Pensjonat marzeń

Okładka książki Pensjonat marzeń Magdalena Witkiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pensjonat marzeń
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Szkoła żon (tom 2) Seria: Seria z Tulipanem literatura obyczajowa, romans
Szkoła żon (tom 2)
Seria z Tulipanem
Filia
2014-02-05
2014-02-05
Magdalena Witkiewicz pensjonat marzenia miłość

Po Szkole życie toczy się dalej

Ciekawe i zabawne dalsze losy bohaterek ze , Szkoły Żon,poraz kolejny czas szybko mijał przy czytaniu,takie książki mogłabym czytać każdego dnia. Szkoda, że nie ma kolejnej części z dalszymi losami,bo na pewno też dużo ciekawych rzeczy by się w niej wydarzyło. Z chęcią poczytała bym co dalej u Miśki i Pani Jagody,oraz jak potoczyły się dalsze losy Agnieszki i Adama .

Kiedy chcę przeczytać coś lekkiego, a zarazem dobrego to zawsze tylko Magdalena Witkiewicz. Książki Pani Magdy nigdy mnie nie zawiodły. Druga część Szkoły Żon hmm dla czytelników 18+. Polubiłam bohaterki. Jednak kobiety potrafią się wspierać, przyjaźnić, rozmawiać i być szczere. Czyta się tą książkę z prawdziwą przyjemnością. Mamy tutaj trochę wątków romantycznych z pewnymi scenami, ale na miłość nigdy nie jest za późno, małżeństwo z dziećmi, kobieta starsza w związku i kiedy chcemy odpocząć od drugiej połówki .... Polecam !

Bardzo lubię (albo lubiłam) książki Pani Witkiewicz, można by mnie nazwać fanką autorki, ale najnowsze pozycje w ogóle mi nie przypadły do gustu. Pomyślałam, że wybiorę coś ze starszego repertuaru to na pewno będzie mi się podobać. Pudło. Pensjonat marzeń to książka o niczym. Są historię kobiet, ale żadna nie przypadła mi go gustu. Mało realne to wszystko. Szkoda...

Historii uniesień bohaterów ze szkoły żon część dalsza...
Może bardziej spokojna, nieco mniej erotyczna, za to tak samo ciepła i ciekawa.
Opowiada jak potoczyły się losy bohaterek po opuszczeniu turnusu, jak zmieniło się ich życie.
Jeśli pierwsza część się podobała, to zdecydowanie warto sięgnąć po drugą.

Historii uniesień bohaterów ze szkoły żon część dalsza...
Może bardziej spokojna, nieco mniej erotyczna, za to tak samo ciepła i ciekawa.
Jeśli pierwsza część się podobała, to zdecydowanie warto sięgnąć po drugą.

Dalszy ciąg historii właścicielki Szkoły Żon - Eweliny - i grona jej najaktywniejszych klientek – Michaliny, Marty, Jadwigi i Julii.
Skoro biznes idzie dobrze, a kobiety w całej Polsce rwą się do znajdowania w sobie piękna i seksapilu, poczucia własnej wartości i pewności siebie pojawia się pomysł, by uruchomić drugi obiekt, ale w innej części kraju. Kiedy więc Marta, podczas wypoczynku na Kaszubach, odkrywa idealne miejsce, pośród zieleni i w pobliżu jeziora, a jego właściciel po śmierci żony poszukuje nabywcy, sprawa wydaje się zaklepana. I rzeczywiście. Szybko dochodzi do transakcji kupna, miejscowe firmy uwijają się nad niezbędnymi poprawkami, a kobiety...cóż . One wszystko, jak to kobiety, dopieszczają, doczyszczają i upiększają. Przy okazji któraś z nich dostaje stałą pracę, któraś w końcu może poświęcić się nie tylko dzieciom, ale wykorzystać swe umiejetności i zarabiać, dając mężowi do zrozumienia, że jest wartościowa i zaradna w biznesie, a nie tylko na etacie kury domowej...Jadwiga zdobywa się na odwagę i finalizuje rozwodem małżeństwo ze zdradzającym ją notorycznie mężem, by skupić się na nowym, odwzajemnionym uczuciu. Najmłodsza z nich Michalina coraz bardziej zdaje się być przekonana do związku małżeńskiego z poznanym w Szkole Żon Jankiem.

Nowy obiekt, czyli tytułowy “Pensjonat Marzeń” faktycznie spełnia ich marzenia i to u zarania swojej działalności... Czy spełni także marzenia setek innych narzeczonych, żon, rozwódek i samotnych kobiet zainteresowanych odnajdywaniem i podkreślaniem w sobie tego, co najważniejsze w byciu kobietą? Z pewnością.

Obie powieści, zawarte w jednej książce, to taki typ literatury do której chce się wracać. Zarażający optymizmem, poprawiający humor i dodający pozytywnej energii. Może trochę przelukrowany, ale uwypuklający to, co wielu kobietom, borykającym się z prozą codzienności, umyka. Przekonanie, że każda z nas jest wyjątkowa i kiedy zechce potrafi przyciagnąć zainteresowanie płci przeciwnej i cieszyć się odwzajemnionym uczuciem. Trzeba tylko wzmocnić poczucie swojej wartości, nie tracić pewności siebie, nauczyć się podkreślać swą urodę i nigdy nie rezygnować z rodzącego się uczucia, a złe związki, w których partner zdradza i lekceważy kończyć bez cienia winy.

Jedyne, co powodowało u mnie zgrzyt, to natarczywie prowadzony w obu tomach wątek odchudzania. Wiem, że nadmiar ciała u kobiety to w powszechnym rozumieniu synonim lenistwa i zaniedbania, wręcz zapuszczenia, ale czy idealna sylwetka, wypracowana litrami potu, zagwarantuje szczęśliwe życie rodzinne i seksualne? Niekoniecznie.

Za mną łącznie siedem powieści Magdaleny Witkiewicz. Przygodę z jej twórczością rozpoczęłam pięć lat temu.

Ta powieść jest zbyt piękna, by kiedykolwiek mogłaby być prawdziwa :) ale oceniam ją jako miłą i lekką lekturę.
Fajnie jest pomarzyć:)

Fajnie jest pomarzyć:)

Druga część o wiele lepsza. Gdy przebrnęliśmy przez pierwszą część gdzie co stronę był seks to tu jest lepiej, seksu mniej. I to jest plus.
Historia Agnieszki potraktowana troche po macoszemu, na jednej stronie dziewczyna wyrzyguje wszystko co jej leży na sercu, jaka była jej smutna historia by za pare stron dalej być już w szczęśliwym związku z tancerzem.
Wtrącenie Misia(byłego Michaliny) też bez sensu. Przyjechał sobie tak o, Michalina go wyrzuciła za co jej przyklasnęłam ale to końcowe zdanie że jeszcze tego pożałuje nie ma żadnego pokrycia, choć miałam nadzieje że jej troche popsuje w życiu, a po ich spotkaniu o misiu nie ma już nawet słowa.
Do przewidzenia było również to że Julia będzie w ciąży. Przeciągnięty do granic możliwości wątek jak to się biedaczka źle czuje, kawa nie smakuje, WINO także, wszystko śmierdzi. Nikt nie wpadł na pomysł żeby dziewczynę zabrać do lekarza.
Tym razem to Marta i Jadzia wygrywają. Na ich wątki czekałam najbardziej i nie rozczarowałam się!

Wtrącenie...

"Pensjonat marzeń" to druga część przygód bohaterek "Szkoły żon". Jest to powieść obyczajowa, przedstawiająca losy kilku kobiet, które poznały się na wspólnym turnusie.

Po pobycie w szkole żon bohaterki zupełnie inaczej postrzegają siebie. Są odważne, znają swoją wartość i dążą do spełniania marzeń. Jednym z nich jest stworzenie drugiego takiego pensjonatu. Znajdują podupadły hotel na Kaszubach. Postanawiają go kupić, wyremontować i zamienić w Pensjonat Marzeń.

W międzyczasie poznajemy ich dalsze losy. Julia przypadkiem dowiaduje się, że jest w ciąży z Konradem. Oboje cieszą się z tej nowiny. Jadwiga poznaje mężczyznę - Andrzeja. Początkowo traktuje go jak przyjaciela, lecz z czasem uczucie przeradza się w coś głębszego. Jej mąż przypadkowo przyznaje się do swojej niewierności. Kobieta składa pozew o rozwód. Marta nadal spełnia się w roli matki, ćwiczy pod okiem trenerki Agnieszki, powoli gubiąc swoje nadmierne kilogramy. Czuje się też bardziej doceniana przez męża. Michalina jest zakochana po uszy w Janku, lecz jest bardziej dojrzała emocjonalnie niż w poprzednim związku. Pojawia się też nowa bohaterka - Agnieszka. Jest trenerką Marty. Sama wychowuje kilkuletniego syna. Poznaje jednak młodszego mężczyznę - Adama i układa sobie z nim życie.

Powieść tę - podobnie jak jej pierwszą część - czyta się szybko i przyjemnie. Losy kobiet wciągnęły mnie tak bardzo, że nie mogłam oderwać się od lektury. Autorka w świetny sposób potrafi poruszyć trudne, życiowe tematy. Bardzo polubiłam pióro Magdaleny Witkiewicz. Zabrakło mi tylko tego napięcia i nutki erotyzmu, które występowało w "Szkole żon".

Kontynuacja "Szkoły żon". Wg mnie bardziej ciekawa niż Szkoła..., akcja książki dzieje się w dłuższym czasie i wielu miejscach.

Kontynuacja książki "szkoła żon". W dalszym ciągu jesteśmy wplątani w rozterki życiowe bohaterek z pierwszej części , dużo się u nich zmieniło od pobytu w szkole. Mają większą pewność siebie, dążą do własnych marzeń, jest mnóstwo miłości, trochę smutków , nowe nadzieje, trudne wybory. Losy bohaterek bardzo przypadły mi do gustu czekałam tylko na moment z książką aż znów zatopie się w ich świecie . Naprawdę warto przeczytać ♥️

• Magdalena Witkiewicz