Superprodukcja na podstawie „Manitou” tylko w Audiotece!

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.11.2021

Wyjątkowa realizacja dźwiękowa powieści grozy mistrza Grahama Mastertona ma swoją premierę w serwisie Audioteka. Na podstawie „Manitou” powstało blisko 7-godzinne słuchowisko, które na długo zapadnie w pamięć słuchaczy. W rolach głównych wystąpili Marcel Sabat, Miłogost Reczek, Anna Karczmarczyk, Jarosław Boberek i Wojciech Żołądkowicz.

Superprodukcja na podstawie „Manitou” tylko w Audiotece!

ManitouNowy Jork, pradawne demony, zemsta i krwawe potyczki, czyli najlepsza tradycja horroru w nowoczesnej aranżacji

Reklama

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, lata 70. XX wieku. Do świata żywych powraca po trzystu latach duch największego indiańskiego szamana, Misquamacusa, by dokonać zemsty za dusze swoich braci. Odrodzony w ciele młodej dziewczyny, Karen Tandy, próbuje sprowadzić z przeciwnej strony bytu inne demony. Zbliża się pojedynek, w którym ludzkość może ponieść porażkę. Tylko okultysta Harry Erskine z pomocą indiańskiego szamana, Śpiewającej Skały, podejmują walkę ze starożytną magią i siłami nadprzyrodzonymi.

Na podstawie „Manitou”, bestsellerowej powieści mistrza gatunku, Grahama Mastertona, w 1978 roku powstał film w reżyserii Williama Girdlera z Jeanette Nolan, Lurene Tuttle i Tonym Curtisem w rolach głównych.

Bohaterem „Manitou”, a zarazem dźwiękowej superprodukcji Audioteki jest Harry Eskine. W tej roli usłyszymy Marcelego Sabata, znanego z ról w filmie „Kamienie na Szaniec” i serialu obyczajowym „M jak Miłość”; urodzony w Kielcach aktor wystapił również w nagrodzonym Oscarem filmie „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana.

Obok Sabata gwiazdą słuchowiska opartego na powieści Grahama Mastertona została Anna Karczmarczyk. Aktorkę znana z ról w „Galeriankach” i filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” będzie można usłyszeć w charakterze Karen Tendy – młodej dziewczyny, w której ciele odradza się indiański szaman.

Reklama

Sabat i Karczmarczyk są niejedynymi gwiazdami superprodukcji „Manitou”. Dostępne w Audiotece słuchowisko jest okazją do usłyszenia głosów należących do Miłogosta Reczka, Jarosława Boberka, Wojciecha Żołądkowicza i Mariusza Bonaszewskiego.

Reżyseria, montaż i udźwiękowienie „Manitou” są dziełem Bartosza Szurika, pracującego między innymi przy superprodukcji na podstawie „Upadku gigantów” Folletta. Muzyka, produkcja i miks muzyki to dzieło Dominika Lehmanna.

Graham Masterton jest uznanym brytyjskim pisarzem, autorem ponad 100 książek, przetłumaczonych na 18 jezyków, nagradzanych na całym świecie. Najbardziej znany z horrorów, pisze również thrillery, powieści historyczne, nowele o klęskach żywiołowych, a nawet nowele dla dzieci. Wiele jego książek i opowiadań zostało zaadaptowanych na potrzeby filmu i telewizji, a także superprodukcji audio. We wrześniu 2021 roku nakładem wydawnictwa Albatros ukazała się w Polsce jego najnowsza powieść „Dom stu szeptów”.

Słuchowisko oparte na powieści „Manitou” Grahama Mastertona jest dostępne zarówno w abonamencie Audioteka Klub, jak i w regularnej sprzedaży. Najnowsza realizacja świetnie sprawdzi się podczas długich, jesiennych wieczorów.

Więcej o nowej superprodukcji „Manitou” przeczytasz na stronie Audioteki.

Posłuchaj początkowego fragmentu superprodukcji „Manitou” Audioteki

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 24.11.2021 12:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna 24.11.2021 16:50
Czytelniczka

Czytam: "Wypróbuj bezpłatnie". Domyślam się: mogę posłuchać fragmentu. Dlatego pytam: w jaki sposób? Gdzie aktywny link?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
zgłoś błąd