Obrońca nocy

Burda Książki
2020-07-29
2020-07-29

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Całkiem nieźle mi się czytało choć to taka bajka dla dorosłych albo Superman. To były jeszcze czasy gdy autorka pisała słowem "ładnym" bez tych brudnych słów i cieknących seksem treści. Teraz brakuje mi treści ale to oczywiście moje zdanie. Przeczytałam z przyjemnością.

Mam wrażenie, jakby "Obrońca nocy" został napisany za szybko, bez większego wgłębiania się w niektóre tematy, bez pochylenia się nad pewnymi zagadnieniami, co na pewno uczyniłoby powieść nieco głębszą. Tymczasem dostaliśmy tekst, który czyta się szybko, jakby to był bardzo rozbudowany konspekt powieści.

Czytałam kilka dobrych książek tej autorki, ale przez tego harlequina ciężko było mi przebrnąć.

Świetna historia, uwielbiam romans z wątkiem kryminalnym. Polecam.

Świetna historia, uwielbiam romans z wątkiem kryminalnym. Polecam.

Melisa Mallory jest dziennikarką śledczą i spełnia się w tej pracy wciąż szukając nowych sensacji. Obecnie tropi handlarzy nowego narkotyku, który zabił wiele osób, narażając się na wiele niebezpieczeństw nocą. Jest obserwowana przez tajemniczego Nocnego Łowcę w masce, który szuka sprawiedliwości walcząc ze złem.
Nieoczekiwanie w pracy kobiety zjawia się nowy szef James Maseratti,przystojny milioner pokazujący się z różnymi kobietami.Melisa nie chce być jego kolejną zdobyczą, ale widać między nimi iskry. Kiedy zostaje przydzielona do innej sprawy, próbuje wpłynąć na szefa,ale on mówi że to dla jej dobra aby ją chronić. Ona nocą dalej prowadzi swoje dochodzenie i wpada w ręce byłego męża. Oczywiście ratuje ją z opresji Nocny Łowca.
Jakie demony ukrywają główni bohaterowie?
Co łączy Melisę, Jamesa i Nocnego Łowcę?
Najbardziej podobała mi się postać Melisy,silna,pyskata i dobrze radząca sobie kobieta. Wiele przeszła,ale dzięki pomocy przyjaciół wyrwała się z toksycznego związku.
James po ciężkim wypadku,wielkiej stracie, ledwo uszedł z życiem i otrzymał nowy dar. Aby dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterów przeczytajcie tę książkę . Polecam

Nieoczekiwanie w pracy kobiety zjawia się nowy szef James...

To jest pierwsza książka przeczytana przeze mnie, która jest połączeniem fantastyki, miłości a do tego jest napisana przez polską autorkę. Długo się zbierałam do tej książki, bo jakoś nie byłam przekonana czy takie połączenie może mi się spodobać. I po przeczytaniu jej żałuję i to bardzo, że tak długo się do niej zbierałam.
Melisa Malory jest kobietą dość specyficzną. Ma charakterek i biedny, który spróbuję ją obrazić, bo odpowie mu dwa razy gorzej. Po mimo swojego dość specyficznego charakteru jest świetną dziennikarką. Zajmuje się pisaniem artykułów na temat nowego narkotyku, który rozprzestrzenia się po ulicach Los Angeles jak straszna choroba. Po drodze zabiera za sobą straszne żniwo w postaci młodych ludzi, którzy poprzez odurzenie narkotykiem w końcu popełniają samobójstwo. Kobieta postanowiła, że dzięki swoim artykułom nie tylko pokaże ludziom co narkotyk robi z tymi, którzy ich spróbują, ale także pokarze jak trzymać się od nich z daleka. Aby tego dokonać zapuszcza się w najgorsze slumsy Miasta Aniołów narażając się tym samym na wielkie niebezpieczeństwo.
Jednak pewnego dnia temat artykułów zostaje jej odebrany przez jej nowego szefa jak i nowego właściciela gazety, w której pracuje. Jamesa Maseratti. Ciemnookiego, mrocznego mężczyznę. Kobieta jednak nie wie, że James po za tym, że jest niemiłosiernie bogaty i przystojny to do tego nosi w sobie wielką tajemnicę. Brzemię, z którym musi walczyć od 10 lat.
Ale miasto nie jest tak bezbronne jak może się wydawać. Ponieważ czuwa nad nim Nocny Łowca. Tajemniczy mężczyzna w czarnym kapturze i masce dzięki której zachowuje anonimowość. Posiada nadludzką szybkość oraz sny, dzięki którym widzi przyszłe przestępstwo, które może udaremnić.
Melisa nienawidzi swojego nowego przełożonego za to, że zabrał jej temat w gazecie, ale po mimo złego nastawienia wyczuwa w obecności Jamesa napięcie, którego już dawno nie czuła przy żadnym mężczyźnie. Ponieważ ona także ma smutną przeszłość, o której nieczęsto głośno mówi.
Książka była dla mnie zagadką. Nie czytałam opisu przed czytaniem. Wiedziałam tylko, że będzie o super bohaterze, dziennikarce, biznesmenie i oczywiście miłości. Przyznam się szczerze, że jakoś nie mogłam się zabrać za tą książkę. Nigdy nie czytałam książki z nutką fantastyki, która wyszła z pod ręki polskiej pisarki. Ale jednak książka mnie zauroczyła. Jest w niej tajemnica, ponieważ nie wiemy kim jest Nocny Łowca, chociaż powiem Wam szczerze, że ja się domyślałam kto jest tym zamaskowanym mężczyzną od samego początku.
Głowna bohaterka ma charakterek i nie da sobą pomiatać. Polubiłam ją od pierwszej strony. Nie jest stereotypowa, wymuskana ani nie zachowuje się jak typowa dziewczyna, której odbija od tego, że milioner zwrócił na nią uwagę. Potrafi sama zadbać o siebie i zawsze wyjść z opresji. Jednak przy Jamsie i zamaskowanym mężczyźnie ma odruchy jak każda kobieta. Czuje pożądanie, seksualne napięcie i także mętlik w głowie. Bo jak można czuć to samo do dwóch mężczyzn naraz?
James jest typowym milionerem, który ma mroczną przeszłość. Przeważnie właśnie taki typ mężczyzn poznaje w książkach. Ale jego postać również byłą dobrze wykreowana, jego charakter był bardzo podobny do charakteru Melisy i aż dziwie się, że w pewnych momentach się nie pozabijali hehe. ;)
A co do Nocnego Łowcy? Jest tajemnicą. Super bohaterem, który strzeże L.A. przed przestępcami, ale również ma słabość do pyskatej dziennikarki do której lubi zakradać się do domu schodami przeciw pożarowymi, gdy ta śpi. Taki tajemniczy facet na pewno jest marzeniem nie jednej kobiety co właśnie odkryła Melisa po poznaniu go. ;)
W książce oprócz treści, bohaterów podobało mi się również rozpoczęcie każdego rozdziału. Każdy rozdział był rozpoczęty wypowiedzią Nocnego Łowcy dzięki której mogliśmy się domyśleć co zdarzy się w danym rozdziale.
Książka jest jak najbardziej warta przeczytania. Ma w sobie nutkę tajemnicy, romansu jak i tragedii. Serdecznie polecam. Bo po tej książce mam ochotę na więcej i więcej twórczości pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. ;)

Melisa Malory jest kobietą dość specyficzną. Ma...

Świetna, zabawna, ale i romantyczna pozycja. Nie sposób było się od niej oderwać. Styl pisania autorki mnie zachwycił i z miłą chęcią będę czytać jej kolejne książki ❤polecam serdecznie

Bardzo fajna historia, mroczna, seksowna i niespodziewana. Polecam z całego serca

Po ostatnich książkach wymagających dużego skupienia, poprosiłam w mojej ulubionej bibliotece o coś naprawdę lekkiego.
No i dostałam.
Za swoje.
Być może znajdzie się osoba, która wykluczona telewizyjnie nie zna jeszcze historii superbohaterów.
Na pewno spodoba jej się historia mieszana Louise Lane z Bruce'em Wayne.
Nie wiem tylko co na to Superman.
Zdaje się, że nie tego szukam w książkach.
Jeśli ktoś coś takiego potrzebuje to bez krępacji.

No i dostałam.
Za swoje.
Na pewno spodoba jej się historia mieszana Louise Lane z Bruce'em Wayne.
Nie wiem tylko co na to Superman.
Zdaje się, że nie tego...

Tą historię czyta się bardzo szybko. Ale chyba najmniej mi się podobała z tych książek autorki, które przeczytałam.