rozwiń zwiń

Superprodukcja na podstawie „Manitou” tylko w Audiotece!

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.11.2021

Wyjątkowa realizacja dźwiękowa powieści grozy mistrza Grahama Mastertona ma swoją premierę w serwisie Audioteka. Na podstawie „Manitou” powstało blisko 7-godzinne słuchowisko, które na długo zapadnie w pamięć słuchaczy. W rolach głównych wystąpili Marcel Sabat, Miłogost Reczek, Anna Karczmarczyk, Jarosław Boberek i Wojciech Żołądkowicz.

Superprodukcja na podstawie „Manitou” tylko w Audiotece!

ManitouNowy Jork, pradawne demony, zemsta i krwawe potyczki, czyli najlepsza tradycja horroru w nowoczesnej aranżacji

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, lata 70. XX wieku. Do świata żywych powraca po trzystu latach duch największego indiańskiego szamana, Misquamacusa, by dokonać zemsty za dusze swoich braci. Odrodzony w ciele młodej dziewczyny, Karen Tandy, próbuje sprowadzić z przeciwnej strony bytu inne demony. Zbliża się pojedynek, w którym ludzkość może ponieść porażkę. Tylko okultysta Harry Erskine z pomocą indiańskiego szamana, Śpiewającej Skały, podejmują walkę ze starożytną magią i siłami nadprzyrodzonymi.

Na podstawie „Manitou”, bestsellerowej powieści mistrza gatunku, Grahama Mastertona, w 1978 roku powstał film w reżyserii Williama Girdlera z Jeanette Nolan, Lurene Tuttle i Tonym Curtisem w rolach głównych.

Bohaterem „Manitou”, a zarazem dźwiękowej superprodukcji Audioteki jest Harry Eskine. W tej roli usłyszymy Marcelego Sabata, znanego z ról w filmie „Kamienie na Szaniec” i serialu obyczajowym „M jak Miłość”; urodzony w Kielcach aktor wystapił również w nagrodzonym Oscarem filmie „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana.

Obok Sabata gwiazdą słuchowiska opartego na powieści Grahama Mastertona została Anna Karczmarczyk. Aktorkę znana z ról w „Galeriankach” i filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” będzie można usłyszeć w charakterze Karen Tendy – młodej dziewczyny, w której ciele odradza się indiański szaman.

Sabat i Karczmarczyk są niejedynymi gwiazdami superprodukcji „Manitou”. Dostępne w Audiotece słuchowisko jest okazją do usłyszenia głosów należących do Miłogosta Reczka, Jarosława Boberka, Wojciecha Żołądkowicza i Mariusza Bonaszewskiego.

Reżyseria, montaż i udźwiękowienie „Manitou” są dziełem Bartosza Szurika, pracującego między innymi przy superprodukcji na podstawie „Upadku gigantów” Folletta. Muzyka, produkcja i miks muzyki to dzieło Dominika Lehmanna.

Graham Masterton jest uznanym brytyjskim pisarzem, autorem ponad 100 książek, przetłumaczonych na 18 jezyków, nagradzanych na całym świecie. Najbardziej znany z horrorów, pisze również thrillery, powieści historyczne, nowele o klęskach żywiołowych, a nawet nowele dla dzieci. Wiele jego książek i opowiadań zostało zaadaptowanych na potrzeby filmu i telewizji, a także superprodukcji audio. We wrześniu 2021 roku nakładem wydawnictwa Albatros ukazała się w Polsce jego najnowsza powieść „Dom stu szeptów”.

Słuchowisko oparte na powieści „Manitou” Grahama Mastertona jest dostępne zarówno w abonamencie Audioteka Klub, jak i w regularnej sprzedaży. Najnowsza realizacja świetnie sprawdzi się podczas długich, jesiennych wieczorów.

Więcej o nowej superprodukcji „Manitou” przeczytasz na stronie Audioteki.

Posłuchaj początkowego fragmentu superprodukcji „Manitou” Audioteki

Artykuł sponsorowany


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 24.11.2021 12:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna 24.11.2021 16:50
Czytelniczka

Czytam: "Wypróbuj bezpłatnie". Domyślam się: mogę posłuchać fragmentu. Dlatego pytam: w jaki sposób? Gdzie aktywny link?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się