo, to zabrakło mi jednak większych emocji całej rodziny po tym wszystkim, jakiegoś większego opisu, a nie, że wszystko przenosi nas nagle jakiś czas później gdzie główny bohater z żoną już jest daleko poza przeklętym domem. No i nie wiem nadal dlaczego jego ojczym głównego bohatera uznał, że to Timy ma zostać głównym spadkobiercą domu. Czy to była sprawka demona, który wszystko zaplanował czy może jego prawdziwy dziadek po zabiciu go coś namieszał w papierach żeby jego wnuk wszystko dostał? Nadal tego nie wiem.
Mimo wszystko jestem zadowolony i bardzo dobrze mi się czytało. Po raz kolejny przekonuje się, że Mastertona czyta mi się jednak lepiej niż Kinga.

Była to dziwna książka i cały czas zastanawiam się w jaki sposób powinnam ją ocenić. Początki były świetne, ale druga połowa pozostawiała dużo do życzenia. Mimo wszystko, pozycję tę czytało się wyjątkowo szybko i przyjemnie, chociaż z żalem nie mogę stwierdzić, że mnie przeraziła (oprócz pojedynczym momentów).

Na początku książki można się było poczuć niczym detektyw próbujący rozwikłać ogromną zagadkę. Niestety, dość szybko zostaje ujawnione rozwiązanie, które można określić mianem rozczarowującego. Niby coś nietypowego, a jednak bardzo nudnego i kompletnie niestrasznego.

Autorowi w tej pozycji można zarzucić sporo niedociągnięć. Bohaterowie wydawali się bardzo nijacy i w ogóle nie widać było po nich, że są świadkami jakichś strasznych wydarzeń. Moment kulminacyjny też trochę nie miał sensu i wydawał się być bardzo pośpieszony, jakby pisarzowi zabrakło już pomysłów na rozwinięcie historii. Jedynie ostatnie kilka zdań książki mogę nazwać szokującymi i wstrząsającymi - z chęcią bym przeczytała wyjaśnienie.

Na początku książki można się było poczuć niczym detektyw...

Wciągająca książka znów kolejna dobra pozycja Masterton'a, polecam!

Wciągająca książka znów kolejna dobra pozycja Masterton'a, polecam!

Mnie wciągnęłam, nie ze przestraszyla, ale dawała taki fajny dreszczyk.

Mnie wciągnęłam, nie ze przestraszyla, ale dawała taki fajny dreszczyk.

Lubię książki tego autora. Nie była mega straszna jednak wciągnęła nawet mojego męża ( słuchałam audiobook) :)

W sumie moje drugie spotkanie, z twórczością, trochę mniej straszne od Manitou. Trochę zakończenie rozczarowało, ale może o to chodziło, żeby pokazać co zrobi rodzic, żeby odzyskać swoje jedyne dziecko. Polecam

Rewelacja, nie spodziewałem się, że historia o jakimś nawiedzonym domu tak wciągnie!! chciałem wiedzieć co będzie dalej, jak się skończy.

Od dobrych dziesięciu lat nie czytałam horroru czy powieści grozy. I niestety ta książka mnie nie zachęciła. Była nijaka. Strasznie wkurzało mnie, że bohaterowie bardzo spokojnie przyswajali tak niecodzienne wydarzenia jak zaginięcie dziecka, złowieszcze szepty, dziwne interakcje z niewidzialnymi bytami czy nawet makabryczną śmierć. Czułam jakby te wydarzenia zupełnie ich nie obeszły. Dzieje się coś dziwnego? OK. W domu są duchy, które atakują mieszkańców? Spoko, zostajemy i mieszkamy dalej. Jak miałam się bać, jak Ci ludzie się nie bali? Dopiero końcówka była delikatnie bardziej emocjonująca. Ale mówię tu dosłownie o ostatniej akcji. Postaram się nie zrażać i poszukać czegoś, co przypadnie mi do gustu w tym gatunku.

• Horror
  • Audiobooki